bazarol
شهر تهران
targetبازارول من
پنل کاربری
خروج
مشکلات رایج در دوران بارداری
مشکلات رایج در دوران بارداری

دوران بارداری یکی از پرچالش‌ ترین دوران زندگی خانم هاست. در دوران بارداری دچار انواع ناراحتی ها و مشکلات می شود که برخی از آنها به سرعت بهبود پیدا کرده و بهبود برخی دیگر نیز مدت بیشتری طول خواهد کشید. بارداری هر زن منحصر به فرد است و هر فرد تغییرات متفاوتی را تجربه خواهد کرد. داشتن چنین مشکلاتی در دوران بارداری به عنوان فاکتور خطر تلقی نمی شوند اما در مواقعی خاص، نیاز است تا آنها را جدی بگیرید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آنکولوژی زنان
آنکولوژی زنان

اگر به یک متخصص انکولوژی زنان ارجاع داده شده اید، به احتمال زیاد به این دلیل است که پزشک شما به سرطان تخمدان مشکوک است و می‌خواهد به توسط متخصصین، که می‌توانند بهترین مراقبت را ارائه دهند، معاینه شوید. تومورهای زنان یک رویکرد یکپارچه برای تشخیص جراحی ارائه می‌دهند. مدیریت شرایط سرطانی، به سرطان (خوش خیم) دستگاه تناسلی زنان، سرطان دهانه رحم، آندومتریوز، فیبروم، سرطان تخمدان، توده های لگنی، سرطان رحم، سرطان واژن، سرطان فرج بستگی دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی ترانس واژینال
سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال یک سونوگرافی پزشکی است. از یک مبدل اولتراسوند در واژن برای تجسم اندام های داخل حفره ی لگن استفاده می شود که سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می‌شود. در اواخر دهه ی 1980، روش جدیدی برای دیدن کیسه های حاملگی در اوایل بارداری با جزئیات بیشتر ارائه شد.کرتز تکنیک و آلوکا، هر دو مبدل های ترانس واژینال تجاری را در اواسط دهه 1960 توسعه دادند، اما پتانسیل اسکن ترانس واژینال تا زمان ظهور واقعی محقق نشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرطان دهانه رحم
سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه ی رحم( cervical cancer) گونه ای از سرطان است که از گردنه ی رحم شروع می شود. این بیماری به دلیل رشد غیر عادی سلول ها به وجود می آید و این سلول ها می توانند در اعضای بدن پخش شوند و یا به آن ها حمله کنند .سرطان دهانه ی رحم بیماری است که از چند عامل به وجود می آید و این بیماری شایع ترین نوع سرطان در بین زنان است .سرطان دهانه ی رحم بعد از بیماری سرطان سینه در جهان مهلک ترین نوع است که اگر در زمان خوبی تشخیص داده نشود امکان مرگ وجود خواهد داشت .

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرطان پستان چیست
سرطان پستان چیست

سرطان پستان یک نوع از سرطان است که عملکرد تقسیم های سلولی در سلول‌های پستان را دچار مشکل می‌کند. سلول‌های سرطان پستان در فردی که مبتلا شده، بدون کنترل و بیش از حد که نیاز است تکثیر میابد. که نوع آن بسته به این دارد که کدام یک از سلول‌های پستان دچار این مشکل شده‌اند. این سرطان ممکن است در قسمت های مختلف در پستان آغاز شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان نازایی
درمان نازایی

نازایی یا ناباروری به معنای بارور نشدن بعد از یک سال رابطه جنسی بدون استفاده از روش‌های پیشگیری بارداری است. در کشور ما حدود ۲۰ درصد از زوج‌ها از مشکل نازایی رنج می‌برند ... گاهی ممکن است نازایی از سمت زن و یا مرد و حتی گاهی ممکن است مشکل از هر دوی آن‌ها باشد. در این مقاله با دلایل نازایی، علایم نازایی و درمان نازایی در زنان آشنا خواهیم شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
علل ناباروری
علل ناباروری

نازایی نوعی ناتوانی فیزیولوژیک در امر تولید مثل جنسی طلقی میشود. برخلاف باور عامه مردم ناباروری به معنای عقیم بودن نیست و درصد پایینی از زوج های نابارور عقیم هستند. چه زمانی میتوان گفت زوجی نابارور هستند؟ هنگامی که بین شش ماه تا یکسال رابطه ی جنسی منظم و محافظت نشده به منظور بارداری صورت بگیرد ولی بارداری رخ ندهد، می­توان گفت این زوج درگیر ناباروری هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه ی عوامل نازایی
همه ی عوامل نازایی

نازایی نوعی ناتوانی فیزیولوژیک در امر تولید مثل جنسی طلقی می-شود. برخلاف باور عامه مردم ناباروری به معنای عقیم بودن نیست و درصد پایینی از زوج های نابارور عقیم هستند. چه زمانی میتوان گفت زوجی نابارور هستند؟ هنگامی که بین شش ماه تا یکسال رابطه ی جنسی منظم و محافظت نشده به منظور بارداری صورت بگیرد ولی بارداری رخ ندهد، می-توان گفت این زوج درگیر ناباروری هستند. علل کلی این موضوع به دو دسته وراثت و شرایط محیطی تقسیم بندی می¬شود. برخلاف آنچه در گذشته تصور می¬شد که نازایی مشکلی مختص بانوان است، امروزه می¬دانیم این مشکل می¬تواند در هر یک از زوج¬ها بروز پیدا کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مشکلات و اختلال قاعدگی
مشکلات و اختلال قاعدگی

پریود به جاری شدن خون رحم از طریق واژن خانم ها گفته می‌شود. هر خانم از دوران بلوغ تا پیش از دوره یائسگی یک بار در ماه به مدت ۴ تا ۷ روز این حالت را تجربه می‌کند، در بعضی از خانم ها چرخه قاعدگی هر ۲۸ روز یکبار رخ می‌دهد اما در برخی دیگر ۲۴ روزه یا ۳۵ روزه است. چرخه قاعدگی در حقیقت یک دگرگونی فیزیولوژیکی است که می تواند منجر به بارداری در بانوان شود به این صورت که هر ماه یک تخمک آزاد می شود و آماده پروراندن جنین می شود. در این حین دیواره های ضخیم رحم آماده نگهداری جنین می شوند. اگر لقاح رخ ندهد، تخمک آزاد می شود و بافت پوششی رحم ریزش می‌کند و در نهایت قاعدگی یا پریود انجام می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
هیسترکتومی شکمی
هیسترکتومی شکمی

هیسترکتومی شکمی نوعی روش جراحی است که روی رحم از طریق یک برش در پایین شکم انجام می گیرد. هیسترکتومی اگر جزئی باشد، پزشک تنها رحم را بر میدارد و در هیسترکتومی کلی رحم و گردن رحم را برمی دارد. گاهی اوقات هیسترکتومی شکمی شامل حذف یک یا هردو تخمدان و لوله های فالوپ می باشد که این فرآیند را سالپنگواووفورکتومی نامیده می شود. همچنین هیسترکتومی از طریق یک برش در واژن (هیسترکتومی واژنی) یا با استفاده از یک لاپاروسکوپی یا روش های جراحی رباتی ( ابزارهای بلند و نازک که از طریق یک برش کوچک شکمی عبور داده می شوند) انجام می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تنبلی تخمدان چیست ؟
تنبلی تخمدان چیست ؟

تنبلی تخمدان یا سندروم پلی کیستیک یک نوع بیماری است که بر سطح هورمون های زنان تاثیر می گذارد .زنان مبتلا به این بیماری معمولا بالاتر از حد طبیعی تولید هورمون های مردانه را دارند .این عدم تعادل هورمون ها عوارض و مشکلات زیادی در پی دارد و حتی بارداری را برای این افراد دشوار می کند.بسیاری از زنان به این بیماری مبتلا هستند اما از وجود آن بی خبرند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فیبروم چیست؟
فیبروم چیست؟

فیبروم رحمی شایع ترین تومور خوش خیم لگنی است وبه کندی در عضلات دیواره ی رحم رشد می کند .در سنین 35 تا 55 سال در بین خانم ها مشاهده می شود .این بیماری یک رشد غیر عادی در رحم زنان می باشند که عضلات و بافت های فیبروز (لیفی)را احاطه می کنند. در زنان سیاه پوست بیشتر دیده شده است . فیبروم به صورت تک یا مجموعه ای بروز می نمایندو فیبروم های بزرگتر معمولا بر قاعدگی و باروری تاثیر مستقیم می گذارند .

2 سال پیش
ادامه مطلب
تست پاپ اسمیر
تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر یا پاپ تست شامل بررسی آزمایشگاهی و میکروسکوپی سلول‌ های جمع ‌آوری‌شده از دهانه رحم است و هنگام تشخیص سرطان دهانه رحم اهمیت پیدا می کند. نمونه‌ گیری برای آزمایش پاپ اسمیر معمولاً با معاینه لگن توسط پزشک متخصص انجام می ‌شود و در زنان بالاتر از 30 سال، در کنار انجام آزمایش پاپ اسمیرممکن است آزمایش ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV تجویز شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصصین زنان و زایمان
متخصصین زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که دارای مدارک تخصصی در زمینه زایمان و ارائه مراقبت های پزشکی به زنان در دوران بارداری (مراقبت های قبل از زایمان) و پس از زایمان (مراقبت های پس از زایمان) است. متخصصان زنان و زایمان مهارت های مدیریت بارداری و زایمان های پیچیده یا پرخطر را دارند و می توانند مداخلات و سزارین انجام دهند.آنها ممکن است در زمینه هایی مانند ناباروری، سرطان یا بارداری پرخطر تخصص داشته باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
عفونتهای دستگاه تناسلی
عفونتهای دستگاه تناسلی

دستگاه تناسلی زنان از دستگاه تناسلی خارجی و دستگاه تناسلی داخلی با واژن، رحم، لوله‌های فالوپ و تخمدان تشکیل شده است. امروزه عفونت دستگاه تناسلی (RTI) باعث از دست دادن زندگی سالم در بین زنان فعال در سنین باروری در کشورهای در حال توسعه شده است . عفونت‌های دستگاه تناسلی تحتانی (RTIs) در زنان بسیار شایع است و یکی از مهم‌ترین علل ناخوشی به شمار می رود. عفونت‌های دستگاه تناسلی (RTIs) شامل سه نوع عفونت است که عبارتند از: 1- بیماری‌های مقاربتی (STD)، مانند کلامیدیا سوزاک، شانکروئید و ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) 2- عفونت های درون زا، که به دلیل رشد بیش از حد ارگانیسم های موجود در دستگاه تناسلی زنان سالم ایجاد می شود. 3- عفونت مخمری واژن که با نام‌های ولوواژینیت کاندیدیایی و برفک واژن نیز شناخته می‌شود، رشد بیش از حد مخمر در واژن است که منجر به تحریک می‌شود. این شایع ترین علامت خارش واژن است که ممکن است شدید باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شایع ترین بیماری ها در زنان
شایع ترین بیماری ها در زنان

· دیسپلازی دهانه رحم · اختلالات قاعدگی · پرولپس کف لگن · درد لگن · سندرم تخمدان پلی کیستیک · فیبروم رحم · بی اختیاری ادرار از دیگر بیماری های شایع در تمامی افراد که فراموش شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد: سرطان سینه، انفارکتوس ،حمله قلبی، سکته مغزی، سپسیس،سرطان مثانه،آمبولی ریه وخونریزی مغزی.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کیست های تخمدان
کیست های تخمدان

کیست تخمدان کیسه های پر از مایع در تخمدان یا روی سطح آن است. زنان دو تخمدان دارند که هر کدام در ازراف رحم قرار دارند . تخمک ها در چرخه های ماهانه در سال های فرزندآوری آزاد می شوند. کیست هایی که بزرگ می شوند می توانند باعث حرکت تخمدان شوند و احتمال پیچش دردناک تخمدان را افزایش می دهد. این علائم می تواند شامل شروع ناگهانی درد شدید لگن ، حالت تهوع و استفراغ باشد. پیچ خوردگی تخمدان همچنین می تواند جریان خون را به تخمدان ها کاهش یا متوقف کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
علت درد لگن چیست؟
علت درد لگن چیست؟

استخوان های لگن بخش مهمی از قسمت مرکزی اسکلت هستند.آنها به عنوان یک انتقال از اسکلت محوری و اسکلت آپاندیکولی بدن تحتانی عمل می کنند و در حالی که تحمل نیروهای تولید شده را دارند ، به عنوان یک نقطه به برخی از قوی ترین عضلات بدن انسان خدمت می کنند. درد لگن، دردی مزمن در ناحیه لگن است و ممکن است که به مدت شش ماه طول میکشد. درد لگن می تواند نشانه ای از این باشد که یکی از اندام های تولید مثل در ناحیه لگن زن مشکلی ایجاد کرده است. اگرچه درد لگن اغلب به درد در ناحیه اندامهای تولید مثل داخلی زنان اشاره دارد ، اما درد لگن می تواند در مردان نیز وجود داشته و ناشی از دلایل دیگر باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی ترانس واژینال
سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال یک سونوگرافی پزشکی است که از یک مبدل اولتراسوند در واژن برای تجسم اندام های داخل حفره ی لگن استفاده می شود. این سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می‌شود. در اواخر دهه ی 1980، روش جدیدی برای دیدن کیسه های حاملگی در اوایل بارداری با جزئیات بیشتر ارائه شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فیبروئید رحم
فیبروئید رحم

فیبروم های رحمی ، که به عنوان لیومیومای رحم یا فیبروم نیز شناخته می شوند ، تومورهای خوش خیم عضله رحم هستند. فیبروم همچنین باعث افزایش تولید فاکتورهای آنژیوژنیک مانند فاکتور رشد فیبروبلاست اساسی و کاهش تولید فاکتورهای انعقادی و در نتیجه قاعدگی های سنگین می شود. بیشتر خانم ها هیچ علامتی ندارند در حالی که برخی دیگر ممکن است دوره های دردناک یا سنگین داشته باشند. اگر به اندازه کافی بزرگ باشد ، ممکن است مثانه را فشار دهد. فیبروم های رحم رشد غیر سرطانی رحم هستند که اغلب در سالهای فرزندآوری ظاهر می شوند. فیبروم های رحمی نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم همراه نیستند و تقریباً هرگز به سرطان مبتلا نمی شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان فیبروم رحم
درمان فیبروم رحم

داروها عبارتند از: آگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین با مسدود کردن تولید استروژن و پروژسترون ، فیبروم ها را درمان می کنند و چرخه قاعدگی شما را به حالت موقت یائسگی تبدیل می کنند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
‌جستجو در بلاگ بازارول
عمل زیبایی چشم
عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم یک نوع عمل است که برای زیبایی چشم انجام میشود. جراح چشم پس از معاینه با توجه به مدل چشم و نیاز چشم شخص عمل چشم را انجام میدهد. برخی مشکلاتی که در خصوص زیبایی چشم شخص وجود دارد، امکان دارد ارثی باشد یا بخاطر بالا رفتن سن بوجود بیآید. به هرحال به کمک جراحی چشم میتوان به زیبایی چشم افزود. از عیوب چشم میتوان به افتادگی پلک ها ، پف کردگی چشم ها یا چروک اشاره کرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی زیبایی سینه
جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی جایی است که شخص انتخاب می کند تا عمل جراحی را برای تغییر ظاهر فیزیکی به دلایل زیبایی و نه پزشکی انجام دهد. روش‌های زیبایی غیرجراحی، مانند بوتاکس و پرکننده‌های پوستی که معمولاً برای شل کردن یا پر کردن خطوط چین استفاده می‌شوند شامل جراحی نمی‌شوند. جراحی بزرگ کردن سینه، همانطور که میدانید، در اوایل دهه 1960 آغاز شد.زمانی که دکتر فرانک گرو و توماس کرونین پروتز سینه سیلیکونی را اختراع کردند. داستان از این قرار است که دکتر Gerow یک کیسه پلاستیکی پر از خون را فشار داد و اظهار داشت که این کیسه مانند سینه یک زن است و به او ایده کاشت های پر از سیلیکون را داد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بادی کانتورینگ(فرم دهی بدن)
بادی کانتورینگ(فرم دهی بدن)

معمولا بعد از انجام رژیم های سخت تمام چربی ها از بین نمی روند قسمتی از آنها باقی می‌مانند و پوست بدن شل می شود. انجام جراحی برای جمع کردن ران، شکم، بازو و باسن و سفت کردن آنها را بادی کانتورینگ می گویند که یکی از جراحی های زیبایی برای افزایش جذابیت اندام به حساب می آید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
پروتز های زیبایی صورت
پروتز های زیبایی صورت

پروتزهای صورت موجب بازسازی و جوانسازی صورت می شود. این پروتزها در سایزهای مختلف و انواع و مدل های متفاوت ساخته می شوند تا به افزایش جوانسازی و تناسب در صورت افراد کمک کنند. پروتزهای صورت معمولاً برای افزایش حجم گونه، چانه و فک به کار گرفته می‌شوند. اگر فرد تمایل به افزایش حجم و برجسته شدن گونه و چانه ولب .. داشته باشد و همچنین اگر فرد چانه ای ضعیف و تو رفته دارد و پزشک تشخیص دهد که با حجیم شدن استخوان فک به تناسب صورت و افزایش جوانسازی صورت وی کمک می شود، این کار را می تواند انجام دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کانتورینگ صورت
کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت یک روش جراحی زیبایی است یا به زبان ساده، استفاده از پرکننده های پوستی برای تغییر و تقویت خطوط صورت به منظور دستیابی به ظاهر مطلوب است. آن را می‌توان از طریق درمان‌های پرکننده مختلف انجام داد و بر اساس آناتومی و ترجیحات صورت فرد تنظیم می‌شود. تکنیک های کانتور و هایلایت به سال های 1500 برمی گردد .این روند در برخی از کشورها در حال ظهور است و اهداف آن بهبود تناسب صورت و تمام ویژگی های صورت و همچنین کوچکتر کردن اعضای صورت به طور کلی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد لیفت صورت
همه چیز در مورد لیفت صورت

لیفت صورت (همچنین به عنوان ریتیدکتومی نیز شناخته می شود) یک اصطلاح کلی برای هر عمل جراحی است که با استفاده مجدد یا از بین بردن پوست ، چربی و یا عضله ، علائم پیری در صورت یا گردن شما را بهبود می بخشد. در حقیقت این یک عمل جراحی است که بافت های صورت را بلند و محکم می کند. لیفت صورت می تواند شامل از بین بردن پوست اضافی ، صاف کردن چین ها یا چین و چروک و سفت شدن بافت صورت باشد. جراحی پلاستیک روی صورت و گردن برای از بین بردن نواقص (مانند چین و چروک ) و برای درمان علائم پیری کاربرد دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد لیفت بدن
همه چیز در مورد لیفت بدن

در لیفت بدن، برش هایی در اطراف کل دور بدن ایجاد می شود و چربی اضافی و افتادگی پوست برداشته می شود. لیفت بدن با لیپوساکشن متفاوت است زیرا پوست و بافت زیرین آن را سفت می‌کند و سپس بالا می‌برد. این روش همچنین سطح پوست دارای فرورفتگی و نامنظم به نام سلولیت را بهبود می‌بخشد. روش لیفت بدن باعث حذف کمربند پوست، چربی و بافت زیر شکم، ناحیه کمر و باسن می‌شود.این تغییرات فیزیکی در بدن می تواند تصویر بدن شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی تغییر سایز پستان
جراحی تغییر سایز پستان

جراحی افزایش سایز پستان شامل قرار دادن ایمپلنت های تحت بافت پستان یا عضلات قفسه سینه می شود. برای برخی از زنان، افزایش اندازه پستان یک راه برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است. بازسازی پستان برای شکل و ظاهر سینه پس از ماستکتومی است و ممکن است از ایمپلنت ها یا سایر روش ها برای بازگرداندن شکل سینه استفاده کنند. بازسازی پستان به طور کلی روش بسیار پیچیده تر و ظریف تر از افزایش اندازه پستان است. دو نوع اصلی جراحی افزایش اندازه پستان وجود دارد: ایمپلنت های پستان و افزایش انتقال چربی.

2 سال پیش
ادامه مطلب
لیفت ابرو و پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو که به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. لیفت ابرو با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو، ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. اگر ابروهای کم و افتاده یا عدم تقارن ابرو دارید میتوانید لیفت ابرو را انتخاب کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
 فلج مغزی در کودکان
فلج مغزی در کودکان

فلج مغزی چیست فلج مغزی عارضه‌ای است که منجر به اختلال در حرکت، حفظ تعادل و وضعیت بدن شخص می‌شود. فلج مغزی شایع ترین ناتوانی حرکتی در کودکان است که در دوران کودکی و قبل از دوران مدسه خودش را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که دامنه تاثیر فلج مغزی بر شخص متفاوت است و سطوح متفاوتی از ناتوانی در اثر فلج مغزی وجود دارد. ممکن است شخصی بتواند راه برود در حالی که شخص دیگر دچار مشکل در شنوایی و بینایی باشد، صرع نیز می‌تواند از عارضه‌های فلج مغزی باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندروم ادواردز
سندروم ادواردز

سندروم ادواردز (edeards syndrome) یک نوع ‌اختلال کروموزومی و یا یک ناهنجاری نادر است که به علت وجود داشتن یک کروموزوم(18) اضافه ایجاد می‌شود و با نام تریزومی18 معروف است. شیوع سندروم ادواردز با افزایش یافتن سن مادر افزایش پیدا می‌کند و اکثر جنین‌ها در موقع هفته دوم بارداری داخل رحم از بین می‌روند و فوت میکنند. کودکان سالم هنگام تولد دارای 46 کروموزوم هستند و این تعداد به 23 عدد جفت کروموزوم تقسیم می‌شود. کودکان مبتلا به سندروم ادواردز به جای یک جفت کروموزوم18 سه نسخه از این کروموزوم‌هارا در سلول‌های خود دارا هستند. شیوع کلی این نوع سندروم 1 در 5000 هزار تولد می‌باشد و در جنس مونث سه برابر شایع تر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آتروفی عضلانی نخاعی (SMA)
آتروفی عضلانی نخاعی (SMA)

این بیماری یک نوع اختلال عصبی و عضلانی ژنتیک است. یکی از دلایل مهم و اصلی مرگ و میر کودکان و شیرخواران اختلال عصبی آتروفی عضلانی می‌باشد. نشانه و علائم این بیماری از بین رفتن و تحلیل عصب‌هایی است که باعث می‌شود حرکات ارادی عضلات کنترل شود و در نتیجه بر توانایی ایستادن فرد، نشستن، راه رفتن، تنفس، بلعیدن و الگوی رشد تاثیر می‌گذارد. عواقب این بیماری برحسب شدت آن متغیر هست: نوع بسیار شدید آن در مدت چندماه باعث مرگ می‌شود. افراد مبتلا به نوع بیماری خفیف امید به زندگی طبیعی خواهند داشت.

4 سال پیش
ادامه مطلب
Autism اوتیسم
Autism اوتیسم

اوتیسم یا درخودماندگی گونه‌ای از اختلالات رشد مغزی است که با رفتار و ارتباط کلامی غیر طبیعی با فرد بیمار مشخص می‌شود. اوتیسم شامل سندروم آسپرگر (Asperger's) می‌شود که نشانه و علائم خفیف تر دارد. علائم آن تا قبل از سه سالگی بروز پیدا می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته است. اوتیسم اغلب در پسران مشاهده شده است. این اختلال در رشد مغز تاثیر داشته و در ارتباط با دیگر افراد و دنیای خارج پیامدهای بد و دشوار دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چاقی کودکان
چاقی کودکان

چاقی در کودکان یک مشکل جدی است که سبک زندگی ناسالم و نداشتن فعالیت بدنی مناسب نقش بسزایی در آن دارد.به کودکانی چاق گفته میشود که وزن آنها نسبت به قد و سنشان بیشتر است. چاقی در کودکان موضوعی نگران کننده است و باید کنترل و درمان شود زیرا در طولانی مدت باعث ایجاد بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و بیماری های قلبی و همچنین باعث بیماری های مفصلی ودرد استخوانی می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
روانپزشکی کودکان
روانپزشکی کودکان

باوری مبنی بر اینکه مشکلات روانپزشکی تنها مختص بزرگسالان است وجود دارد که طبعا غلط میباشد. طبق آمار 20 درصد از کودکان و نوجوانان با یکی از مشکلات روانپزشکی دست به گریبان هستند. بیشتر مواقع، مشکلات و اختلالات این دسته از کودکان شناسایی نشده و عدم اتخاذ روش درمانی در زمان مناسب مسبب پدید آمدن مشکلات بیشتری در دوران بزرگسالی برای آنان میگردد. به دلیل سن کم و توانایی پایین کودکان در جهت بیرونی سازی احساسات خودشان امکان اینکه والدین کودک به موقع متوجه مشکل فرزندشان بشوند پایین میآید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع اختلال آتروفی عضلانی نخاعی
انواع اختلال آتروفی عضلانی نخاعی

این بیماری یک نوع اختلال عصبی و عضلانی ژنتیک است. یکی از دلایل مهم و اصلی مرگ و میر کودکان و شیرخواران اختلال عصبی آتروفی عضلانی می‌باشد. نشانه و علائم این بیماری از بین رفتن و تحلیل عصب‌هایی است که باعث می‌شود حرکات ارادی عضلات کنترل شود و در نتیجه بر توانایی ایستادن فرد، نشستن، راه رفتن، تنفس، بلعیدن و الگوی رشد تاثیر می‌گذارد. عواقب این بیماری برحسب شدت آن متغیر هست: نوع بسیار شدید آن در مدت چندماه باعث مرگ می‌شود. افراد مبتلا به نوع بیماری خفیف امید به زندگی طبیعی خواهند داشت.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات رشد در کودکان
اختلالات رشد در کودکان

هنگامی که کودکان به نقاط عطف رشدی می رسند ، ممکن است تأخیرهای موقتی و جزئی در رسیدن به نقاط عطف زبان ، تفکر و مهارت های حرکتی آنها بوجود آید که معمولاً دلیلی برای هشدار نیستند. اما تأخیر مداوم یا تأخیرهای متعدد ممکن است کودک را در زندگی آینده دچار مشکل کند. اختلال رشد کودک معمولا پیش از ۲ سالگی که همزمان با بالاترین نرخ رشد کودکان است که در این حالت دور سر، وزن و قد این کودکان به ‌طور طبیعی رشد نمی‌ کند.دلایل بروز اختلال رشد کودک شامل دو دسته منشأ درونی و با منشأ بیرونی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ابهام جنسی در کودکان
ابهام جنسی در کودکان

ابهام جنسی در کودکان یک بیماری نادر است، که در آن جنسیت کودک از طریق دستگاه تناسلی اش مشخص نیست. در نوزادانی که دچار ابهام جنسی هستند، دستگاه تناسلی ممکن است ناقص باشد یا اینکه کودک هر دو دستگاه تناسلی را به طور همزمان دارا باشد و یا به طور کلی ممکن است اندام های جنسی خارجی با اندام جنسی داخلی همسان نباشند. ابهامات جنسی یک بیماری نیست و بیشتر شبیه یک اختلال در تکامل جنسیتی به حساب می‌آید. معمولاً اختلال یک ابهام جنسی است ؛ که به محض تولد یا در دوران کوتاهی بعد از تولد قابل تشخیص است و باعث نگرانی خانواده کودک می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
دیستروفی عضلانی
دیستروفی عضلانی

دیستروفی عضلانی در واقع به آن دسته از بیماری هایی می‌گویند، که سبب ضعف عضلات و تحلیل رفتن حجم خارجی عضلات در بدن می شود. در واقع در افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، ژن های جهش یافته یا غیر معمولی در آنها باعث به وجود آمدن اختلال در ساختن پروتئین های ضروری برای داشتن عضلاتی سالم می شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندروم پاتو
سندروم پاتو

سندروم پاتو که به تریزومی ۱۳ هم معروف است؛ یک بیماری کروموزومی است. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند توانایی شدید ذهنی و آنومالی های فیزیکی شدید در بخش های مختلفی از بدنشان وجود دارد. این افراد اغلب دارای نقص های قلبی و آنومالی های مغزی و نخاعی و همچنین دارای چشم های بسیار کوچک می باشند به طور کلی سندروم پاتو به دلیل وجود داشتن یک کروموزوم اضافی ۱۳ در سلول ایجاد می شود. وجود این کروموزوم سبب ناهنجاری های جسمی و ذهنی و نقایص قلبی برای نوزاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
برونشیولیت چیست؟
برونشیولیت چیست؟

برونشیولیت به التهاب نایژک ها در معابر تنفسی گفته می‌شود. این بیماری بیشتر در کودکان کمتر از ۲ سال رخ می‌دهد و در بین کودکان ۳ تا ۶ ماه بیشتر دیده می شود.از علائم این بیماری می توان به سرفه، خس‌خس و تنگی نفس اشاره نمود. برونشیولیت یک عفونت ویروسی است، که موجب کوچک شدن و تنگ شدن مجاری تنفسی در ریه ها می شود و در نتیجه تنفس را با مشکل روبرو می کند.این بیماری در کودکان و در فصول بهار و زمستان مشاهده می‌شود. بزرگسالان کمتر به آن دچار می شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی لوزه
جراحی لوزه

یکی از شایع ترین عمل جراحی در کودکان جراحی لوزه است.وجود لوزه از بدو تولد تا شش ماهگی ضروری است چون در حفظ ایمنی بدن نقش مهمی دارند و در دو طرف گلو قرار گرفته اند. وظیفه اصلی آنها ممانعت از ورود میکروب ها و ویروس ها که هنگام تنفس وارد بدن می شوند.زمانی که لوزه ها بزرگ یا عفونی می شوند کارایی خود را از دست می دهند و باید با استفاده از جراحی آنها را خارج کرد.این وظیفه تا سن 10 سالگی به عهده لوزه است و بعد از آن این مسئولیت به عهده ارگان های دیگر بدن است به همین دلیل برداشتن آنها باعث کاهش ایمنی بدن نمی شود زیرا لوزه های فرعی زیادی وجود دارند که کار ایمنی را انجام می دهند.جراحی لوزه یک عمل ایمن است و عوارض آن بسیار کم است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری قلبی کودکان
بیماری قلبی کودکان

از هر 100 کودک، یک کودک دارای مشکل قلبی است که به آن نقص قلبی یا بیماری مادرزادی قلبی نیز گفته شود. نقایص قلبی معمولاً با دارو، جراحی یا سایر روش های پزشکی قابل درمان است. اکثر آزمایشات برای مشکلات قلبی ساده، سریع و دردناک نیستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آخرین مطالب
دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟
دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟

دندانپزشکی دامپزشکی، رشته‌ای از دندانپزشکی است، که برای مراقبت از حیوانات استفاده می شود. این هنر و علم پیشگیری، تشخیص و درمان است. دندانپزشکی حوزه ای از دامپزشکی است که پتانسیل فوق العاده ای برای بهبود سلامت بیمار و درآمد کلینیک ارائه می دهد.

5 ماه پیش
ادامه مطلب
چگونه کار کرد سیستم های تحویل؟
چگونه کار کرد سیستم های تحویل؟

تحویل دارو به رویکردها، فرمول‌ها، تکنیک‌های تولید، سیستم‌های ذخیره‌سازی و فناوری‌های مربوط به انتقال یک ترکیب دارویی به محل مورد نظر برای دستیابی به اثر درمانی مطلوب اشاره دارد.یک سیستم ساخت بشر با هدف، رساندن دارو یا ماده شیمیایی دیگر به طور مستقیم به یک هدف سلولی، مانند یک وزیکول مصنوعی به نام لیپوزوم.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چگونه بیماری های عفونی را کنترل کنیم؟
چگونه بیماری های عفونی را کنترل کنیم؟

جنفیرشرمن، دبیر مطبوعاتی کمیته انرژی و بازرگانی مجلس به تخمین منتشر شده توسط دانشگاه پزشکی دانشگاه میشیگان اشاره کرد. تقریباً ۱۰ هزار بیماری وجود دارد که انسان را مبتلا می‌کند، بیشترین بیماری ها آی AP در نظر گرفته می‌شوند. بیماری های عفونی نوظهور در حال افزایش است، که باعث خسارت جانی انسان و حیوان، و همچنین متحمل شدن جامعه به هزینه های زیاد می شود.

7 ماه پیش
ادامه مطلب
MRI یا تصویر برداری اولتراسوند از لگن
MRI یا تصویر برداری اولتراسوند از لگن

(تصویر برداری تشدید مغناطیسی) یک آزمایش تصویر برداری MRI است که از دستگاهی با آهنربا های قوی و امواج رادیویی برای ایجاد تصویر استفاده می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کاروتید و آئورت شکمی
سونوگرافی کاروتید و آئورت شکمی

شریان های کاروتید، دو رگ خونی هستند که خون اکسیژن دار را به قسمت بزرگ و جلوی مغز می رساند. این جایی است که تفکر، گفتار، شخصیت، عملکرد های حسی و حرکتی در آن قرار دارند. شما می توانید نبض خود را در شریان کاروتید در هر طرف گردن خود، درست زیر زاویه خط فک احساس کنید. شریان های کاروتید رگهای خونی اصلی در رگ هستند، که خون را به مغز، گردن و صورت می‌رسانند. شریان کاروتید، یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ وجود دارد. در گردن، شریان کاروتید به دو بخش منشعب می‌شود. شریان کاروتید داخلی، خون را به مغز می رساند اجسام کاروتید، اندام های حسی هستند که ترکیب شیمیایی خون شریانی را تشخیص می دهند. با فعالیت حسی بدن شریانهای کاروتید، در پاسخ به هیپوکسی شریانی افزایش می‌یابد، و کمورفلکس متعاقب آن عملکردهای هموستاتیک حیاتی را تنظیم می‌کند

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی داپلر
سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر، یک سونوگرافی پزشکی است، که اثر داپلر برای انجام تصویر برداری از حرکت بافت ها و مایعات بدن و سرعت نسبی آنها به پروب استفاده می شود. فواید سونوگرافی داپلر، غیرتهاجمی، عموماً بدون درد، می باشد واز اشعه استفاده نمی شود.می تواند نشان دهد،که بیماری شریان های مسدود شده در گردن، بازوها و پاهای خود دارد یا خیر. و مقدار سرعت و جریان خون را در رگ ها و شریان های بیمار به وضوح نمایش می دهد. در طول انجام سونوگرافی بیمار روی میز دراز می‌کشد و ناحیه ای از بدن خود را که در حال آزمایش است را در معرض دید قرار می دهد. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ژل مخصوص روی پوست و روی آن ناحیه پخش می کند، ارائه دهنده، یک دستگاه عصا مانند را حرکت می‌دهد، که این دستگاه امواج صوتی را به بدن بیمار می فرستد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان فیبروم رحم
درمان فیبروم رحم

داروها عبارتند از: آگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین با مسدود کردن تولید استروژن و پروژسترون ، فیبروم ها را درمان می کنند و چرخه قاعدگی شما را به حالت موقت یائسگی تبدیل می کنند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فیبروئید رحم
فیبروئید رحم

فیبروم های رحمی ، که به عنوان لیومیومای رحم یا فیبروم نیز شناخته می شوند ، تومورهای خوش خیم عضله رحم هستند. فیبروم همچنین باعث افزایش تولید فاکتورهای آنژیوژنیک مانند فاکتور رشد فیبروبلاست اساسی و کاهش تولید فاکتورهای انعقادی و در نتیجه قاعدگی های سنگین می شود. بیشتر خانم ها هیچ علامتی ندارند در حالی که برخی دیگر ممکن است دوره های دردناک یا سنگین داشته باشند. اگر به اندازه کافی بزرگ باشد ، ممکن است مثانه را فشار دهد. فیبروم های رحم رشد غیر سرطانی رحم هستند که اغلب در سالهای فرزندآوری ظاهر می شوند. فیبروم های رحمی نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم همراه نیستند و تقریباً هرگز به سرطان مبتلا نمی شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی تیروئید
سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید از امواج صوتی برای تولید تصاویری از غده تیروئید در گردن استفاده می کند. این کار معمولاً برای ارزیابی توده‌ها یا گره‌هایی که در طول معاینه فیزیکی معمول یا سایر معاینه‌های تصویربرداری شناخته نمی‌شوند، استفاده می‌شود. در این نوع سونوگرافی از پرتوهای یونیزان استفاده نمی‌کنند. به طور کلی، سونوگرافی تیروئید برای تعیین اندازه و شکل غده تیروئید شما انجام می شود. علاوه بر این، می تواند ناهنجاری های تیروئید مانند بزرگ شدن، کیست یا تومور را نیز تشخیص دهد. این روش به آمادگی کمی یا بدون نیاز به آماده سازی خاصی از قبل انجام می گیرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کبد
سونوگرافی کبد

سونوگرافی عروقی کبد برای کمک به ارزیابی کبد و شبکه عروق خونی آن در داخل کبد و ورود و خروج به کبدانجام می شود. استفاده از سونوگرافی عروقی می تواند به پزشکان در تشخیص و بررسی نتیجه درمان مشکلات و بیماری های مختلف مرتبط با کبد کمک کند. سونوگرافی یک ابزار تشخیصی عالی در خط مقدم برای ارزیابی کبد است. می‌تواند به ارزیابی وجود بیماری‌های کبدی (مانند کبد چرب، تشخیص ضایعات کبدی و موارد دیگر کمک کند. سونوگرافی کبد بسیار مهم است زیرا جریان خون کبد را در داخل پورتال و وریدهای کبدی بررسی می کند. وریدهای کبدی قبل از تخلیه از کبد به قلب می روند ونقش حیاتی دارند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کلیه
سونوگرافی کلیه

کلیه ها سیستم تصفیه بدن شما هستند. آنها مواد زائد را از خون شما فیلتر می کنند و سپس مواد زائد را از بدن شما به عنوان ادرار خارج می کنند.سونوگرافی کلیه یک آزمایش تشخیصی غیرتهاجمی است که تصاویری را تولید می کند که برای ارزیابی اندازه، شکل کلیه استفاده می شود. از سونوگرافی برای ارزیابی جریان خون در کلیه ها نیز استفاده شود. اولتراسوند از مبدلی استفاده می کند که امواج اولتراسوند را با فرکانس بسیار بالایی که شنیده نمی شود، ارسال می کند. سپس یک پروب به آرامی روی پوست شما اعمال می شود. ممکن است از شما خواسته شود چندین بار نفس خود را حبس کنید یا در طول آزمایش به پهلو بغلتید. به طور معمول، انجام سونوگرافی حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اولتراپی(Ultherapy)
اولتراپی(Ultherapy)

اولتراپی تنها درمان تأیید شده توسط FDA و غیر تهاجمی است که از انرژی سونوگرافی ایمن برای لیفت کردن و سفت شدن پوست به طور طبیعی استفاده می کند. این فناوری از انرژی میکرو سونوگرافی بسیار فشرده استفاده می کند که در اعماق دقیق منطقه تحت درمان با عمق بافت گرم می شود و یک درمان تقویت کننده کلاژن را ارائه می دهد. اولتراپی تنها روش غیر تهاجمی FDA است که گردن ، چانه و ابرو را لیفت می کند و خطوط و چین و چروک را بهبود می بخشد. با افزایش سن ، کلاژن تجزیه می شود و در نتیجه از بین رفتن قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست می شود. اگر چین و چروک های ناامید کننده و پوست شل را تجربه می کنید ، اما علاقه ای به درمان تهاجمی تر مانند لیفت صورت ندارید که نیاز به جراحی و زمان بهبودی دارد ، اولتراپی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری پیری چشم
بیماری پیری چشم

بیماری های چشمی در سنین پیری پیرچشمی به از دست دادن توانایی دیدن اشیاء نزدیک یا نوشته های ریز اشاره دارد. ابتلا به پیرچشمی یک فرآیند طبیعی است که به آرامی در طول زندگی اتفاق می افتد. شما ممکن است تا بعد از 35 یا 40 سالگی متوجه هیچ تغییری نشوید. افراد مبتلا به پیرچشمی اغلب مطالب خواندنی را در فاصله دست نگه می دارند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری چشم آمبلیوپی
بیماری چشم آمبلیوپی

آمبلیوپی چیست؟ تنبلی چشم یا آمبلیوپی، کاهش بینایی در یک چشم است که به دلیل رشد غیر طبیعی بینایی در اوایل زندگی ایجاد می شود. چشم ضعیف تر یا تنبل غالبا به سمت داخل یا بیرون سرگردان است. به طور معمول، از دست دادن بینایی به دلیل نحوه برخورد مغز با ورودی چشم را آمبلیوپی می گویند. معمولاً از بدو تولد تا 7 سالگی ایجاد می‌شود. تقریباً 3 درصد از جمعیت از آمبلیوپی رنج می برند زیرا اکثر مردم حتی نمی دانند آن را دارند به همین دلیل آمبلیوپی در بزرگسالان بسیار شایع است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آب سیاه چیست؟
آب سیاه چیست؟

آب سیاه یک بیماری است که در اثر بالا رفتن فشار داخل چشم به وجود می آید و باعث آسیب به عصب بینایی و در نهایت کوری میشود.در بعضی از موارد بیماری فرد تا انتهای بیماری هیچ علامتی ندارد زمانی متوجه میشود که عصب بینایی کامل از بین رفته و دید بشدت کاهش می یابد به همین دلیل تشخیص به موقع بیماری اهمیت زیادی در درمان سریعتر آن دارد. در ناحیه جلو چشم مایع شفافی وجود دارد که این مایع داخل چشم تولید می شود و از محلی که زاویه چشم است خارج می شود اگر این زاویه آسیب پیدا کند مانع از خروج مایع از چشم می شود در این صورت فشار داخل چشم بالا رفته و باعث بیماری آب سیاه(گلوکوم) می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری ملتحمه
بیماری ملتحمه

ملتحمه در قسمت درونی چشم ملتحمه در واقع یک لایه شفاف قوی و محافظ است که در سطح داخلی چشم وجود دارد و کره چشم را می پوشاند. ملتحمه از اتصال پوستی پلک به صلبیه به وجود می آید. همانطور که می دانید، چشم یکی از حساس ترین قسمت در اعضای بدن است در واقع ملتحمه قسمتی از چشم است که کارش رابطه بین بافت و سلول و اعضا ی بدن را نشان می دهد. در فاصله بین این بافت سلول ها با هم شناور هستند و در واقع کار مانع جلوگیری از خونریزی داخلی چشم است. این بافت در واقع عایق حرارتی است و از سرد شدن بدن جلوگیری می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آستیگماتیسم
آستیگماتیسم

یکی از اصلی ترین و شایع ترین بیماری هایی که وجود دارد کج بینی یا آستیگماتیسم است، اگر چشم را یک توپ کروی در نظر بگیریم هرگاه عدسی از کروی خارج شود و به سمت بیضی برود آستیگماتیسم رخ می دهد در نتیجه یک یا چند کانون ایجاد شده و باعث دوبینی یا چند بینی در افراد می شود .این افراد علاوه بر اینکه کج بینی دارند بسیار از اجسام را تار می بینند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چرا دچار خشکی چشم میشویم؟
چرا دچار خشکی چشم میشویم؟

خشکی چشم (Dry eye syndrome) حالتی شایع است و هنگامی رخ میدهد که اشک ها نتوانند چشم ها را چرب کنند. در حقیقت چشم ها ممکن است نتوانند اشک تولید کنند و اشک هایی با کیفیت پایین تولید می کنند که این حالت ممکن است خطر ابتلا به عفونت چشم افزایش یابد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
قرنیه مخروطی
قرنیه مخروطی

کراتوکونوس یا قرنیه مخروطی که با عنوان نام قوز قرنیه هم شناخته می‌شود و هنگامی رخ می‌دهد که سطح بیرونی شفاف و گنبدی شکل نازک شده و به تدریج به حالت مخروطی در می‌آید. قرنیه مخروطی موجب تاری دید شده و ممکن است حساسیت نور در بینایی را ایجاد کند. معمولا هر دو چشم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اگرچه قرنیه مخروطی اغلب یک چشم را درگیر می کند و افراد بین ۱۰ الی ۲۵ سال را تحت تاثیر قرار می‌دهد حتی این بیماری ممکن است به تدریج تا ۱۰ سال طول بکشد. در مراحل اولیه قرنیه مخروطی، ممکن است مشکلات بینایی را با عینک یا لنزهای تماسی نرم برطرف شود اما اگر بیماری تا سطح پیشرفته جلو برود، ممکن است به پیوند قرنیه نیاز داشته باشید. امروزه درمان جدید بنام کلاژن کراس لینک قرنیه از پیشرفت قرنیه مخروطی جلوگیری می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز درمورد نابینایی
همه چیز درمورد نابینایی

نداشتن قدرت بینایی را نابینایی یا کوری می گویند. معنای دقیق کلمه “نابینایی” بیانگر ناتوانی فرد در تمایز تاریکی از نور و روشنایی در هر دو چشم است.اختلال در بینایی یا کم بینایی، به این معنی است که گاها بینایی فرد حتی با عینک، لنزهای تماسی، دارو یا جراحی بهبود نمی‌یابد و از خفیف تا شدید متغیر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شب کوری و علائم آن
شب کوری و علائم آن

وقتی فردی دچار مشکل بینایی در زمان های تاریکی و شب می شود به بیماری شب کوری مبتلا شده است. این یک اختلال بینایی است و دید فرد به صورتی غیرعادی در شب یا نور کم دچار اختلال خواهد شد. افراد مبتلا به این بیماری علاوه بر اینکه دید ضعیفی در شب خواهند داشت با رفتن از محیطی روشن به محیطی کم نور مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا عمل تطابق دید را انجام دهند و کنتراست دید هم کاهش قابل توجهی خواهد داشت. این بیماری بیشتر در مردان شایع است و ممکن است نشانه ای برای بیماری های چشمی مثل رتینیت پیگمنتوزا باشد. البته بیماری رتینیت پیگمنتوزا از زمان تولد در داخل چشم وجود داشته و بینایی را کم کم کاهش می دهد که شروع آن با شب کوری است و سرانجام موجب نابینایی خواهد شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آب مروارید
آب مروارید

آب مروارید(کاتاراکت) یعنی تیره و کدر شدن عدسی چشم که می تواند باعث مشکلات بینایی شود. داخل چشم در پشت عنبیه عدسی شفافی وجود دارد که به متمرکز کردن شعاع های نوری بر روی شبکیه کمک می کند. عدسی از آب و پروتئین تشکیل شده است زمانی که در ساختار پروتئین ها تغییر ایجاد شود سبب کدر شدن عدسی می شود.احتمال ابتلا به این بیماری با افزایش سن بیشتر می شود که معمولا اکثر افراد بالای ۶۵ سال به این بیماری مبتلا می شوند .

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی لیزیک و لازک
جراحی لیزیک و لازک

جراحی لازک و لیزیک یکی از پرکاربردترین روش ها برای رفع عیوب انکساری چشم می باشد که بر روی میلیون ها بیمار انجام شده است و موفقیت آمیز بوده است.روش لیزیک و لازک هر دو ایمن هستند و نتایج مشابهی بعد از 6 ماه دارند. تنها تفاوت لیزیک و لازک در نحوه جراحی و چگونگی آماده سازی چشم برای جراحی است.در افرادی که دچار خشکی چشم هستند عمل لازک گزینه مناسب تری برای جراحی است و انتخاب جراحی بسته به نظر پزشک و وضعیت بیمار دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شبکیه چیست؟
شبکیه چیست؟

داخل کره چشم ماده ای به نام زجاجیه (ماده ای شفاف است که در قسمت میانی چشم قرار دارد) وجود دارد این مایع با افزایش سن از شبکیه فاصله می گیرد و ممکن است از پرده شبکیه جدا شود و در بعضی موارد جدا شدن زجاجیه سبب سوراخ شدن شبکیه می شود و مایع پشت شبکیه جمع می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انحراف چشم چیست؟
انحراف چشم چیست؟

انحراف چشم یک نوع اختلال است که چشم ها در وضعیت ناهماهنگی از هم قرار دارند و نگاه هر چشم به یک سو می باشد. این ناهماهنگی امکان دارد به طور آشکار باشد یا گاهی بوجود بیایید. گاهی ممکن است یه چشم در وضعیت طبیعی خود باشد ولی چشم دیگر تنها دچار انحراف باشد. همچنین ممکن است چشم فقط گاهی در حالت انحراف قرار بگیرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب

آنژیوگرافی
آنژیوگرافی

آنژیوگرافی چیست؟ آنژیوگرافی یک نوع آزمایش است که در آن از رگ های خونی شخص به کمک اشعه ایکس (X ray) تصویر برداری می شود. تصاویر گرفته شده به وسیله آنژويگرافی، آنژیوگرام (Angiogram) نامیده می شوند. آنژیوگرافی باریک بودن یا بزرگ شدگی عروق، مسدود شدگی عروق، میزان و محل مسدود شدگی را به ما نشان می دهد. علاوه بر این موارد پزشک می تواند شریان های قلب گرفته شده توسط لخته را باز کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
 پیوند کلیه
پیوند کلیه

پیوند کلیه چیست؟ به طور خلاصه پیوند کلیه نوعی عمل جراحی می‌باشد که در آن کلیه فردی که فوت شده و یا توانایی اهدای یکی از کلیه‌های خود را دارد به فردی که کلیه‌هایش کار نمی‌کند اهدا می‌شود. در اغلب موارد فرد دریافت ‌کننده صرفا یک کلیه دریافت می‌کند و در مواردی نیز ممکن است دو کلیه از فرد فوتی دریافت کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شپش و درمان آن
شپش و درمان آن

شپش‌ها نوعی حشره هستند که در میان مو‌ها زندگی می‌کنند و از خون انسان تغذیه می‌کنند. این نوع حشرات انگل، به دلیل نداشتن بال توانایی پرواز ندارند و فاقد توانایی پرش هستند و به این ترتیب از طریق تماس پوستی و یا وسایل به انسان منتقل می‌شوند. شپش‌ها می‌توانند منجر به خارش پوست و تحریک‌ آن شوند، که خاراندن آن می‌تواند منجر به عفونت شود و می‌توانند برای مدت یک الی دو روز به دور از بدن انسان زنده بمانند.

4 سال پیش
ادامه مطلب
 خون‌ ریزی مغزی
خون‌ ریزی مغزی

خون‌ریزی مغزی چیست؟ خون‌ ریزی مغزی نوعی از سکته مغزی و دومین علت سکته‌های مغزی می‌باشد. خون ‌ریزی مغزی به عنوان خون ‌ریزی داخل جمجه نیز شناخته می‌شود. رگ‌های انسان خون را به سراسر بدن انسان از جمله مغز می‌برند. سکته مغزی زمانی ایجاد می‌شود که این رگ‌ها در اثر فشار غیرطبیعی یا رشد غیر طبیعی در مغز پاره شوند. این خون و فشار اضافی آن می‌تواند به مغز آسیب برساند. دو ناحیه اصلی وجود دارد که خون ریزی داخلی می‌تواند در آن رخ دهد، اول در داخل جمجمه و در خارج از مغز، دوم در داخل بافت مغز.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تشنج و صرع
تشنج و صرع

میلیون‌ها نورون در مغز انسان وجود دارند، این نورون‌ها حمل و نقل پیام‌های عصبی را برعهده دارند. تغییر فعالیت ناگهانی نورو‌ن‌ها منجر به جرقه الکتریسیته بینشان می‌شود و در ادامه هنگامی که این سیگنال‌های غیرعادی به دفعات زیاد رخ دهد باعث می‌شود تا فعالیت عادی مغز مختل شود. این فرآیند می‌تواند منجر به سفتی و اسپاسم عضلانی و ناهوشیاری شخص شود. به طور خلاصه تشنج از انفجار‌های الکتریکی تشکیل شده است. تشنج دارای انواع مختلف می‌باشد و نشانه‌های آن بستگی به محل ظهور تشنج در مغز دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
 فلج مغزی در کودکان
فلج مغزی در کودکان

فلج مغزی چیست فلج مغزی عارضه‌ای است که منجر به اختلال در حرکت، حفظ تعادل و وضعیت بدن شخص می‌شود. فلج مغزی شایع ترین ناتوانی حرکتی در کودکان است که در دوران کودکی و قبل از دوران مدسه خودش را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که دامنه تاثیر فلج مغزی بر شخص متفاوت است و سطوح متفاوتی از ناتوانی در اثر فلج مغزی وجود دارد. ممکن است شخصی بتواند راه برود در حالی که شخص دیگر دچار مشکل در شنوایی و بینایی باشد، صرع نیز می‌تواند از عارضه‌های فلج مغزی باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری فلج چند‌گانه (ام اس)
بیماری فلج چند‌گانه (ام اس)

بیماری ام اس بیماری فلج چند‌گانه یک بیماری مربوط به نواحی مغز و نخاع می باشد. رشته‌های عصبی غلافی محافظ به نام میلین دارند، ام اس به این نحو صورت می‌گیرد که سیستم ایمنی بدن به این غلاف ها حمله می‌کند و باعث می‌شوند ارتباط بین مغز و بدن با اشکال مواجه شود. ام اس می تواند به مقادیر و شدت‌های مختلف ظاهر شود. ممکن است در برخی مواقع خفیف و جزیی صورت بگیرد و شخص صرفا خستگی و احساس ضعف را حس کند. علاوه بر‌ آن ممکن است در برخی مواقع بسیار شدید باشد و شخص بیمار دچار اختلال‌های حرکتی شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
 نوار قلب
نوار قلب

نوار قلب (ECG) هنگامی که شخص مدنظر در ناحیه قلب دردی احساس کند یا دچار سکته قلبی شده و یا مشکلات دیگر مربوط به قلب داشته باشد، دکتر از نوار قلب استفاده می کند. تست نوار قلب، تپش قلب شخص را بررسی میکند. به طور دقیق تر نوار قلب یک نمودار است که بر روی صفحه شطرنجی رسم می شود، این نمودار‌ها فعالیت های الکتریکی قلب را به پزشک نشان می دهند و در کنار نمودارهای دیگر می تواند در تشخیص بیماری های قلبی عروقی مختلفی کمک کنند، مانند آرتیمی،بیماری عروق کرونکر قلب و کاردیومیوپاتی.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری پیری چشم
بیماری پیری چشم

بیماری های چشمی در سنین پیری پیرچشمی به از دست دادن توانایی دیدن اشیاء نزدیک یا نوشته های ریز اشاره دارد. ابتلا به پیرچشمی یک فرآیند طبیعی است که به آرامی در طول زندگی اتفاق می افتد. شما ممکن است تا بعد از 35 یا 40 سالگی متوجه هیچ تغییری نشوید. افراد مبتلا به پیرچشمی اغلب مطالب خواندنی را در فاصله دست نگه می دارند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری چشم آمبلیوپی
بیماری چشم آمبلیوپی

آمبلیوپی چیست؟ تنبلی چشم یا آمبلیوپی، کاهش بینایی در یک چشم است که به دلیل رشد غیر طبیعی بینایی در اوایل زندگی ایجاد می شود. چشم ضعیف تر یا تنبل غالبا به سمت داخل یا بیرون سرگردان است. به طور معمول، از دست دادن بینایی به دلیل نحوه برخورد مغز با ورودی چشم را آمبلیوپی می گویند. معمولاً از بدو تولد تا 7 سالگی ایجاد می‌شود. تقریباً 3 درصد از جمعیت از آمبلیوپی رنج می برند زیرا اکثر مردم حتی نمی دانند آن را دارند به همین دلیل آمبلیوپی در بزرگسالان بسیار شایع است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تست های شنوایی سنجی
تست های شنوایی سنجی

تست شنوایی سنجی چیست؟ گوش وظیفه شنوایی و تعادل انسان را بر عهده دارد و مانند هر قسمت دیگر از بدن انسان نیاز به مراقبت دارد .حس شنوایی انسان ممکن است با گذشت زمان یا در اثر سو استفاده کاهش پیدا کند و باید نسبت به نحوه استفاده از آن توجه ویژه داشت .حضور در مکان هایی با اصوات گوش خراش و بلند یا استفاده از برخی داروها می تواند به این بخش فوق العاده از بدن آسیب بزند. از روش هایی که می توان با آن اختلالات شنوایی را شناسایی کرد تست شنوایی سنجی(audiometry)می باشد .در این تست چگونگی شنوایی گوش و همچنین بخش مربوط به تعادل گوش مورد ارزیابی واقع می شود . در این روش آزمایش های مختفی روش گوش ها انجام می شود و میزان صدا و تن و شدت صدای دریافتی گوش اندازه گیری می شود . تست های شنوایی سنجی یا همان ادیومتری انواع مختلفی دارند مانند تست شنوایی گسیل های صوتی شنیداری (OAE)یا ادیومتری با صدای خالص (PTA) که هرکدام روش خاص خود برای تست شنوایی را دارند که در این جا به مواردی از آن ها اشاره می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
با بلچینگ دندان بیشتر آشنا شویم
با بلچینگ دندان بیشتر آشنا شویم

همه ما دوست داریم دندان های سفید ،تمیز و زیبا داشته باشیم. به مرور زمان و در اثر افزایش سن و با مصرف نادرست مواد غذایی و استعمال دخانیت دندان ها رنگ سفید خود را از دست می دهند .بلچینگ دندان روشی شیمیایی هست که برای سفید کردن دندان به کار می رود. این روش به دو صورت خانگی و در مطب انجام میشود .مزیتی که بلچینگ دندان دارد این است که نیاز به دوره طولانی مدت نخواد داشت و معمولا با مراجعه به مطب ،دندان پزشک در طی 2-4 جلسه دندان های شما را سفید می کند.بنابراین برای کسانی که محدودیت زمانی دارند می تواند گزینه خوبی باشد.در بلچینگ دندان بستگی به روش انجام آن از مواد مختلفی استفاده می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مشکلات کبد و گوارش
مشکلات کبد و گوارش

دستگاه گوارش دستگاهی می باشد که مواد غذایی را تجزیه و خرد می کند و باعث می شود تا برای بدن قابل مصرف شوند. دستگاه گوارش انسان از اندام های مختلفی تشکیل شده است مانند کبد، مری و معده . کبد وظایف متعددی دارد مانند ذخیره کردن غذاهای گوارش شده توسط دستگاه گوارش و آزاد کردن آن ها در مواقع نیاز و یا سنتز کردن برخی ویتامین ها.

4 سال پیش
ادامه مطلب
دفاتر خدمات عمومی
دفاتر خدمات عمومی

با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه برقراری ارتباط، فاصله ها دیگر از میان رفته اند. به دلیل عدم پاسخگویی روابط عمومی سنتی برای سازمان ها در دنیای ارتباطات کنونی، اختراع شیوه های نوین ارتباطی راه حلی برای رفع مشکلات شده است. به منظور کاهش حجم کاری سازمان ها، بهبود کیفیت زندگی مردم، دردسترس بودن خدمات برای عموم، کاهش ترددهای شهری، یکپارچگی اطلاعات دولتی، کاهش اتلاف زمان و تسریع انجام امور از جمله اهداف تشکیل دفاتر عمومی هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شاخه های توان بخشی
شاخه های توان بخشی

توانبخشی یا(rehabilitaion) روشی است که در آن به افراد دارای مشکلات جسمانی کمک های لازم صورت می‌گیرد. ممکن است فرد بر اثر سکته، مشکلات شنوایی، جراحی یا تصادف دچار سانحه شده باشد و توانایی خود را از دست بدهد. توانبخشی کمک می کند که فرد توانایی خود را تا حد ممکن بازیابد و به بهبودی برسد. این علم در زمینه خدمات درمانی و بهداشت گستره وسیعی دارد. در این طبقه هیچ گونه دارویی تجویز نمی شود روند بازیافتن توانایی‌ها تدریجی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندروم ادواردز
سندروم ادواردز

سندروم ادواردز (edeards syndrome) یک نوع ‌اختلال کروموزومی و یا یک ناهنجاری نادر است که به علت وجود داشتن یک کروموزوم(18) اضافه ایجاد می‌شود و با نام تریزومی18 معروف است. شیوع سندروم ادواردز با افزایش یافتن سن مادر افزایش پیدا می‌کند و اکثر جنین‌ها در موقع هفته دوم بارداری داخل رحم از بین می‌روند و فوت میکنند. کودکان سالم هنگام تولد دارای 46 کروموزوم هستند و این تعداد به 23 عدد جفت کروموزوم تقسیم می‌شود. کودکان مبتلا به سندروم ادواردز به جای یک جفت کروموزوم18 سه نسخه از این کروموزوم‌هارا در سلول‌های خود دارا هستند. شیوع کلی این نوع سندروم 1 در 5000 هزار تولد می‌باشد و در جنس مونث سه برابر شایع تر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آتروفی عضلانی نخاعی (SMA)
آتروفی عضلانی نخاعی (SMA)

این بیماری یک نوع اختلال عصبی و عضلانی ژنتیک است. یکی از دلایل مهم و اصلی مرگ و میر کودکان و شیرخواران اختلال عصبی آتروفی عضلانی می‌باشد. نشانه و علائم این بیماری از بین رفتن و تحلیل عصب‌هایی است که باعث می‌شود حرکات ارادی عضلات کنترل شود و در نتیجه بر توانایی ایستادن فرد، نشستن، راه رفتن، تنفس، بلعیدن و الگوی رشد تاثیر می‌گذارد. عواقب این بیماری برحسب شدت آن متغیر هست: نوع بسیار شدید آن در مدت چندماه باعث مرگ می‌شود. افراد مبتلا به نوع بیماری خفیف امید به زندگی طبیعی خواهند داشت.

4 سال پیش
ادامه مطلب
اختلال روانی
اختلال روانی

اختلال روانی که در گذشته به افسردگی معروف بود، بیماران را دچار تغییرات شدید در خلق و خوی می‌کند که شامل احساس خوشحالی و یا غم بسیار زیاد می‌شود و بیمار در کنترل هیجانات و شناخت ضعف دارد. اگر اختلالات روانی شدت پیدا کند، افراد ممکن است اقدام به خودزنی و حتی خودکشی ‌کنند. در این بیماری فرد طوری تحت تأثیر توهمات خود قرار می‌گیرد که قادر به بیرون آمدن از تخیلات و روبرو شدن با واقعیت نیست. این افراد معمولاً بیماری خود را قبول نمی‌کنند و نسبت به درمان و مراجعه به روانپزشک مقاومت نشان می‌دهند. تشخیص بیماری‌های روانی به وسیله روانشناس صورت می‌گیرد که با معاینات و صحبت‌هایی که با بیمار انجام می‌دهد، نوع بیماری شخص را تشخیص می‌دهد. ابتلا به اختلالات روانی دلایل مختلفی دارد که ممکن است بر اثر وراثت، تغییرات محیطی و اجتماعی، شیوه زندگی و خانواده و یا اتفاقات فیزیولوژیکی ایجاد شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلال اسکیزوفرنی
اختلال اسکیزوفرنی

این بیماری یک اختلال روانی جدی است که در توانایی فرد برای تفکر واضح، مدیریت احساسات، تصمیم گیری و ارتباط با دیگران اختلال ایجاد می کند و نوعی بیماری پزشکی پیچیده و طولانی مدت محسوب می شود. اسکیزوفرنی ممکن است در هر سنی رخ دهد، میانگین سن شروع آن در مردان در اواخر نوجوانی تا اوایل 20 سالگی و برای زنان از اواخر دهه 20 تا اوایل 30 سالگی ممکن است متغیر باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات دو قطبی
اختلالات دو قطبی

اختلالات دو قطبی (افسردگی) بیماری اختلالات دو قطبی، همان افسردگی می‌باشد که دوره درمان آن ممکن است هفته‌ها و یا ماه‌ها طول بکشد. این بیماری بعد از سن نوجوانی و جوانی اتفاق می‌افتد.انواع آن : خلق شیدا (Hypomania): احساس شادی زیاد و یا ناامیدی در بیمار ایجاد می‌کند.اگر بیمارانرژی زیادی داشته و همراه آن روان پریشی باشد، دچار حالت شیدایی شده است. علائم آن: بی‌قراری، تحریک پذیر، پرخاشگر، کاهش اشتها، احساس نشاط زیاد، حواس پرتی و نداشتن تمرکز و تاثیر بر تمایل جنسی. - خلق افسرده: افسردگی می‌تواند بعد از دوره بیماری شیدایی به وجود آید. علائم آن: تنهایی، احساس ناراحتی وغم، ناامیدی، خستگی، نداشتن حوصله و انگیزه در انجام کارهای شخصی، فکرخودکشی و نداشتن تمرکز. - خلق مختلط: افسردگی همراه با حالت شیدایی، سبب پیدایش خلق مختلط می‌شود. افراد مبتلا، بعضی از علائم شیدایی را در دوره افسردگی تجربه می‌کنند. علائم آن: احساس خستگی زیاد، اضطراب، پرخاشگری، فکر خودکشی،تحریک پذیری و سایر حالات شیدایی. - اختلال دو قطبی نوع (1): حداقل دوره خلق شیدا به مدت یک هفته می‌باشدو فرد دراین دوره احساس ناامیدی دارد. - اختلال دو قطبی نوع (2): دراین نوع از اختلال دو قطبی، بیشتر از یک دوره افسردگی طول می‌کشد. - اختلال دو قطبی و با تناوب سریع: در این حالت 4 دفعه نوسان روحی در یک سال قرار دارد. - اختلال خلق ادواری (Cyclothymia): شدت نوسان دراین نوع از بیماری، به مقدار اختلال دو قطبی نیست ولی می‌تواند مدت زمان طولانی تری ادامه پیدا کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
Autism اوتیسم
Autism اوتیسم

اوتیسم یا درخودماندگی گونه‌ای از اختلالات رشد مغزی است که با رفتار و ارتباط کلامی غیر طبیعی با فرد بیمار مشخص می‌شود. اوتیسم شامل سندروم آسپرگر (Asperger's) می‌شود که نشانه و علائم خفیف تر دارد. علائم آن تا قبل از سه سالگی بروز پیدا می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته است. اوتیسم اغلب در پسران مشاهده شده است. این اختلال در رشد مغز تاثیر داشته و در ارتباط با دیگر افراد و دنیای خارج پیامدهای بد و دشوار دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلال شخصیتی
اختلال شخصیتی

اختلال شخصیت مجموعه‌ای از اختلالات روانشناختی است که اصلی ترین ویژگی آن، رفتار غیرقابل انعطاف و خشک در فرد است. این بیماری باعث می‌شود افراد مبتلا، دچار ناسازگاری با الزامات زندگی خود شوند و روابط اجتماعی آنها مختل شود. اختلالات شخصیت در نوجوانی و یا اوایل سن بلوغ آغاز می‌شود و پایدار و فراگیر است و به روح و روان فرد آسیب وارد می‌کند. تشخیص به موقع و درست این بیماری اهمیت بسیاری دارد زیرا با شروع شدن درمان، آسیب کمتری به بیمار مبتلا به اختلال شخصیتی و یا اطرافیان وی وارد می‌شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات روان تنی و یا سایکوسوماتیک
اختلالات روان تنی و یا سایکوسوماتیک

(Psychosomatic disorder) اختلال روان تنی نوعی بیماری‌ست که به معنی دردهایی است که بر اثر فشارهای روانی، استرس‌های مزمن، سرکوب کردن فشار روانی و یا تنش ایجاد می‌شود. بیماری‌های روان تنی، جزو گروه اختلال اضطرابی هستند و در هنگام استرس به شکل درد فیزیکی و یا جسمی خود را نشان می‌دهد. بازه سنی بروز این اختلال در افراد بین سنین 18 تا 40 سالگی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات گسستگی
اختلالات گسستگی

اختلال گسستگی یکی از معروف ترین و برجسته ترین انواع اختلال روان شناختی است که مشکل اصلی آن، نیاز به فرار است. این اختلال یک واکنش در برابر مشکل و یا ضربه، با هدف کنار گذاشتن و فراموش کردن خاطرات بد است. یکی از علائم اختلالات گسستگی، فراموشی و تغییر در هویت افراد می‌باشد. افرادی که در دوران کودکی و نوجوانی در معرض سوء استفاده و تجاوز جنسی، جسمی و یا عاطفی قرار گرفته‌اند دچار این اختلال می‌شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلال بیش فعالی
اختلال بیش فعالی

اختلال کم توجهی و یا بیش فعالی (Attention hyperactivity disorder) یکی از اختلالات رفتار رشدی است. در این حالت فرد توانایی تمرکز و دقت بر روی یک موضوع را ندارد و یادگیری‌اش کند می‌شود. این اختلال با فعالیت زیاد و بیشتر از حد، کمبود توجه و رفتار تکانشی همراه است. بسیاری از افرادی که دچار این بیماری هستند، چند اختلال رفتاری دیگر دارند. اختلالADHD یکی از شایع ترین اختلالات رفتاری در سن کودکی و بلوغ می‌باشد و 5% کودکان تا قبل از هفت سالگی به آن مبتلا می‌شوند. این بیماری اغلب در زمان ابتدایی برای کودکان و هنگام بلوغ اتفاق می‌افتد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات اضطرابی
اختلالات اضطرابی

این اختلال یک بیماری روانی است و اغلب بانوان و میان‌سالان دچار این بیماری هستند. اضطراب‌ها ناشی از نگرانی برای آینده می‌باشد و ترس‌ها واکنشی به اتفاقات اکنون است. این اختلال ارتباط تنگاتنگی با اختلال افسردگی دارند. اختلال اضطرابی می‌تواند دارای علائم و نشانه‌هایی مانند خشکی دهان، عرق کردن، لرز در بدن و تپش قلب باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مهندسی پزشکی
مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی ده ها سال است که به وجود آمده اما همچنان در حال تغییر و تحول است. این رشته تحصیلی چالش برانگیز با ترکیب مهارت های طراحی و حل مسئله مهندسی با علوم پزشکی، به دنبال پیشبرد معالجه و مراقبت های بهداشتی از جمله تشخیص، نظارت و درمان است. بیمارستان‌ها از طیف گسترده‌ای از تجهیزات پزشکی استفاده می‌کنند، از دستگاه‌های ساده مانند نبولایزر (که برای درمان بیماران تنفسی استفاده می‌شوند)، تا فناوری‌های پیشرفته مانند شتاب‌دهنده‌های خطی رادیوتراپی برای درمان‌های سرطان. ناگفته نماند که برای درمان صحیح بیماران، همه تجهیزات باید به درستی کار کنند و استفاده از آنها ایمن باشد. مهندسان پزشکی وظیفه ایمن سازی را عهده دار هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
عصب کشی دندان
عصب کشی دندان

دندان یکی از عضوهای مهم در صورت و زیبایی انسان‌ها است. استفاده از قرص‌های تسکین دهنده درد وموادهای ضد عفونی کننده و دهان شویه‌ها فقط برای تسکین موقت درد است و برای برطرف کردن مشکلات آن باید به دندان پزشکی مراجعه کرد. دندان از دو قسمت تاج که کلاهک سفید رنگ در دهان است و ریشه تشکیل شده است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
روش های صاف کردن مو
روش های صاف کردن مو

برای صاف کردن مو روش های زیادی وجود دارد ولی قبل از انتخاب این روش ها مهمترین مسئله این است که چه موهایی را می‌خواهید صاف کنید و آیا استفاده از مواد شیمیایی برای پوست و موی شما حساسیت ایجاد می‌کند یا خیر. و اینکه می‌خواهید موهایتان برای مقطع کوتاه و غیر دائمی صاف شود و یا دوره بلند مدت و دائمی. صاف کردن موهای بسیار فر، دشوار است و برای این کار باید از محلول شیمیایی قوی یا براشینگ (Brushing) استفاده کرد. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که استفاده از مواد شیمیایی عوارض و حساسیت های خاص خود را به وجود می آورد و هنگام استفاده برای موهای حساس باید دقت بیشتری داشت.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع خدمات مو
انواع خدمات مو

دراین مقاله سعی داریم تا انواع خدمات مو را به صورت جداگانه بررسی کنیم و توضیح دهیم.اما درابتدا باید بدانیم که منظورازخدمات مربوط به مو دقیقا چیست؟منظوراز خدمات مو درواقع انجام کارها و روش هایی بر روی موی سرمی باشد که با هدف ترمیم،زیباترشدن،منظم شدن و تنوع برروی موها انجام می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آشنایی با شغل آشپزی
آشنایی با شغل آشپزی

اگر از آشپزی لذت می برید و به این کار علاقه دارید این شغل برای شما مناسب است.مردم هر کشوری دوست دارند با فرهنگ غذایی کشورهای دیگر آشنا شوند و غذاهای آنها را امتحان کنند.تغییرات خاص و کوچک در غذاهای هر کشوری می تواند باعث ایجاد این تنوع برای مردم شود.امروزه به دلیل شاغل بودن اکثریت زنان و مردان استفاده از غذاهای فست فودی و رستورانی افزایش پیدا کرده و ضرورت وجود آشپز را اثبات می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع بافت مو
انواع بافت مو

بافت مو یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای آرایش مو محسوب می‌شود که از گذشته تابه‌حال به شکل‌های مختلفی درآمده است. این روش موآرایی چنان طیف وسیعی دارد که از یک کودک خردسال تا یک فرد پیر می‌توانند حداقل یکی از آن‌ها را یاد بگیرند. برخلاف آرایش‌های دیگر مو (رنگ مو، شینیون و ...) مدل‌هایی از بافت مو وجود دارند که لازم نیست برای آن‌ها به آرایشگاه بروید؛ چون می‌توانید به‌سادگی آن‌ها را بیاموزید و با تمرین و تکرار در آن حرفه‌ای شوید. بافت مو انواع مختلفی دارد که معروف‌ترین آنها عبارت‌اند از: بافت ساده (سه‌تایی)، فرانسوی، آفریقایی، تیغ ماهی و خورشیدی. در این بخش به معرفی بافت‌های مختلف می‌پردازیم.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آشنایی با شغل آرایشگری
آشنایی با شغل آرایشگری

آرایشگری هنر و فنی است که به زیبایی و جلوه دادن به افراد می پردازد.پیرایش به معنی کم کردن و آرایش به معنی اضافه کردن است.در کشور ما پیرایش برای آقایان و آرایش برای بانوان است. از جمله کارهایی که در آرایشگاه های زنانه انجام می شود کوتاه کردن،رنگ کردن،مدل دادن به مو،آرایش صورت،طراحی ناخن،پاکسازی پوست،اپیلاسیون،اکستنشن مژه است.در آرایشگاه های مردانه کوتاه کردن مو،رنگ کردن مو،حالت دادن به مو انجام می شود.

4 سال پیش
ادامه مطلب
موارد حقوقی
موارد حقوقی

زمانی که صحبت از امور حقوقی می شود شاید ندانیم که باید امور حقوقی خود را به وکیل بدهیم یا خیر.وکالت در امور حقوقی دامنه وسیعی دارد و موضوعاتی که شامل موارد حقوقی می شود مربوط به مسائل مختلفی است.به همین دلیل زمانی که می خواهیم وکیل برای انجام امور خود انتخاب کنیم باید بدانیم آن مسئله در کدام حوزه حقوقی قرار دارد.

4 سال پیش
ادامه مطلب
انواع وکیل حقوقی
انواع وکیل حقوقی

بسیاری از افراد برای انجام کارهای کلی و جزئی حقوقی خود ترجیح میدهند از اشخاص حقیقی و حقوقی کمک بگیرند.برخورداری از وکیل بخشی از حقوق جهانی بشر است و هر کس می تواند برای خود وکیلی انتخاب کند.وکیل باید پروانه معتبری داشته باشد تا بتواند از موکل خود در خصوص اتهامات وارد شده به او دفاع کند. وکالت به معنای سپردن کارهای قانونی به فرد دیگری است و یک قرارداد دو طرفه بین این اشخاص جهت انجام کارهای حقوقی تعیین می شود.این قرارداد باعث می شود که طرفین نسبت به مسئولیتی که در قبال هم دارند متعهد باشند.

4 سال پیش
ادامه مطلب
وکیل را بشناسیم
وکیل را بشناسیم

وکیل به واسطه قراردادی که با آن وکالت می گویند نسبت به موکل خود اختیاراتی پیدا می کند و حکم واسطه در انجام امور را بر عهده دارد.با تنظیم وکالت بین وکیل و موکل و نسبت به وظایفی که در مقابل هم دارند قراردادی تنظیم می شود.وکیل بر اساس نوع فعالیت و تخصص آنها در انواع مختلف تقسیم می شوند.

4 سال پیش
ادامه مطلب
انواع تصویربرداری پزشکی
انواع تصویربرداری پزشکی

به طور کلی تصویربرداری پزشکی استفاده از روش هایی برای عکسبرداری و پردازش از نمای داخلی بدن است که تصاویر خاصی را برای درمان بیماری ارائه می دهد. این روش برای درمان روند بیماری بسیار حائز اهمیت است. در تصویر برداری پزشکی از تکنولوژی های مختلفی استفاده می شود.تصویر برداری برای بهبود امراض مختلف مثل شناسایی انواع سرطان، کرونا، انواع غدد و... . از جمله این تصویر برداری ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

4 سال پیش
ادامه مطلب
انواع خدمات ابرو
انواع خدمات ابرو

امروزه اصطلاحات زیادی در رابطه‌ با زیبایی ابرو می‌شنوید و روزانه با اصطلاحات جدید آشنا می‌شوید. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از قسمت‌های صورت که در زیبایی تأثیر ویژه‌ای دارد، ابرو است. برای زیباسازی ابرو روش‌های متفاوت وجود دارد. از روش‌های زیباسازی و فرم دهی ابروها که شاید کمتر به گوش رسیده است، می‌توان به فیبروز ابرو، تاتو ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، کاشت ابرو اشاره کرد.

4 سال پیش
ادامه مطلب
انواع تجهیزات آرایشگاهی
انواع تجهیزات آرایشگاهی

داشتن ظاهری زیبا و جوان ، نه تنها باعث رضایت از خود می شود و در افراد اعتماد به نفس ایجاد می کند، بلکه در زندگی خانوادگی و اجتماعی فرد نیز تاثیر گذار است. امروزه توجه به ظاهری زیبا یکی از مباحث مورد علاقه ی تمامی افراد از جمله زنان و مردان و جوانان و حتی افراد مسن می باشد. هر کدام از این تجهیزات برای اهداف خاصی کاربرد دارند و در دو نوع برقی و شارژی در بازار وجود دارند که عبارتند از:

2 سال پیش
ادامه مطلب
اکستنشن مو و مژه
اکستنشن مو و مژه

اکستنشن مژه بسیاری از خانم ها دنبال مژه های بلند و پرپشت هستند.یکی از روش هایی که برای بلند و پر کردن مژه ها استفاده می شود اکستنشن مژه است.این روش ماندگاری بالایی نسبت به سایر روش ها دارد.در این روش فیبرهای مصنوعی با کمک چسب های طبی به مژه وصل می شوند و دارای اندازه های مختلفی از 6 تا 18 میلیمتر هستند و همگی دارای انحنا و خمیدگی یکسانی هستند.اگر اکستنشن درست انجام شود چشم ها درشت تر به نظر می رسد و با مراقبت های درست تا 6 هفته ماندگاری دارد.

4 سال پیش
ادامه مطلب
لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست
لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست

محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست به صورت متنوع در بازار جهانی ساخته شده است و امروزه به یکی از پر فروش ترین محصولات در دنیا تبدیل شده است. طبیعتاً هر فردی با توجه به نیاز خود از آن استفاده می کند .وسایل بهداشتی و مراقبت از پوست بسیار زیاد است و باعث می شود که افراد به راحتی بتوانند از آنها استفاده کنند. در این متن به معرفی محصولات مراقبتی و بهداشتی پوست می پردازیم:

4 سال پیش
ادامه مطلب
لوازم آرایشی و زیبایی صورت
لوازم آرایشی و زیبایی صورت

اولین مرحله قبل از رسیدگی به زیبایی صورت شناختن و دانستن کارایی هر یک از لوازم آرایش ها است. لوازم آرایشی صورت برای بیشتر نشان دادن نقاط قوت و زیبایی صورت و همچنین پنهان کردن ایرادات آن استفاده می‌شود.اگر افراد بتوانند از این لوازم آرایش به درستی استفاده کنند؛ باعث می‌شود که صورتشان جلوه ای زیباتر پیدا کند.انواع لوازم آرایشی صورت عبارت است از: پرایمر، کرم پودر، رژلب، ریمل، رژگونه و کانسیلر چشم و صورت و ....

4 سال پیش
ادامه مطلب
مشکلات رایج در دوران بارداری
مشکلات رایج در دوران بارداری

دوران بارداری یکی از پرچالش‌ ترین دوران زندگی خانم هاست. در دوران بارداری دچار انواع ناراحتی ها و مشکلات می شود که برخی از آنها به سرعت بهبود پیدا کرده و بهبود برخی دیگر نیز مدت بیشتری طول خواهد کشید. بارداری هر زن منحصر به فرد است و هر فرد تغییرات متفاوتی را تجربه خواهد کرد. داشتن چنین مشکلاتی در دوران بارداری به عنوان فاکتور خطر تلقی نمی شوند اما در مواقعی خاص، نیاز است تا آنها را جدی بگیرید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
عمل زیبایی چشم
عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم یک نوع عمل است که برای زیبایی چشم انجام میشود. جراح چشم پس از معاینه با توجه به مدل چشم و نیاز چشم شخص عمل چشم را انجام میدهد. برخی مشکلاتی که در خصوص زیبایی چشم شخص وجود دارد، امکان دارد ارثی باشد یا بخاطر بالا رفتن سن بوجود بیآید. به هرحال به کمک جراحی چشم میتوان به زیبایی چشم افزود. از عیوب چشم میتوان به افتادگی پلک ها ، پف کردگی چشم ها یا چروک اشاره کرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی زیبایی سینه
جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی جایی است که شخص انتخاب می کند تا عمل جراحی را برای تغییر ظاهر فیزیکی به دلایل زیبایی و نه پزشکی انجام دهد. روش‌های زیبایی غیرجراحی، مانند بوتاکس و پرکننده‌های پوستی که معمولاً برای شل کردن یا پر کردن خطوط چین استفاده می‌شوند شامل جراحی نمی‌شوند. جراحی بزرگ کردن سینه، همانطور که میدانید، در اوایل دهه 1960 آغاز شد.زمانی که دکتر فرانک گرو و توماس کرونین پروتز سینه سیلیکونی را اختراع کردند. داستان از این قرار است که دکتر Gerow یک کیسه پلاستیکی پر از خون را فشار داد و اظهار داشت که این کیسه مانند سینه یک زن است و به او ایده کاشت های پر از سیلیکون را داد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بادی کانتورینگ(فرم دهی بدن)
بادی کانتورینگ(فرم دهی بدن)

معمولا بعد از انجام رژیم های سخت تمام چربی ها از بین نمی روند قسمتی از آنها باقی می‌مانند و پوست بدن شل می شود. انجام جراحی برای جمع کردن ران، شکم، بازو و باسن و سفت کردن آنها را بادی کانتورینگ می گویند که یکی از جراحی های زیبایی برای افزایش جذابیت اندام به حساب می آید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
پروتز های زیبایی صورت
پروتز های زیبایی صورت

پروتزهای صورت موجب بازسازی و جوانسازی صورت می شود. این پروتزها در سایزهای مختلف و انواع و مدل های متفاوت ساخته می شوند تا به افزایش جوانسازی و تناسب در صورت افراد کمک کنند. پروتزهای صورت معمولاً برای افزایش حجم گونه، چانه و فک به کار گرفته می‌شوند. اگر فرد تمایل به افزایش حجم و برجسته شدن گونه و چانه ولب .. داشته باشد و همچنین اگر فرد چانه ای ضعیف و تو رفته دارد و پزشک تشخیص دهد که با حجیم شدن استخوان فک به تناسب صورت و افزایش جوانسازی صورت وی کمک می شود، این کار را می تواند انجام دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کانتورینگ صورت
کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت یک روش جراحی زیبایی است یا به زبان ساده، استفاده از پرکننده های پوستی برای تغییر و تقویت خطوط صورت به منظور دستیابی به ظاهر مطلوب است. آن را می‌توان از طریق درمان‌های پرکننده مختلف انجام داد و بر اساس آناتومی و ترجیحات صورت فرد تنظیم می‌شود. تکنیک های کانتور و هایلایت به سال های 1500 برمی گردد .این روند در برخی از کشورها در حال ظهور است و اهداف آن بهبود تناسب صورت و تمام ویژگی های صورت و همچنین کوچکتر کردن اعضای صورت به طور کلی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد لیفت صورت
همه چیز در مورد لیفت صورت

لیفت صورت (همچنین به عنوان ریتیدکتومی نیز شناخته می شود) یک اصطلاح کلی برای هر عمل جراحی است که با استفاده مجدد یا از بین بردن پوست ، چربی و یا عضله ، علائم پیری در صورت یا گردن شما را بهبود می بخشد. در حقیقت این یک عمل جراحی است که بافت های صورت را بلند و محکم می کند. لیفت صورت می تواند شامل از بین بردن پوست اضافی ، صاف کردن چین ها یا چین و چروک و سفت شدن بافت صورت باشد. جراحی پلاستیک روی صورت و گردن برای از بین بردن نواقص (مانند چین و چروک ) و برای درمان علائم پیری کاربرد دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جوانسازی صورت
جوانسازی صورت

جوانسازی پوست شامل درمان های مختلفی است که هدف آن بازگرداندن پوست شما از هرگونه آسیب است. آسیب پوست می تواند در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یک بیماری زمینه ای یا نشانه ای طبیعی از پیری باشد. برخی از گزینه های درمانی ملایم تر از لیفت صورت هستند و همچنین می توانند برای درمان نواحی خاص مورد استفاده قرار گیرند. جوانسازی صورت بسیار بیشتر از یک لیفت صورت است و وقتی به درستی انجام شود، نتایج شگفت انگیزی از خود به جای می گذارد. برای حفظ هارمونی صورت، اغلب لیفت صورت با جراحی پلک و فیلر همراه است تا چشم ها را ترمیم کند و خط فک طبیعی و پری گونه های شما را بازگرداند. جوانسازی صورت را می توان از طریق گزینه های جراحی یا غیر جراحی به دست آورد. روش ها می توانند از نظر تهاجمی و عمق درمان متفاوت باشند. تزریق بوتاکس،لایه برداری شیمیایی،تزریق کلاژن،طب سوزنی زیبایی،تزریق پرکننده پوست،الکتروتراپی،تونینگ صورت و فراکسل از انواع کارهایی است که برای جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد لیفت بدن
همه چیز در مورد لیفت بدن

در لیفت بدن، برش هایی در اطراف کل دور بدن ایجاد می شود و چربی اضافی و افتادگی پوست برداشته می شود. لیفت بدن با لیپوساکشن متفاوت است زیرا پوست و بافت زیرین آن را سفت می‌کند و سپس بالا می‌برد. این روش همچنین سطح پوست دارای فرورفتگی و نامنظم به نام سلولیت را بهبود می‌بخشد. روش لیفت بدن باعث حذف کمربند پوست، چربی و بافت زیر شکم، ناحیه کمر و باسن می‌شود.این تغییرات فیزیکی در بدن می تواند تصویر بدن شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی تغییر سایز پستان
جراحی تغییر سایز پستان

جراحی افزایش سایز پستان شامل قرار دادن ایمپلنت های تحت بافت پستان یا عضلات قفسه سینه می شود. برای برخی از زنان، افزایش اندازه پستان یک راه برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است. بازسازی پستان برای شکل و ظاهر سینه پس از ماستکتومی است و ممکن است از ایمپلنت ها یا سایر روش ها برای بازگرداندن شکل سینه استفاده کنند. بازسازی پستان به طور کلی روش بسیار پیچیده تر و ظریف تر از افزایش اندازه پستان است. دو نوع اصلی جراحی افزایش اندازه پستان وجود دارد: ایمپلنت های پستان و افزایش انتقال چربی.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آنکولوژی زنان
آنکولوژی زنان

اگر به یک متخصص انکولوژی زنان ارجاع داده شده اید، به احتمال زیاد به این دلیل است که پزشک شما به سرطان تخمدان مشکوک است و می‌خواهد به توسط متخصصین، که می‌توانند بهترین مراقبت را ارائه دهند، معاینه شوید. تومورهای زنان یک رویکرد یکپارچه برای تشخیص جراحی ارائه می‌دهند. مدیریت شرایط سرطانی، به سرطان (خوش خیم) دستگاه تناسلی زنان، سرطان دهانه رحم، آندومتریوز، فیبروم، سرطان تخمدان، توده های لگنی، سرطان رحم، سرطان واژن، سرطان فرج بستگی دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی ترانس واژینال
سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال یک سونوگرافی پزشکی است. از یک مبدل اولتراسوند در واژن برای تجسم اندام های داخل حفره ی لگن استفاده می شود که سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می‌شود. در اواخر دهه ی 1980، روش جدیدی برای دیدن کیسه های حاملگی در اوایل بارداری با جزئیات بیشتر ارائه شد.کرتز تکنیک و آلوکا، هر دو مبدل های ترانس واژینال تجاری را در اواسط دهه 1960 توسعه دادند، اما پتانسیل اسکن ترانس واژینال تا زمان ظهور واقعی محقق نشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرطان دهانه رحم
سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه ی رحم( cervical cancer) گونه ای از سرطان است که از گردنه ی رحم شروع می شود. این بیماری به دلیل رشد غیر عادی سلول ها به وجود می آید و این سلول ها می توانند در اعضای بدن پخش شوند و یا به آن ها حمله کنند .سرطان دهانه ی رحم بیماری است که از چند عامل به وجود می آید و این بیماری شایع ترین نوع سرطان در بین زنان است .سرطان دهانه ی رحم بعد از بیماری سرطان سینه در جهان مهلک ترین نوع است که اگر در زمان خوبی تشخیص داده نشود امکان مرگ وجود خواهد داشت .

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرطان پستان چیست
سرطان پستان چیست

سرطان پستان یک نوع از سرطان است که عملکرد تقسیم های سلولی در سلول‌های پستان را دچار مشکل می‌کند. سلول‌های سرطان پستان در فردی که مبتلا شده، بدون کنترل و بیش از حد که نیاز است تکثیر میابد. که نوع آن بسته به این دارد که کدام یک از سلول‌های پستان دچار این مشکل شده‌اند. این سرطان ممکن است در قسمت های مختلف در پستان آغاز شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
لیفت ابرو و پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو که به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. لیفت ابرو با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو، ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. اگر ابروهای کم و افتاده یا عدم تقارن ابرو دارید میتوانید لیفت ابرو را انتخاب کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی کاشت مو
جراحی کاشت مو

جراحی کاشت مو روشی است که برای درمان طاسی سر استفاده می شود. تکنیک‌های مختلفی وجود دارد اما در اصل فولیکول‌های مو را از یک قسمت از بدن به نام اهداکننده به قسمتی از بدن که به عنوان دریافت‌کننده شناخته می‌شود، منتقل میشوند. این تکنیک عمدتاً برای درمان الگوی مردانه استفاده می‌شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
افزایش حجم لب
افزایش حجم لب

افزایش حجم لب یک روش آرایشی پر طرفدار است. این روزها، یک پرکننده پوستی تزریقی معمول ترین روش افزایش حجم لب است. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می تواند در لب های شما و اطراف دهان شما تزریق شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان نازایی
درمان نازایی

نازایی یا ناباروری به معنای بارور نشدن بعد از یک سال رابطه جنسی بدون استفاده از روش‌های پیشگیری بارداری است. در کشور ما حدود ۲۰ درصد از زوج‌ها از مشکل نازایی رنج می‌برند ... گاهی ممکن است نازایی از سمت زن و یا مرد و حتی گاهی ممکن است مشکل از هر دوی آن‌ها باشد. در این مقاله با دلایل نازایی، علایم نازایی و درمان نازایی در زنان آشنا خواهیم شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
علل ناباروری
علل ناباروری

نازایی نوعی ناتوانی فیزیولوژیک در امر تولید مثل جنسی طلقی میشود. برخلاف باور عامه مردم ناباروری به معنای عقیم بودن نیست و درصد پایینی از زوج های نابارور عقیم هستند. چه زمانی میتوان گفت زوجی نابارور هستند؟ هنگامی که بین شش ماه تا یکسال رابطه ی جنسی منظم و محافظت نشده به منظور بارداری صورت بگیرد ولی بارداری رخ ندهد، می­توان گفت این زوج درگیر ناباروری هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آنسفالیت یا التهاب بافت مغز
آنسفالیت یا التهاب بافت مغز

التهاب بافت مغز که باعث افت عملکرد و تورم مغز میگردد از موارد بسیار نادر محسوب شده و تنها تعداد اندکی را درگیر خواهد کرد. گفته میشود آنسفالیت دلایل مختلفی دارد اما عموما به دلیل عفونت ویروسی پدید میآید. در صورت بروز نوع حاد، علائم این بیماری در عرض چند ساعت پیشرفت زیادی میکند تا جاییکه ممکن است فرد را از هشیاری خارج نماید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
عمل پیوند قلب
عمل پیوند قلب

پیوند قلب عملی است که در آن قلب بیمار با قلب سالم اهدا کننده جایگزین می شود.اولین عمل پیوند قلب در سال 1967 انجام شده است و هر سال تعداد زیادی پیوند قلب انجام می شود. پیوند قلب زمانی انجام می شود که قلب به هیچ درمانی پاسخ نمی دهد ولی فرد از لحاظ دیگر سالم است در موارد زیر پیوند قلب انجام می شود: -بزرگ شدن قلب(کاردیومیوپاتی اتساعی) -بیماری شدید عروق کرونرهمراه با بافت اسکار قلبی -نقایص مادرزادی

2 سال پیش
ادامه مطلب
چاقی کودکان
چاقی کودکان

چاقی در کودکان یک مشکل جدی است که سبک زندگی ناسالم و نداشتن فعالیت بدنی مناسب نقش بسزایی در آن دارد.به کودکانی چاق گفته میشود که وزن آنها نسبت به قد و سنشان بیشتر است. چاقی در کودکان موضوعی نگران کننده است و باید کنترل و درمان شود زیرا در طولانی مدت باعث ایجاد بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و بیماری های قلبی و همچنین باعث بیماری های مفصلی ودرد استخوانی می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
روانپزشکی کودکان
روانپزشکی کودکان

باوری مبنی بر اینکه مشکلات روانپزشکی تنها مختص بزرگسالان است وجود دارد که طبعا غلط میباشد. طبق آمار 20 درصد از کودکان و نوجوانان با یکی از مشکلات روانپزشکی دست به گریبان هستند. بیشتر مواقع، مشکلات و اختلالات این دسته از کودکان شناسایی نشده و عدم اتخاذ روش درمانی در زمان مناسب مسبب پدید آمدن مشکلات بیشتری در دوران بزرگسالی برای آنان میگردد. به دلیل سن کم و توانایی پایین کودکان در جهت بیرونی سازی احساسات خودشان امکان اینکه والدین کودک به موقع متوجه مشکل فرزندشان بشوند پایین میآید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع اختلال آتروفی عضلانی نخاعی
انواع اختلال آتروفی عضلانی نخاعی

این بیماری یک نوع اختلال عصبی و عضلانی ژنتیک است. یکی از دلایل مهم و اصلی مرگ و میر کودکان و شیرخواران اختلال عصبی آتروفی عضلانی می‌باشد. نشانه و علائم این بیماری از بین رفتن و تحلیل عصب‌هایی است که باعث می‌شود حرکات ارادی عضلات کنترل شود و در نتیجه بر توانایی ایستادن فرد، نشستن، راه رفتن، تنفس، بلعیدن و الگوی رشد تاثیر می‌گذارد. عواقب این بیماری برحسب شدت آن متغیر هست: نوع بسیار شدید آن در مدت چندماه باعث مرگ می‌شود. افراد مبتلا به نوع بیماری خفیف امید به زندگی طبیعی خواهند داشت.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات رشد در کودکان
اختلالات رشد در کودکان

هنگامی که کودکان به نقاط عطف رشدی می رسند ، ممکن است تأخیرهای موقتی و جزئی در رسیدن به نقاط عطف زبان ، تفکر و مهارت های حرکتی آنها بوجود آید که معمولاً دلیلی برای هشدار نیستند. اما تأخیر مداوم یا تأخیرهای متعدد ممکن است کودک را در زندگی آینده دچار مشکل کند. اختلال رشد کودک معمولا پیش از ۲ سالگی که همزمان با بالاترین نرخ رشد کودکان است که در این حالت دور سر، وزن و قد این کودکان به ‌طور طبیعی رشد نمی‌ کند.دلایل بروز اختلال رشد کودک شامل دو دسته منشأ درونی و با منشأ بیرونی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ابهام جنسی در کودکان
ابهام جنسی در کودکان

ابهام جنسی در کودکان یک بیماری نادر است، که در آن جنسیت کودک از طریق دستگاه تناسلی اش مشخص نیست. در نوزادانی که دچار ابهام جنسی هستند، دستگاه تناسلی ممکن است ناقص باشد یا اینکه کودک هر دو دستگاه تناسلی را به طور همزمان دارا باشد و یا به طور کلی ممکن است اندام های جنسی خارجی با اندام جنسی داخلی همسان نباشند. ابهامات جنسی یک بیماری نیست و بیشتر شبیه یک اختلال در تکامل جنسیتی به حساب می‌آید. معمولاً اختلال یک ابهام جنسی است ؛ که به محض تولد یا در دوران کوتاهی بعد از تولد قابل تشخیص است و باعث نگرانی خانواده کودک می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرطان تیروئید
سرطان تیروئید

تیروئید غده ای پروانه ای شکل در جلو گردن است و هورمون خاصی تولید می کند که وظیفه تنظیم و ذخیره انرژی را به عهده دارد.زمانی که سلول های غده تیروئید دچار تغییر شوند باعث ایجاد سرطان می شود. در مراحل اولیه سرطان هیچ علامتی ندارد. در بیشتر موارد با تصویربرداری و معاینه گردن تشخیص داده می شود.معمولا گروه سنی 40 تا 60 سال را بیشتر درگیر می کند و در زنان سه برابر بیشتر از مردان اتفاق می افتد.در صورتی که زود تشخیص داده شود قابل درمان است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز درمورد ارتودنسی
همه چیز درمورد ارتودنسی

ارتودنسی یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است و اگر ریشه لاتین آن را در نظر بگیریم "ارتو" به معنای تصحیح کردن و”دنس”به معنای دندان است. مرتب و ردیف بودن دندان‌ها تأثیر زیادی بر روی چهره افراد و حتی در نحوه حرف‌زدن می‌گذارد و باعث زیباتر شدن چهره، لبخند یا همان جذابیت فردی، و سلامت دهان و دندان می‌شود. ارتودنسی دندان روشی برای ازبین‌بردن فاصله بین دندان‌ها، نامرتب بودن آنها، ردیف شدن و یک‌دست شدن و رفع مشکلات فک و دندان‌ها می‌باشد. هنگامی که دندان‌ها در حالت درست و مناسب خود قرار نگرفته باشد، در هنگام جوییدن غذا شما دچار مشکل خواهید شد، ما باید به فکر دندان‌هایمان باشیم و این همان زمانی است که به ارتودنسی نیاز است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کربوکسی‌تراپی
کربوکسی‌تراپی

یکی از مؤثرترین راه‌های جوان‌سازی که در آن با استفاده از کربن‌دی‌اکسید، تغییرات قابل‌توجهی در پوست افراد ایجاد می‌کند کربوکسی‌تراپی است که به‌نوعی مزوتراپی هم به‌حساب می‌آید. در گذشته عمده ترین کار این روش از بین ‌بردن چربی‌های موضعی بود. شما می‌توانید به‌جای استفاده از لیزر و جراحی‌های خطرناک و تهاجمی از این روش استفاده کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
راه های کاهش یا درمان چروک
راه های کاهش یا درمان چروک

راه های کاهش و درمان چروک چیست؟ جهت رفع چین و چروک صورت با لیزر چه باید کرد؟ بهترین روش برای درمان قطعی چروک چیست؟ چه روش هایی برای رفع چین و چروک صورت وجود دارد؟ بهترین روش برای درمان چروک پوست صورت چه میباشد؟ بهترین درمان برای چین و چروک چیست؟ هدف کلی ما در این محتوا ارائه راهکارهای مهم در رابطه با راه های کاهش و درمان چروک می باشد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد بیان شده تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اصلاح لبخند
اصلاح لبخند

اگر مدتی است که مدام به خودتان در آینه خیره می‌شوید و به دندان‌های آسیب دیده‌ی‌ خود نگاه می‌کنید و یا متوجه شده‌اید که هنگام لبخند زدن جلوی دهان خود را می‌پوشانید، شاید زمان آن رسیده باشد که به اصلاح لبخندتان فکر کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان

برای ترمیم دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها کامپوزیت دندان است. کامپوزیت‌ها می‌تواند نواقصی همچون فاصله بین دندان‌ها و یا رنگ دندان‌هایی که به دلیل مصرف نوشیدنی‌های رنگی مختلف تغییر کرده‌اند را برطرف کند. برای پوسیدگی دندان، سفیدکردن دندان‌ها و اصلاح عیوب معمولاً از کامپوزیت استفاده می‌شود. در ادامه علاوه بر توضیح چگونگی کامپوزیت به مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان‌های تهاجمی پوست
درمان‌های تهاجمی پوست

از قدیم عمل‌های زیبایی و درمانی مختلف صورت می‌گرفته که هر کدام جز دسته تهاجمی یا غیر تهاجمی محسوب می‌شدند اما روش‌های تهاجمی چیست و چه معایب و مزایایی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره روش‌های تهاجمی از دیدگاه‌های مختلف صحبت کنیم. اگر در آستانه انجام یک عمل زیبایی یا درمانی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما باشید چرا که آشنایی بیشتر می‌تواند در برداشتن گام درست در جوانسازی پوست، درمان جوش، کلاژن و ... ، مؤثر باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
پروتز دندان
پروتز دندان

پوسیدگی‌های شدید دندانی و یا آسیب‌های جدی در اثر عفونت عمیق دندان میتوانند باعث از دست دادن تمام یا تعدادی از دندان ها در اشخاص شوند. افرادی که به این دلایل یا دلیل های دیگر، تمام یا تعدادی از دندان های خود را از دست می‌دهند؛ می‌بایست تحت روش‌های درمانی مختلفی برای بازیابی یا ترمیم دندان‌های خود اقدام کنند که روش پروتز دندان یکی از موثرترین روش‌ها در این حوزه است. به طور کلی پروتز یعنی جایگزینی یکی از اعضای بدن با مشابه مصنوعی آن. امروزه برای بسیاری از اعضای بدن که از دست داده شده‌اند پروتز وجود دارد که دندان نیز یکی از آنهاست. پروتز‌های دندان وظیفه بازیابی زیبایی و سلامت فک و دندان‌های بیمار و اصلاح خط لبخند فرد بیمار را دارند. از دیگر کابردهای پروتز دندان میتوان به اصلاح نواقص درون دهان، از جمله فقدان یک دندان یا بخشی از آن و یا از بین رفتن بافت های درون دهانی از جمله کام و فک اشاره کرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی پیوند لثه
جراحی پیوند لثه

پیوند لثه یک عمل جراحی در دندان‌پزشکی است که توسط پریودنتیست یا جراح متخصص لثه بر روی اشخاصی که لثه تحلیل رفته دارند؛ انجام می‌شود. تحلیل رفتن لثه بر اثر فرسودگی بافت آن، بیماری ای‌ست که در بین حدود 4 تا 12 درصد بزرگسالان وجود دارد و از آنجایی که روندی تدریجی دارد و ناگهانی نمایان نمی‌شود، غالباً تا پیش از شدید شدن مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در جریان تحلیل رفتن لثه ریشه دندان‌ها نمایان شده و دندان‌ها نسبت به غذاهای گرم و سرد واکنش نشان می‌دهند؛ ادامه این روند و عدم درمان این لثه آسیب دیده، موجب تبعات بعدی بسیار بدی از جمله: شدید شدن خرابی سطح ریشه دندان، آسیب به استخوان نگهدارنده و افزایش حساسیت آن میشود و در ادامه میتواند باعث ظاهر شدن ریشه، لق شدن دندان و حتی افتادن و از دست دادن دندان شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز درمورد دیابت
همه چیز درمورد دیابت

بیماری دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های متابولیکی در دنیا به شمار می‌آید که به سه نوع دیابت بارداری، دیابت شیرین و دیابت بی‌مزه تقسیم بندی می‌شود. در این بیماری میزان گلوکز در خون شخص از مقدار طبیعی بیشتر است. از جمله علائم مربوط به هر دو نوع آن می‌توان به پر خوری، پر نوشی، تکرر ادرار، خشکی وخارش پوست اشاره نمود. در این مقاله به توضیح در رابطه با انواع دیابت، علل بروز، علائم و راه‌های درمان و پیشگیری هر یک می‌پردازیم.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ژنیکوماستی چیست؟
ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یک بیماری نسبتاً شایع در بین مردان و پسران بزرگسال است. این بیماری بنا به دلایل مختلفی از جمله عدم توازن ترشح هورمون‌ها، چاقی یا ژنتیک در بدن بروز می‌کند. در طی این بیماری به علت افزایش تجمع چربی یا مجرای استروما در بافت سینه، ظاهر پستان بزرگ و حجیم می‌شود. نوزادان، پسران تازه به بلوغ رسیده و پیرمردان مسن می‌توانند کاندید دچارشدن به این اختلال باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

چاقی به عنوان یکی از رایج‌ترین مشکلات امروزه مردم در سرتاسر جهان موجب شکل‌گیری ناهنجاری های ظاهری در بدن افراد شده است. با افزایش وزن به علت وجود سبک زندگی ناسالم، عوارض دارویی یا دلایل متعدد دیگر، به علت تجمع و زیاد شدن مقدار چربی‌ در ناحیه شکمی، چنین ناهنجاری هایی در ظاهر افراد بروز نموده و تاثیرات مخربی بر سلامت جسم و روان آنها خواهد گذاشت. برای کاهش وزن میتوان از انواع روش‌های درمانی پیشرفته استفاده کرد که یکی از آن‌ها ابدومینوپلاستی یا تامی تاک است. البته که این جراحی به هیچ وجه جایگزین قطعی رژیم‌های غذایی یا ورزش‌های موضعی که تاثیرات بسیار مثبتی نیز دارند، نمی‌شود؛ اما امروزه به عنوان یکی از روش‌های کاهش تجمع موضعی چربی‌ها در شکم، طرفداران زیادی دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تعمیرات مبل
تعمیرات مبل

مبل ها دیگر جزوی از فرهنگ ما شده اند و شیوه ی زندگی به گونه ای شده است که در اغلب منازل ایرانی حداقل یک دست مبلمان وجود دارد. مبل ها امروزه علاوه بر ایجاد راحتی در نشستن و کاهش درد های کمر و پا، به عنوان دکور در زیبایی خانه نیز تاثیر گذارند. اما انتخاب یک مبلمان با کیفیت و ماندگاری بالا سبب می شود تا عمر طولانی تری در منزل شما داشته باشید و به مجبور تعویض زود هنگام آن نشوید. اما به هرحال با گذشت مدت زمانی، مبل های شما بنابر دلایل مختلف احتیاج به تعمیر پیدا خواهند کرد. تعمیر کردن مبل سبب می شود تا مدت بیشتری از آن استفاده کنید و با وجود هزینه های بالا، تصمیم تعویض مبل را به تعویق بیاندازید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
وسواس چیست؟
وسواس چیست؟

وسواس (OCD) نوعی اختلال رفتاری است که فرد به دلیل عدم کنترل رفتارهای وسواسی که دارد از این بیماری رنج می برد. به صورت کلی وسواس به دو دسته وسواس فکری و وسواس عملی تقسیم میگردد و اگر پیشگیری نشود کنترل آن مشکل میشود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه ی عوامل نازایی
همه ی عوامل نازایی

نازایی نوعی ناتوانی فیزیولوژیک در امر تولید مثل جنسی طلقی می-شود. برخلاف باور عامه مردم ناباروری به معنای عقیم بودن نیست و درصد پایینی از زوج های نابارور عقیم هستند. چه زمانی میتوان گفت زوجی نابارور هستند؟ هنگامی که بین شش ماه تا یکسال رابطه ی جنسی منظم و محافظت نشده به منظور بارداری صورت بگیرد ولی بارداری رخ ندهد، می-توان گفت این زوج درگیر ناباروری هستند. علل کلی این موضوع به دو دسته وراثت و شرایط محیطی تقسیم بندی می¬شود. برخلاف آنچه در گذشته تصور می¬شد که نازایی مشکلی مختص بانوان است، امروزه می¬دانیم این مشکل می¬تواند در هر یک از زوج¬ها بروز پیدا کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مشکلات و اختلال قاعدگی
مشکلات و اختلال قاعدگی

پریود به جاری شدن خون رحم از طریق واژن خانم ها گفته می‌شود. هر خانم از دوران بلوغ تا پیش از دوره یائسگی یک بار در ماه به مدت ۴ تا ۷ روز این حالت را تجربه می‌کند، در بعضی از خانم ها چرخه قاعدگی هر ۲۸ روز یکبار رخ می‌دهد اما در برخی دیگر ۲۴ روزه یا ۳۵ روزه است. چرخه قاعدگی در حقیقت یک دگرگونی فیزیولوژیکی است که می تواند منجر به بارداری در بانوان شود به این صورت که هر ماه یک تخمک آزاد می شود و آماده پروراندن جنین می شود. در این حین دیواره های ضخیم رحم آماده نگهداری جنین می شوند. اگر لقاح رخ ندهد، تخمک آزاد می شود و بافت پوششی رحم ریزش می‌کند و در نهایت قاعدگی یا پریود انجام می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
آب سیاه چیست؟
آب سیاه چیست؟

آب سیاه یک بیماری است که در اثر بالا رفتن فشار داخل چشم به وجود می آید و باعث آسیب به عصب بینایی و در نهایت کوری میشود.در بعضی از موارد بیماری فرد تا انتهای بیماری هیچ علامتی ندارد زمانی متوجه میشود که عصب بینایی کامل از بین رفته و دید بشدت کاهش می یابد به همین دلیل تشخیص به موقع بیماری اهمیت زیادی در درمان سریعتر آن دارد. در ناحیه جلو چشم مایع شفافی وجود دارد که این مایع داخل چشم تولید می شود و از محلی که زاویه چشم است خارج می شود اگر این زاویه آسیب پیدا کند مانع از خروج مایع از چشم می شود در این صورت فشار داخل چشم بالا رفته و باعث بیماری آب سیاه(گلوکوم) می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آرتروز گردن
آرتروز گردن

افزایش سن و پیری اجتناب ناپذیر است .با پیری، پارگی و از همه مهمتر سایش روی مفصل های بدن از جمله ستون فقرات این اتفاق می افتد. اسپوندیلوز گردنی که اغلب آن ها به سن افراد مربوط است، از تغییرات فاسد کننده ای است که در صفحات و مفاصل ستون فقرات رخ می دهد.ممکن است شما اسپوندیلوز گردنی را دلیلی بر آرتروز گردن یا مریضی ناتوان کننده ای برای گردن بدانید. معمولاً آرتروز گردن در حدود سنین چهل سالگی آغاز می شود و تا چند سال بعد از آن ادامه می یابد که گفته می شود مردان در سنین کمتر تر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری ملتحمه
بیماری ملتحمه

ملتحمه در قسمت درونی چشم ملتحمه در واقع یک لایه شفاف قوی و محافظ است که در سطح داخلی چشم وجود دارد و کره چشم را می پوشاند. ملتحمه از اتصال پوستی پلک به صلبیه به وجود می آید. همانطور که می دانید، چشم یکی از حساس ترین قسمت در اعضای بدن است در واقع ملتحمه قسمتی از چشم است که کارش رابطه بین بافت و سلول و اعضا ی بدن را نشان می دهد. در فاصله بین این بافت سلول ها با هم شناور هستند و در واقع کار مانع جلوگیری از خونریزی داخلی چشم است. این بافت در واقع عایق حرارتی است و از سرد شدن بدن جلوگیری می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آستیگماتیسم
آستیگماتیسم

یکی از اصلی ترین و شایع ترین بیماری هایی که وجود دارد کج بینی یا آستیگماتیسم است، اگر چشم را یک توپ کروی در نظر بگیریم هرگاه عدسی از کروی خارج شود و به سمت بیضی برود آستیگماتیسم رخ می دهد در نتیجه یک یا چند کانون ایجاد شده و باعث دوبینی یا چند بینی در افراد می شود .این افراد علاوه بر اینکه کج بینی دارند بسیار از اجسام را تار می بینند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
پارکینسون چیست؟
پارکینسون چیست؟

اصلی ترین مورد در این بیماری اختلال عملکرد مغز در خصوص تولید دوپامین است. اختلال شدید در سیستم حرکتی بدن، ضعف شدید شناخت،تفکر ، حافظه و به دنبال آن مشکلات اساسی دریادگیری و تمرکز که منجر به انزوای اجتماعی در افراد مبتلا میشود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری آلزایمر را بشناسیم
بیماری آلزایمر را بشناسیم

اختلال در حافظه و یادآوری خاطرات ، همینطور مشکل در یادگیری و یادآوری مطالب جدید را میتوان تعریفی مختصر برای آلزایمر و فراموشی دانست. به طور کلی با بالا رفتن سن ریسک ابتلا به فراموشی هم افزایش میابد. در سرشماری ایالات متحده آمریکا،7 درصد کسانی که مبتلا به آلزایمر هستند بین 65 تا 74 سال سن دارند. 53 درصد بین 75 تا 84 سال و 40 درصد دارای سنین بالاتر از 87 هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چرا دچار خشکی چشم میشویم؟
چرا دچار خشکی چشم میشویم؟

خشکی چشم (Dry eye syndrome) حالتی شایع است و هنگامی رخ میدهد که اشک ها نتوانند چشم ها را چرب کنند. در حقیقت چشم ها ممکن است نتوانند اشک تولید کنند و اشک هایی با کیفیت پایین تولید می کنند که این حالت ممکن است خطر ابتلا به عفونت چشم افزایش یابد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
قرنیه مخروطی
قرنیه مخروطی

کراتوکونوس یا قرنیه مخروطی که با عنوان نام قوز قرنیه هم شناخته می‌شود و هنگامی رخ می‌دهد که سطح بیرونی شفاف و گنبدی شکل نازک شده و به تدریج به حالت مخروطی در می‌آید. قرنیه مخروطی موجب تاری دید شده و ممکن است حساسیت نور در بینایی را ایجاد کند. معمولا هر دو چشم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اگرچه قرنیه مخروطی اغلب یک چشم را درگیر می کند و افراد بین ۱۰ الی ۲۵ سال را تحت تاثیر قرار می‌دهد حتی این بیماری ممکن است به تدریج تا ۱۰ سال طول بکشد. در مراحل اولیه قرنیه مخروطی، ممکن است مشکلات بینایی را با عینک یا لنزهای تماسی نرم برطرف شود اما اگر بیماری تا سطح پیشرفته جلو برود، ممکن است به پیوند قرنیه نیاز داشته باشید. امروزه درمان جدید بنام کلاژن کراس لینک قرنیه از پیشرفت قرنیه مخروطی جلوگیری می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز درمورد نابینایی
همه چیز درمورد نابینایی

نداشتن قدرت بینایی را نابینایی یا کوری می گویند. معنای دقیق کلمه “نابینایی” بیانگر ناتوانی فرد در تمایز تاریکی از نور و روشنایی در هر دو چشم است.اختلال در بینایی یا کم بینایی، به این معنی است که گاها بینایی فرد حتی با عینک، لنزهای تماسی، دارو یا جراحی بهبود نمی‌یابد و از خفیف تا شدید متغیر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شب کوری و علائم آن
شب کوری و علائم آن

وقتی فردی دچار مشکل بینایی در زمان های تاریکی و شب می شود به بیماری شب کوری مبتلا شده است. این یک اختلال بینایی است و دید فرد به صورتی غیرعادی در شب یا نور کم دچار اختلال خواهد شد. افراد مبتلا به این بیماری علاوه بر اینکه دید ضعیفی در شب خواهند داشت با رفتن از محیطی روشن به محیطی کم نور مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا عمل تطابق دید را انجام دهند و کنتراست دید هم کاهش قابل توجهی خواهد داشت. این بیماری بیشتر در مردان شایع است و ممکن است نشانه ای برای بیماری های چشمی مثل رتینیت پیگمنتوزا باشد. البته بیماری رتینیت پیگمنتوزا از زمان تولد در داخل چشم وجود داشته و بینایی را کم کم کاهش می دهد که شروع آن با شب کوری است و سرانجام موجب نابینایی خواهد شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آب مروارید
آب مروارید

آب مروارید(کاتاراکت) یعنی تیره و کدر شدن عدسی چشم که می تواند باعث مشکلات بینایی شود. داخل چشم در پشت عنبیه عدسی شفافی وجود دارد که به متمرکز کردن شعاع های نوری بر روی شبکیه کمک می کند. عدسی از آب و پروتئین تشکیل شده است زمانی که در ساختار پروتئین ها تغییر ایجاد شود سبب کدر شدن عدسی می شود.احتمال ابتلا به این بیماری با افزایش سن بیشتر می شود که معمولا اکثر افراد بالای ۶۵ سال به این بیماری مبتلا می شوند .

2 سال پیش
ادامه مطلب
تیروئید چیست؟
تیروئید چیست؟

تیروئید غده ای است در جلو گردن،بالای استخوان های ترقوه و پایین حنجره.تیروئید دو نوع هورمون T3,T4 ترشح می کند که وظیفه این هورمون ها تنظیم و ذخیره انرژی در بدن است. تیروئید وطیفه سوخت و ساز بدن را به عهده دارد.عملکرد تیروئید توسط غده هیپوفیز که در مغز قرار دارد تنظیم میشود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سینوزیت چیست؟
سینوزیت چیست؟

در استخوان بندی جمجمه حفره هایی از هوا وجود دارد که به آن سینوس می گویند سینوس ها در استخوان پیشانی،کف جمجمه و گونه قرار دارند.غیر از هوا ترشحات مخاطی (موکوس) نیز به میزان مشخص در جمجمه قرار دارد زمانی که مجرای سینوس بسته شود یا ترشحات مخاط بیش از حد تولید شود احتمال ابتلا به سینوزیت وجود دارد.در صورت ویروس ها،باکتری ها وقارچ ها به سینوس ها حمله کرده و سبب التهاب و عفونت آنها می شوند که به این حالت سینوزیت می گویند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندرم پای بی‌قرار
سندرم پای بی‌قرار

وقتی سخن از بی‌قراری و ناآرامی می شود، معمولا همه به یاد بی‌قراری‌های روحی می‌افتیم، غافل از اینکه فقط روح انسان از بی‌قراری رنج نمی‌برد و گاها پاها نیز دچار نوعی بی‌قراری می‌شوند. این عارضه که به «سندرم پای بی‌قرار» معروف است، در حالت نشسته یا خوابیده باعث احساس ناراحتی در پاها بخصوص عصرها و شب‌ها می‌شود تا حدی که فرد را وادار می‌کند از جا برخاسته، کمی راه برود تا این احساس ناخوشایند از بین برود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
هیسترکتومی شکمی
هیسترکتومی شکمی

هیسترکتومی شکمی نوعی روش جراحی است که روی رحم از طریق یک برش در پایین شکم انجام می گیرد. هیسترکتومی اگر جزئی باشد، پزشک تنها رحم را بر میدارد و در هیسترکتومی کلی رحم و گردن رحم را برمی دارد. گاهی اوقات هیسترکتومی شکمی شامل حذف یک یا هردو تخمدان و لوله های فالوپ می باشد که این فرآیند را سالپنگواووفورکتومی نامیده می شود. همچنین هیسترکتومی از طریق یک برش در واژن (هیسترکتومی واژنی) یا با استفاده از یک لاپاروسکوپی یا روش های جراحی رباتی ( ابزارهای بلند و نازک که از طریق یک برش کوچک شکمی عبور داده می شوند) انجام می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری لوپوس
بیماری لوپوس

لوپوس یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی به بافت‌ها و اندام‌های بدن حمله می‌کند.التهاب ناشی از لوپوس می‌تواند بر بسیاری از سیستم‌های مختلف بدن مانند مفاصل، پوست، کلیه‌ها، سلول‌های خونی، قلب،ریه و حتی مغز اثر بگذارد. تشخیص لوپوس دشوار است، چرا که نشانه‌های آن مشابه بیماری‌های دیگر است، اما علامتی که این بیماری را متمایز می‌کند، لکه‌ای شبیه بال پروانه بر روی هر دو گونه ایجاد می گردد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
هپاتیت چیست؟
هپاتیت چیست؟

هپاتیت یک نوع بیماری کبدی است. این بیماری در اثر عفونت ویروسی بوجود می آید، علت های احتمالی دیگری در بوجود آمدن هپاتیت نقش دارند. این موارد مانند هپاتیت خود ایمنی و انواع دیگری هپاتیت است که در نتیجه ی عوارض داروهاو الکل رخ می‌دهند. هپاتیت خود ایمنی شکلی بیماری است که در نتیجه ی تولید پادتن توسط بدن بر علیه بافت کبد ایجاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آسیب مغزی
آسیب مغزی

آسیب مغزی زمانی اتفاق می افتد که مغز فرد به دلیل آسیب ناشی از ضربه خوردن به سر مثل سقوط، تصادف رانندگی ، سکته مغزی آسیب ببیند. مغز مانند یک زخم یا آسیب دیگر در بدن خود به خود بهبود نمی یابد. بازگشتن به عملکرد عادی می تواند به دلیل بوجود آمدن صدمه و علائم دیگر فرد بستگی داشته باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ذات الریه چیست؟
ذات الریه چیست؟

به التهاب یکی از ریه‌ها یا هر دوی آنها سینه پهلو یا ذات الریه یا Pneumonia گفته می شود که معمولا ناشی از عفونت باکتریایی است. در این حالت کیسه‌های هوا در انتهای لوله‌های تنفسی‌ ملتهب و با مایعات پر می‌شوند. شیوع این بیماری در پاییز و زمستان بیشتر از سایر فصول است و می‌تواند در تمام سنین اتفاق بیفتد، اما کودکان و سالمندان ، افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند آسم، فیبروز سیستیک و بیماری‌های قلبی، کلیوی- افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد سیگاری شایع تر و خطرناک تر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندروم پیش از قاعدگی(PMS)
سندروم پیش از قاعدگی(PMS)

سندروم پیش از قاعدگی (pms) در زنان در سنین قاعدگی ایجاد می شود.این سندروم بر سلامت جسمی،رفتار و احساسات زن در چرخه قاعدگی تاثیر می گذارد. علائم (PMS)قبل از قاعدگی شروع می شود و از ۵ تا ۱۱ روز متغیر است و بعد از شروع قاعدگی از بین می رود که این امر به دلیل تغییر سطح هورمون های جنسی در چرخه قاعدگی است. تغییر در سطح استروژن و پروژسترون در زمان هایی از ماه افزایش پیدا می کند که باعث اضطراب،تحریک پذیری و تغییرات خلق وخو می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع کیست و عوارض آن
انواع کیست و عوارض آن

کیست ها ساختارهایی مانند کیسه که دقیقاً شبیه تاول با یک ماده مایع، نیمه جامد یا گازی هستند. اندازه کیست ها از میکروسکوپی تا بسیار بزرگ، متغیر است حتی گاهی کیست های بسیار بزرگ می توانند اندام های داخلی را جابجا کنند. کیست ها معمولا خوش خیم هستند، اما در برخی موارد می توانند سرطانی باشند. کیست یک قسمت غیر طبیعی از بافتی است که در آن قرار دارد که یک غشای مشخصی دارد و از بافت مجاور جدا شده است در این حالت به قسمت بیرونی (کپسولی) کیست را دیواره کیست می گویند. اگر کیست از چرک شود، به اصطلاح آلوده شده و به آبسه تبدیل می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سرخچه یا سرخک سه روزه
سرخچه یا سرخک سه روزه

سرخچه (Rubella) که به سرخک آلمانی یا سرخک سه روزه نیز شناخته می شود، یک بیماری عفونی است و در حال حاضر واکس ندارد. بثورات ناشی از سرخچه ملایم‌ تر بوده و به اندازه بثورات سرخک دوام نمی‌آورد. سرخچه به سرعت شیوع پیدا کرده و بسیار مسری است. در اکثر موارد، این یک بیماری خفیف است و در دوران کودکی ایجاد می‌شود. بين 10 تا 15 درصد در خانم به سرخجه حساس هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کزاز یا تتانوس چیست؟
کزاز یا تتانوس چیست؟

کزاز یا تتانوس به انگلیسی tetanus یک عفونت باکتریایی است که می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد و باعث سفت شدن عضلات بدن شود. این عفونت به Lockjaw نیز معروف است زیرا این وضعیت می تواند باعث انقباضات عضلانی در فک و گردن شود. گزارش شده تقریباً 10 تا 20 درصد از عفونت‌های کزاز کشنده هستند. کزاز یک فوریت پزشکی است و نیاز به درمان فوری در بیمارستان دارد که خوشبختانه کزاز از طریق استفاده از واکسن قابل پیشگیری می باشد. با این وجود این واکسن برای همیشه دوام ندارد وهر 10 سال یکبار باید تزریق شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
دیستروفی عضلانی
دیستروفی عضلانی

دیستروفی عضلانی در واقع به آن دسته از بیماری هایی می‌گویند، که سبب ضعف عضلات و تحلیل رفتن حجم خارجی عضلات در بدن می شود. در واقع در افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، ژن های جهش یافته یا غیر معمولی در آنها باعث به وجود آمدن اختلال در ساختن پروتئین های ضروری برای داشتن عضلاتی سالم می شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد تالاسمی
همه چیز در مورد تالاسمی

تالاسمی، یک بیماری وراثتی و ژنتیکی است که از طریق والدین به فرزندان انتقال می یابد. در این بیماری، ژن هموگلوبین دچار نقض می شود و تعداد گلبولهای قرمز خون دچار افت شدید می گردد به همین دلیل اکسیژن به اندازه کافی به نقاط بدن نخواهد رسید و در آخر به کم خونی حاد یا مزمن و همچنین آنمی در فرد تبدیل می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
هموفیلی چیست؟
هموفیلی چیست؟

شاید نام بیماری هموفیلی به گوشتان خورده باشد؛ این نوع بیماری یکی از انواع بیماری های خونی محسوب می گردد. در این بیماری روند انعقاد خون به آرامی انجام می شود ؛ یعنی، کندتر از حد معمول. افرادی که مبتلا به این نوع بیماری هستند بعد از هرگونه جراحت و اعمال جراحی خونریزی های سطحی دچار مشکل می شوند، زیرا انعقاد خون آنها کاهش یافته است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی لیزیک و لازک
جراحی لیزیک و لازک

جراحی لازک و لیزیک یکی از پرکاربردترین روش ها برای رفع عیوب انکساری چشم می باشد که بر روی میلیون ها بیمار انجام شده است و موفقیت آمیز بوده است.روش لیزیک و لازک هر دو ایمن هستند و نتایج مشابهی بعد از 6 ماه دارند. تنها تفاوت لیزیک و لازک در نحوه جراحی و چگونگی آماده سازی چشم برای جراحی است.در افرادی که دچار خشکی چشم هستند عمل لازک گزینه مناسب تری برای جراحی است و انتخاب جراحی بسته به نظر پزشک و وضعیت بیمار دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آسیب تاندونهای روتاتورکاف شانه
آسیب تاندونهای روتاتورکاف شانه

آسیب تاندونهای روتاتورکاف شانه (کلاهک چرخاننده شانه) یکی ازمشکلات شایع بیماران مبتلا به درد شانه است.شانه از چند مفصل به همراه چندین عضله و تاندون تشکیل شده است که این مجموعه اجازه دامنه حرکتی وسیعی به بازو می دهد و چون شانه از اجزاء متعدد تشکیل شده است، مستعد آسیبهای متعدد و مختلفی است.هر چند که عضلات و تاندون های روتاتورکاف مفصل شانه را محکم می کند اما هنوز هم شانه مفصل نسبتا ضعیفی است. اغلب موارد آسیب‌های تاندون شانه توسط فشار‌های تکراری یا تخریب تاندون ها به علت افزایش سن ایجاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری خود ایمنی
بیماری خود ایمنی

در حالت عادی سیستم ایمنی بدن وظیفه دارد تا در مقابل مهاجمین خارجی، مثل ویروس‌ها، حافظت کند. یعنی با ورود هر مهاجم خارجی سلول‌های دفاعی آماده هستند تا با آن مبارزه کنند. در شخص مبتلا به اختلال خود ایمنی بدن او به اشتباه بخشی از سلول های سالم را به عنوان یک مهاجم غیرخودی شناسایی می‌کند. به همین دلیل آماده مبارزه با سلول‌های سالم خود بدن می‌شود. شدت این مبارزه نیز به نوع بیماری بستگی زیادی دارد و حتی امکان دارد که فقط یک عضو درگیر شود و یا اینکه کل بدن گرفتار این اشتباه شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تنبلی تخمدان چیست ؟
تنبلی تخمدان چیست ؟

تنبلی تخمدان یا سندروم پلی کیستیک یک نوع بیماری است که بر سطح هورمون های زنان تاثیر می گذارد .زنان مبتلا به این بیماری معمولا بالاتر از حد طبیعی تولید هورمون های مردانه را دارند .این عدم تعادل هورمون ها عوارض و مشکلات زیادی در پی دارد و حتی بارداری را برای این افراد دشوار می کند.بسیاری از زنان به این بیماری مبتلا هستند اما از وجود آن بی خبرند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شبکیه چیست؟
شبکیه چیست؟

داخل کره چشم ماده ای به نام زجاجیه (ماده ای شفاف است که در قسمت میانی چشم قرار دارد) وجود دارد این مایع با افزایش سن از شبکیه فاصله می گیرد و ممکن است از پرده شبکیه جدا شود و در بعضی موارد جدا شدن زجاجیه سبب سوراخ شدن شبکیه می شود و مایع پشت شبکیه جمع می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندروم پاتو
سندروم پاتو

سندروم پاتو که به تریزومی ۱۳ هم معروف است؛ یک بیماری کروموزومی است. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند توانایی شدید ذهنی و آنومالی های فیزیکی شدید در بخش های مختلفی از بدنشان وجود دارد. این افراد اغلب دارای نقص های قلبی و آنومالی های مغزی و نخاعی و همچنین دارای چشم های بسیار کوچک می باشند به طور کلی سندروم پاتو به دلیل وجود داشتن یک کروموزوم اضافی ۱۳ در سلول ایجاد می شود. وجود این کروموزوم سبب ناهنجاری های جسمی و ذهنی و نقایص قلبی برای نوزاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آپاندیس چیست؟
آپاندیس چیست؟

آپاندیس زائده کوچکی حدود ده سانتی متر است که زیر دریچه ای که روده باریک را به روده بزرگ وصل می کند، قرار دارد. آپاندیس زیر شکم سمت راست قرار دارد و مرتب از غذا پر شده و به داخل روده بزرگ تخلیه می شود. مجرای آپاندیس کوچک است اگر به خوبی تخلیه نشود منجر به عفونت می شود. این بیماری ممکن است در هر سنی ایجاد شود ولی بیشتر بین سنین ۱۰ تا ۳۰ سالگی اتفاق می افتد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری ها و اختلالات روده
بیماری ها و اختلالات روده

روده‌ها را می توان لوله‌های بلند طنابی شکلی نامید که غذا را تجزیه می‌کنند و تمام مواد مغذی و آب را از غذا دریافت می کنند. هر فرد دو روده کوچک و روده بزرگ دارد. روده باریک طولانی‌ ترین قسمت دستگاه گوارش نامیده می شود که حدود پنج تا ۶ متر طول و ۲ تا چهار سانتیمتر قطر دارد که به اولین قسمت از روده باریک اصطلاحاً دوازدهه یا دئودنوم (Duodenum) می گویند. روده بزرگ یا فراخ‌ روده به قسمتی از لولهٔ گوارش پستانداران گفته می شود که بین روده باریک و مخرج قرار دارد و شامل کورروده cecum و پس ‌روده Colon و راست‌ روده Rectum است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فیبروم چیست؟
فیبروم چیست؟

فیبروم رحمی شایع ترین تومور خوش خیم لگنی است وبه کندی در عضلات دیواره ی رحم رشد می کند .در سنین 35 تا 55 سال در بین خانم ها مشاهده می شود .این بیماری یک رشد غیر عادی در رحم زنان می باشند که عضلات و بافت های فیبروز (لیفی)را احاطه می کنند. در زنان سیاه پوست بیشتر دیده شده است . فیبروم به صورت تک یا مجموعه ای بروز می نمایندو فیبروم های بزرگتر معمولا بر قاعدگی و باروری تاثیر مستقیم می گذارند .

2 سال پیش
ادامه مطلب
برونشیولیت چیست؟
برونشیولیت چیست؟

برونشیولیت به التهاب نایژک ها در معابر تنفسی گفته می‌شود. این بیماری بیشتر در کودکان کمتر از ۲ سال رخ می‌دهد و در بین کودکان ۳ تا ۶ ماه بیشتر دیده می شود.از علائم این بیماری می توان به سرفه، خس‌خس و تنگی نفس اشاره نمود. برونشیولیت یک عفونت ویروسی است، که موجب کوچک شدن و تنگ شدن مجاری تنفسی در ریه ها می شود و در نتیجه تنفس را با مشکل روبرو می کند.این بیماری در کودکان و در فصول بهار و زمستان مشاهده می‌شود. بزرگسالان کمتر به آن دچار می شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اختلالات شانه
اختلالات شانه

شانه متشکل است از سه نوع عضله (سطحی، عمقی و بازو)، دو تاندون اصلی، سه استخوان، چهار مفصل و شبکه عصبی. حس درد در شانه را می توان به دو دسته کلی بیماری های مربوط به شانه و دردهای ارجاعی تقسیم بندی نمود. در دردهای ارجاعی شانه به طور مستقیم دچار اختلال نمی شود بلکه اختلال در دیگر اعضا باعث حس درد در شانه خواهند شد. در این مطلب به بیماری ها و علل درد شانه می پردازیم. با ما همراه باشید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی لوزه
جراحی لوزه

یکی از شایع ترین عمل جراحی در کودکان جراحی لوزه است.وجود لوزه از بدو تولد تا شش ماهگی ضروری است چون در حفظ ایمنی بدن نقش مهمی دارند و در دو طرف گلو قرار گرفته اند. وظیفه اصلی آنها ممانعت از ورود میکروب ها و ویروس ها که هنگام تنفس وارد بدن می شوند.زمانی که لوزه ها بزرگ یا عفونی می شوند کارایی خود را از دست می دهند و باید با استفاده از جراحی آنها را خارج کرد.این وظیفه تا سن 10 سالگی به عهده لوزه است و بعد از آن این مسئولیت به عهده ارگان های دیگر بدن است به همین دلیل برداشتن آنها باعث کاهش ایمنی بدن نمی شود زیرا لوزه های فرعی زیادی وجود دارند که کار ایمنی را انجام می دهند.جراحی لوزه یک عمل ایمن است و عوارض آن بسیار کم است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انحراف چشم چیست؟
انحراف چشم چیست؟

انحراف چشم یک نوع اختلال است که چشم ها در وضعیت ناهماهنگی از هم قرار دارند و نگاه هر چشم به یک سو می باشد. این ناهماهنگی امکان دارد به طور آشکار باشد یا گاهی بوجود بیایید. گاهی ممکن است یه چشم در وضعیت طبیعی خود باشد ولی چشم دیگر تنها دچار انحراف باشد. همچنین ممکن است چشم فقط گاهی در حالت انحراف قرار بگیرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
یبوست چیست؟
یبوست چیست؟

یکی از شایعترین عوارض گوارشی یبوست است که افراد در هر سنی ممکن است به آن دچار شوند و حالتی است که در آن حرکات روده و اجابت مزاج کم می شود و یک مشکل عمومی بوده و قابل پیشگیری و درمان است تغییر شیوه زندگی و درمان های خانگی می تواند به رفع عارضه کمک کند .اگر مشکل یبوست طولانی شود می تواند به مشکلاتی جدی تری منجر شود. از نظر فنی مدفوع کمتر از سه بار در هفته را یبوست می گویند تعداد دفعات اجابت مزاج در هر فرد متفاوت است برای بعضی افراد تخلیه نشدن کامل به معنی یبوست است و معمولا با نفخ شکم و باد کردن ،تهوع و گرفتگی عضلات است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تست پاپ اسمیر
تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر یا پاپ تست شامل بررسی آزمایشگاهی و میکروسکوپی سلول‌ های جمع ‌آوری‌شده از دهانه رحم است و هنگام تشخیص سرطان دهانه رحم اهمیت پیدا می کند. نمونه‌ گیری برای آزمایش پاپ اسمیر معمولاً با معاینه لگن توسط پزشک متخصص انجام می ‌شود و در زنان بالاتر از 30 سال، در کنار انجام آزمایش پاپ اسمیرممکن است آزمایش ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV تجویز شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چاقی و اضافه وزن
چاقی و اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن یک بیماری نسبتا خطرناک می باشد که در اثر تجمع بیش از حد چربی ها، بدن درگیر دیگر بیماری های خطرناکی می شود. دلایل بسیار زیاد و متفاوتی منجر به چاقی در افراد می شود مانند محیط، شرایط بدنی، سبک زندگی، وراثت و … . علاوه بر این، چاقی بیماری زمینه ای برای ایجاد آرتریت، بیماری ریه، آپنه خوابی، دیابت نوع دوم، مقاومت به انسولین، نشانگان متابولیک، فشار خون بالا، هیپرلیپیدمی، ترومبوامبولی، بیماری کیسه صفرا، بیماری رفلاکس از معده به مری، نارسایی قلبی، کبد چرب غیرالکلی، نقرس، ناباروری، بیماری کرونر قلبی، بی اختیاری در دفع ادرار ، آب مروارید و سرطان می باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع دعاوی ملکی
انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی آن دسته از دعاوی است که مربوط به املاک است.دعاوی ملکی میتواند حقوقی و کیفری باشد. حقوقی مانند الزام به فک رهن یا الزام به تنظیم سند است و دعاوی مربوط به دلیل ارتکاب جرم دعاوی ملکی کیفری است مانند فروش غیر قانونی ملک شخصی به چند نفر.

2 سال پیش
ادامه مطلب
پرونده های حقوقی
پرونده های حقوقی

علم حقوق از گستردگی و پیچیدگی های زیادی برخوردار است که امروزه وسیع تر شده و بسیاری از مشکلات جامعه را در بر میگیرد.عمدتا پرونده های حقوقی به دو دسته حقوق کیفری و حقوق مدنی تقسیم می شود.حقوق ماهیتی متفاوت دارد و صحت یک نظریه به آسانی قابل تشخیص نیست و قوانین هر روزه در حال تغییر است. حل مشکلات و اختلافات مردم در قالب یک پرونده در دادگستری انجام می شود.در روند رسیدگی به پرونده های حقوقی کار بسیار مهمی به نام صلاحیت در رسیدگی دخیل میباشد.صلاحیت دادگاه به این معنی است که هر دادگاه باید در چارچوب و ضوابط تعیین شده اقدامات لازم برای رسیدگی را انجام دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
منظور از پرونده های کیفری چیست
منظور از پرونده های کیفری چیست

یکی از شاخه های علم حقوق که نقش مهم و تاثیرگذار در جامعه به منظور برقراری نظم و رعایت حقوق دیگران دارد حقوق جزا یا کیفری است.در حقوق جزا چارچوب ها و خط قرمز ها و اصول کلی توسط قانونگذار تعیین میشود از جمله حمایت از مال،جان،آزادی و آبروی هر یک از اعضای جامعه، و بسیاری از کارهای مجرمانه،علت و چرایی جرم و مجازات ،طریقه رسیدگی و اجرای مجازات همه در حقوق کیفری و جرم شناسی قابل بحث است.مجموعه اقداماتی که افراد برای مطالبه حقوق خود علیه تضییع کننده حقوق خود از دستگاه قضا و مراجع کیفری مطرح می کنند پرونده کیفری گفته می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
زخم معده چیست
زخم معده چیست

زخم معده در واقع زخم هایی هستند که در داخل معده یا درقسمت ابتدایی روده باریک ایجاد میشوند. شایع ترین علامت زخم معده ،درد معده است و غذا خوردن را برای شخص بیمار سخت میکند. وجود نوعی باکتری در معده سبب بروز این مشکل میشود نام این باکتری (هلیکوباکتر پیلوری) است. این زخم ها به دو گونه زخم معده و زخم روده باریک یا دوازدهه تقسیم میشوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی قلب یا بای پس
جراحی قلب یا بای پس

در این جراحی جراح از قسمت دیگری از بدن عروق خونی را می گیرد تا شریان مسدود شده را دور بزند یا به اصطلاح بای پس کند تا دوباره خون و اکسیژن بیشتری به قلب راه یابد. به جراحی بای پس پیوند بای پس عروق کرونر (CABG) نیز می گویند. جراحی بای پس عروق کرونری معمولاً بین سه تا شش ساعت زمان می برد و به بی هوشی عمومی نیاز دارد که تعداد مسیرهای فرعی جدید به موقعیت و شدت انسداد عروق هر فرد بستگی دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فشار خون چیست؟
فشار خون چیست؟

پرفشاری خون به معنای بالا بودن میزان فشاری است که بر اثر برخورد خون به دیواره‌ی سرخرگ‌ها ایجاد میگردد. میزان فشار خون، با دو عدد مشخص می‌شود که فشار خون سیستولیک (عدد بالایی) نشان دهنده‌ی فشار وارد شده به دیواره‌ی سرخرگ‌ها در هنگام انقباض قلب و فشار خون دیاستولیک (عدد پایینی) نشان دهنده‌ی فشار وارد شده به دیواره‌ی سرخرگ‌ها در هنگام آزاد شدن عضلات قلب (بین هر ضربان قلب) می باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ایدز یا سندروم نقص ایمنی اکتسابی
ایدز یا سندروم نقص ایمنی اکتسابی

سندروم نقص ایمنی اکتسابی نام کامل تری برای این بیماری میباشد. ایدز توسط ویروسی بنام HIV به بدن قربانی خود منتقل میشود. این بیماری سیستم ایمنی بدن را نشانه گرفته، موجب نقص کارکرد آن شده و به مرور آنرا ازبین میبرد. به همین جهت، بدن فرد مبتلا به ایدز بشدت در مقابل انواع باکتری، ویروس، انگل، سموم و موارد بیماری زا دیگر آسیب پذیر میباشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بواسیر یا همورویید
بواسیر یا همورویید

بواسیر نوعی بیماری مقعدی میباشد که باعث میشود رگ ها در قسمت مقعد و ناحیه ی تحتانی روده ی بزرگ متورم و ملتهب شود. بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم میشود، بسیار دردناک است و خونریزی و خارش هم به همراه دارد. معمولا در خانم های باردار و افرادی که در سنین بالاتر هستند بیشتر بروز پیدا میکند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آنسفالیت چیست؟
آنسفالیت چیست؟

التهاب بافت مغز که باعث افت عملکرد و تورم مغز میگردد. از موارد بسیار نادر محسوب شده و تنها تعداد اندکی را درگیر خواهد کرد. گفته میشود آنسفالیت دلایل مختلفی دارد اما عموما به دلیل عفونت ویروسی پدید میآید. در صورت بروز نوع حاد، علائم این بیماری در عرض چند ساعت پیشرفت زیادی میکند تا جاییکه ممکن است فرد را از هشیاری خارج نماید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد مرگ مغزی
همه چیز در مورد مرگ مغزی

مرگ مغزی در پی قطع خونرسانی به مغز رخ میدهد. در این شرایط ، فرد تمامی عملکردهای مغز، اعم از هرگونه ادراک و توانایی حرکت کردن را از دست میدهد. بافت مغز به کلی تغییر کرده و حالتی شبیه به ماست به خود میگیرد. که این آسیب وارده به مغز برگشت پذیر نمیباشد. تنفس فرد دچار مرگ مغزی، توسط دستگاه انجام پذیر است که با قطع کردن دستگاه سرنوشت بیمار به مرگ می انجامد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
دعاوی خانوادگی
دعاوی خانوادگی

این دعاوی مربوط به کانون خانواده است. زمانی که ازدواج صورت می گیرد تعدادی وظیفه برایشان رقم می خورد که موظف به انجام آن هستند و اگر از انجام آن امتناع کنند دعاوی خانوادگی مطرح می شود.در دادگاه خانواده باید قاضی که آموزش های لازم اختلافات خانوادگی را دیده و از نظر فردی نیز شرایط لازم را داشته باشد تصدی این امر را بر عهده بگیرد.دعاوی خانواده به وسیله یک وکیل به اطلاع زوجین می رسد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آنوریسم چیست؟
آنوریسم چیست؟

آنوریسم یک برآمدگی در رگ خونی است که به دلیل ضعف در دیواره رگ خونی، معمولاً در جایی که منشعب می شود، ایجاد می شود. هنگامی که خون از رگ خونی ضعیف شده عبور می کند، فشار خون باعث می شود که ناحیه کوچکی مانند بالون به سمت بیرون برآمده شود.آنوریسم ضعف در دیواره شریان است که در اثر کشیدگی یا تشکیل پلاک روی دیواره ایجاد می شود، خطر مرتبط با آنوریسم ناشی از برآمدگی دیواره شریان است که می تواند پاره شود و باعث خونریزی جدی شود که می تواند به سرعت منجر به مرگ شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
دعاوی مالی
دعاوی مالی

دعاوی قابل طرح در محاکم قضایی به دو دسته ی مالی و غیرمالی تقسیم میشوند. در واقع تفاوت عمده ی این دو دعوا در هزینه ی دادرسی آن ها می باشد و معمولا دعاوی مالی هزینه ی دادرسی بیشتری دارند. به طور کلی دعاوی که موضوع آن یا نتیجه ی حقوق مالی یا مال باشد را دعاوی مالی می گویند. این مال به دو دسته ی منقول و غیر منقول تقسیم میشود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
توانبخشی چیست؟
توانبخشی چیست؟

توانبخشی یا (rehabilitaion) روشی است که در آن به افراد دارای مشکلات جسمانی کمک های لازم صورت می‌گیرد. ممکن است فرد بر اثر سکته، مشکلات شنوایی، جراحی یا تصادف دچار سانحه شده باشد و توانایی خود را از دست بدهد. توانبخشی کمک می کند که فرد توانایی خود را تا حد ممکن بازیابد و به بهبودی برسد. این علم در زمینه خدمات درمانی و بهداشت گسترده وسیعی دارد. در این طبقه هیچ گونه دارویی تجویز نمی شود روند بازیافتن توانایی‌ها تدریجی است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مشاغل دورکاری و کار در منزل
مشاغل دورکاری و کار در منزل

با پیشرفت تکنولوژی انجام برخی کارها به‌صورت غیرمرسومی امکان‌پذیر شده که موجب تکامل بازار کار شده است. باتوجه‌به اهمیت و ارزشی که این مشاغل دارند روزبه‌روز در حال گسترش می‌باشند. مشاغل دورکاری بیرون از محیط اداری است یعنی فرد در منزل یا هر محیطی دور از محیط اداری مشغول به انجام آن کار است. برای این مشاغل فرصت‌های مختلفی وجود دارد که برای زندگی کارکنان مزایای منعطفی را فراهم کرده است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز درمورد جراحان قلب
همه چیز درمورد جراحان قلب

رشته ای پزشکی، که به طور کلی در درمان اندام های داخل قفسه سینه، نقش دارد. درمانگر بیماریهایی مثل قلب، ریه و ساختارهای پلوریا مدیاستن است و در جراحی دریچه ها و ساختارهای آن، رگ ها و شریان های مهم نزدیک به آن را تخصص دارند. جراحان عمومی قلب روی تمام اندام‌های فوقانی شکم، از جمله ریه‌ها، و قلب تمرکز دارند. پزشکانی هستند که در زمینه انجام عمل جراحی قلب و عروق خونی اصلی اطراف آن آموزشهای پیشرفته ای را دیده‌اند. اما ممکن است که به تخصص های مختلف تعلق داشته باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تاریخچه ی سیستم های هشدار
تاریخچه ی سیستم های هشدار

در دهه 1850 اولین سیستم الکتریکی در خانه ها مشاهده شد. سیستم هشدار، سیستمی که عمدتاً از آهنربا استفاده می کرد. یک سیم برق از در عبور می کرد و اگر آهنربا حرکت می کرد ،در باز می شد و یک مدار کامل می شد. الکتریسیته از یک زنگ عبور میکند باعث ایجاد ارتعاش می شود و صدایی غیرقابل انکار ایجاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراح کولون و رکتوم
جراح کولون و رکتوم

رشته‌ای در پزشکی است، که با اختلالات رکتوم، مقعد و کولون سر و کار دارد. این رشته به عنوان پروکتولوژی نیز شناخته می‌شود، اما این اصطلاح اکنون به ندرت در پزشکی استفاده می شود. اغلب برای شناسایی از کلینیک های جراحی کولون و رکتوم استفاده می‌کنند. جراحی کولون و رکتوم، برای تشخیص و درمان بیماریهای مختلف دستگاه روده، کولون، کانال مقعدی و ناحیه پری مقعد، به روش‌های پزشکی جراحی آموزش‌دیده انجام می‌شود. این تخصص تا سال ۱۹۶۱ به عنوان پروکتولوژی شناخته می‌شد و زمانی که نام آن تغییر کرد، تمرکز این تخصص را بهتر نشان داد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری قلبی کودکان
بیماری قلبی کودکان

از هر 100 کودک، یک کودک دارای مشکل قلبی است که به آن نقص قلبی یا بیماری مادرزادی قلبی نیز گفته شود. نقایص قلبی معمولاً با دارو، جراحی یا سایر روش های پزشکی قابل درمان است. اکثر آزمایشات برای مشکلات قلبی ساده، سریع و دردناک نیستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
استعمال سیگار و ارتباط آن با بیماری قلبی
استعمال سیگار و ارتباط آن با بیماری قلبی

سیگار کشیدن قابل پیشگیری ترین علت مرگ و میر قلبی و عروقی است. سیگار با افزایش دو تا چهار برابری خطر بیماری عروق کرونر قلب و بیش از 70 درصد مرگ و میر ناشی از آن با افزایش خطر مرگ ناگهانی مرتبط است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سندرم مثانه دردناک
سندرم مثانه دردناک

کیسه غشایی عضلانی در شکم است که ادرار را از کلیه ها دریافت و ذخیره می کند. آن را برای دفع از طریق کیسه یا محفظه انعطاف پذیر متورم یا توخالی نگه میدارد. این اندام توخالی مثلثی شکل در قسمت پایین شکم قرار دارد و توسط رباط هایی که به سایر اندام ها و استخوان های لگن متصل هستند در جای خود نگه داشته می شود. دیواره‌های مثانه شل می‌شوند و برای ذخیره ادرار منبسط می‌شوند و منقبض و صاف می‌شوند تا ادرار از طریق مجرای ادرار تخلیه شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
لیپوساکشن چیست؟
لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که از روش مکش برای برداشتن چربی از مناطق خاصی از بدن استفاده می کند مانند شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن. نام های دیگر برای لیپوساکشن ، لیپوپلاستی بدن است. همانطور که هر جراحی بزرگ، ریسک هایی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی را به همراه دارد. عوارض احتمالی اختصاصی مربوط به لیپوساکشن عبارتند از: بی نظمی های کانتور، به دلیل از بین بردن چربی ناهموار ، کشش ضعیف پوست و بهبودی غیرمعمول ، ممکن است پوست شما پررنگ ، موج دار یا پژمرده به نظر برسد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
همه چیز در مورد سنگ مثانه
همه چیز در مورد سنگ مثانه

سنگ های مثانه توده سختی در کلیه ها هستند که معمولاً از ترکیبات کلسیم نامحلول تشکیل شده اند و در مثانه شما هستند. زمانی که مواد معدنی موجود در ادرار غلیظ متبلور شده اند، ایجاد می شوند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که در تخلیه کامل مثانه مشکل دارید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
احتباس ادرار
احتباس ادرار

احتباس ادرار وضعیتی است که در آن شما نمی توانید تمام ادرار را از مثانه تخلیه کنید. احتباس ادرار می تواند حاد یا مزمن باشد. احتمال تجربه احتباس حاد ادرار با افزایش سن افزایش می یابد. در طی یک دوره پنج ساله، تقریباً از هر 10 مرد بالای 70 سال، 1 نفر و در 80 سالگی تقریباً از هر سه مرد، یک نفر دچار احتباس ادراری حاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
4 مزیت ایجاد استراتژی کلمه کلیدی
4 مزیت ایجاد استراتژی کلمه کلیدی

استراتژی کلمات کلیدی به شما کمک می کند سئوی خود را اصلاح کنید، تا کسب و کار شما بتواند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. پس از تکمیل تحقیقات کلمه کلیدی ، از استراتژی خود برای اولویت بندی عبارات جستجوی مناسب استفاده کنید. قبل از ایجاد استراتژی کلمه کلیدی خود برای تعیین معیار برای اهداف خود، رتبه بندی جستجوی فعلی خود را ارزیابی کنید. جذب خریداران بیشتر به سایت شما می تواند به سادگی داشتن استراتژی کلمه کلیدی مناسب باشد که کسب و کار شما را به بالای صفحه نتایج موتور جستجو ( SERP ) ارتقا می دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
ایده های برتر برای قدردانی از مشتری برای مشاغل کوچک
ایده های برتر برای قدردانی از مشتری برای مشاغل کوچک

تقویت روابط با مشتریان فعلی می تواند مکمل استراتژی های جدید جذب مشتری شما باشد. جوایز و هدایای تشکر شخصی چند راه هستند که صاحبان مشاغل می توانند حفظ مشتری را بهبود بخشند، ایده های قدردانی از مشتری نیاز به کار اولیه دارد، اما در طول زمان نتیجه وفاداری مشتری را دارد کسب ‌وکارهای کوچک آنقدر تلاش می‌کنند تا مشتریان جدید به دست آورند که به راحتی می‌توان از قدرت حفظ مشتریان فعلی چشم پوشی کرد . در واقع، جذب سرنخ های جدید پنج برابر بیشتر از حفظ سرنخ های موجود هزینه دارد.ارائه یک تجربه مثبت برای مشتری یک محرک حیاتی برای وفاداری مشتری است. هرچه بیشتر بتوانید تجربه فردی را از ابتدا تا انتها بهبود بخشید، احتمال بازگشت مشتریان شما بیشتر می‌شود و حتی بازاریابی دهان به دهان ارگانیک را ترویج می‌کند که به کسب و کار شما بیشتر می‌افزاید. برای حفظ پایگاه خود، سعی کنید انواع ایده های قدردانی از مشتری را اجرا کنید که می تواند به شما در ایجاد اعتماد با مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید کمک کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چگونه از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کارهای کوچک استفاده کنیم؟
چگونه از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کارهای کوچک استفاده کنیم؟

تعریف مخاطبان و تعیین اهداف می تواند محتوای رسانه های اجتماعی شما را در مسیر درست هدایت کند. استفاده از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی، محتوای شما را منظم نگه می دارد و در وقت ارزشمند شما صرفه جویی می کند، برای رسیدن به نتایج قابل توجه با تبلیغات رسانه های اجتماعی به بودجه هنگفتی نیاز ندارید. اطلاع رسانی درباره کسب و کار کوچک شما می تواند مانند تلاش برای برجسته شدن در یک عرصه شلوغ باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چگونه برای کسب و کار کوچک خود عکس های خوبی از محصول بگیرید.
چگونه برای کسب و کار کوچک خود عکس های خوبی از محصول بگیرید.

عکاسی از محصول یکی از مهم ترین عواملی است که مردم در حال خرید محصولات تجارت الکترونیک هستند. تجهیزات، مکان و تنظیم نور مناسب را برای حداکثر موفقیت انتخاب کنید. شما همیشه نمی توانید هر اشتباه عکسبرداری را با ویرایش برطرف کنید، بنابراین از مشکلات رایج در طول عکاسی اجتناب کنید. وقتی می خواهید محصولات را به صورت آنلاین بفروشید، یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. دانستن نحوه گرفتن عکس های خوب از محصول به این معنی است که شانس بیشتری برای فروش دارید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چگونه مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.
چگونه مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

شناخت مشتریان و رقبا به شما کمک می کند تا موثرترین طرح بازاریابی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.ایمیل مارکتینگ ، وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا به مشتریان هدف خود برسید و کسب و کار خود را توسعه دهید. برنامه های ارجاع، هدایا و بررسی های Yelp ابزارهای قدرتمند بازاریابی دهان به دهان برای یافتن مشتریان جدید هستند.اما پیدا کردن مشتریان جدید می تواند چالش برانگیز باشد حتی زمانی که شما یک محصول یا خدمات عالی دارید و خدمات عالی به مشتریان ارائه می دهید. شاید شما سعی کرده اید آگهی پخش کنید، اما کار نمی کند. احتمالاً از خود می پرسید که چگونه مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. نکته کلیدی این است که آنها را در جایی که قبلاً هستند - آنلاین پیدا کنید.روش های بازاریابی آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید برای رونق کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. از این راهنما برای کشف برخی از راه‌های خلاقانه برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش استفاده کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
  چگونه می توانید کسب و کار کوچک خود را رشد دهید؟
چگونه می توانید کسب و کار کوچک خود را رشد دهید؟

زمانی که صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، فروش و بازاریابی ارزش کمی در سرمایه گذاری شما دارد. اگر محصول یا خدمات شما استثنایی نباشد، برندسازی به شما کمکی نخواهد کرد. کسب و کار جدید همه چیز نیست. (برای راضی نگه داشتن مشتریان فعلی خود باید تلاش کنید.) افزایش سطح کسب و کار شما سطح بعدی رشد است که می تواند مانند تلاشی بی پایان باشد. در ابتدا، شما هستید که طرح کسب و کار را ایجاد می کنید، حساب های رسانه های اجتماعی خود را مدیریت می کنید ، مشتریان جدید را جستجو می کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تاریخچه تزریق لب
تاریخچه تزریق لب

اولین فیلرهای تزریقی لب در اوایل قرن نوزدهم و از چربی ساخته شد. با این حال، این یک روش زیبایی نبود. در عوض، به منظور بازسازی لب ها به دلیل ناهنجاری های صورت ناشی از سل بود.بزرگ کردن لب یک عمل زیبایی است که می تواند لب های پروتز و حجیم تر به شما بدهد. این روزها پرکننده پوستی تزریقی رایج ترین روش بزرگ کردن لب است. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که میتوان آنها را در لب ها و اطراف دهان تزریق کرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تجهیزات اورژانس پزشکی
تجهیزات اورژانس پزشکی

تجهیزات پزشکی برای اهداف خاص تشخیص و درمان استفاده می شود، بیمار یا توانبخشی به دنبال بیماری یا آسیب؛ می تواند، از آن به تنهایی یا در ترکیب با هر وسیله جانبی، مواد مصرفی یا سایر تجهیزات پزشکی استفاده کرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اورولوژیست
اورولوژیست

اورولوژی که به عنوان جراحی ادراری تناسلی نیز شناخته می شود، شاخه ای از پزشکی است که بر بیماری های دستگاه ادراری مردانه و زنانه و اندام های تناسلی مردانه تمرکز دارد. اورولوژیست پزشکی است که در بیماری های دستگاه ادراری و دستگاه تناسلی مردانه تخصص دارد. در صورتی که پزشک مشکوک باشد که بیمار مبتلا به بیماری مربوط به مثانه، مجرای ادرار، کلیه ها و غدد فوق کلیوی است ، ممکن است به اورولوژیست ارجاع داده شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
وظایف جراح قلب
وظایف جراح قلب

رشته پزشکی، که به طور کلی در درمان اندام های داخل قفسه سینه، نقش دارد. درمان بیماریهایی مثل قلب، ریه و ساختارهای پلوریا مدیاستن را شامل می‌شوند،و نوعی جراحی است، که دریچه ها و ساختارهای آن، رگ ها و شریان های مهم نزدیک به آن را تخصص دارند. جراحان عمومی قلب روی تمام اندام‌های فوقانی شکم، از جمله ریه‌ها، و قلب تمرکز دارد. جراحان قلب، پزشکانی هستند که در زمینه انجام عمل جراحی قلب و عروق خونی اصلی اطراف آن آموزشهای پیشرفته ای را دیده‌اند. اما ممکن است که به تخصص های مختلف تعلق داشته باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
جراحی عمومی
جراحی عمومی

جراحان عمومی طیف گسترده ای از بیماری های بزرگ و جزئی روده بزرگ و رکتوم از جمله بیماری های التهابی روده (مانند کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون)، دیورتیکولیت، سرطان روده بزرگ و رکتوم، خونریزی گوارشی و هموروئید را درمان میکنند."جراحی عمومی" رشته ای از جراحی است که هسته مرکزی دانش آناتومی، فیزیولوژی، متابولیسم، ایمونولوژی، تغذیه، آسیب شناسی، ترمیم زخم، شوک و احیا، مراقبت های ویژه و نئوپلازی را در بر می گیرد که در همه تخصص های جراحی مشترک است. یک تخصص جراحی است که بر محتویات شکم از جمله مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، پانکراس، کیسه صفرا، آپاندیس و مجاری صفراوی و اغلب غده تیروئید تمرکز دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
انواع روانپزشک
انواع روانپزشک

روانپزشک یک پزشک است که در زمینه سلامت روان تخصص دارد. روانپزشکان واجد شرایط ارزیابی هر دو جنبه روحی و جسمی مشکلات روانی هستند. مردم به دلایل زیادی به دنبال کمک روانپزشکی هستند. روانپزشکان بیماران مبتلا به اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری را ارزیابی و درمان می کنند. آنها ارزیابی های روانپزشکی کامل انجام می دهند، برنامه های درمانی را توسعه می دهند، دارو تجویز می کنند و نتایج درمان را ارزیابی می کنند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سارکوئیدوز
سارکوئیدوز

سارکوئیدوز یک بیماری است که با رشد مجموعه های کوچکی از سلول های التهابی (گرانولوم) در هر قسمت از بدن شما - معمولاً در ریه ها و غدد لنفاوی مشخص می شود. اما می تواند چشم، پوست، قلب و سایر اندام ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.سارکوئیدوز یک بیماری التهابی است که در آن سیستم ایمنی بیش از حد واکنش نشان می دهد و باعث ایجاد خوشه هایی از بافت ملتهب به نام"گرانولوما" در اندام های مختلف بدن می شود. سارکوئیدوز اغلب ریه ها و غدد لنفاوی را درگیر می کند، اما می تواند چشم ها، پوست، قلب و سیستم عصبی را نیز درگیر کند.سارکوئیدوز ممکن است با واکنش سیستم ایمنی بدن شما به مواد خارجی مانند ویروس ها، باکتری ها یا مواد شیمیایی ایجاد شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آیا سارکوئیدوز نوعی سرطان است؟
آیا سارکوئیدوز نوعی سرطان است؟

سارکوئیدوز سرطان نیست. مسری هم نیست اگرچه ممکن است در خانواده ها رخ دهد، اما ارثی نیست. معمولاً این بیماری ناتوان کننده نیست و اکثر افراد مبتلا به سارکوئیدوز زندگی عادی دارند، در واقع در اکثر موارد، بیماری به طور مختصر ظاهر می شود و خود به خود ناپدید می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
رژیم غذایی برای بیماری سارکوئیدوز
رژیم غذایی برای بیماری سارکوئیدوز

مواردی که در رژیم غذایی خود باید از آنها اجتناب کنید: از خوردن غذاهای حاوی غلات تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی خودداری کنید. مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید. از غذاهای حاوی اسیدهای چرب ترانس مانند محصولات پخته شده تجاری، سیب زمینی سرخ کرده و مارگارین خودداری کنید. از کافئین، تنباکو و الکل دوری کنید.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اپتومتریست
اپتومتریست

بینایی‌سنجی یک حرفه تخصصی مراقبت‌های بهداشتی است که شامل معاینه چشم‌ها و ساختارهای مرتبط از نظر نقص یا ناهنجاری می شود. اپتومتریست ها متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به طور معمول مراقبت های اولیه جامع چشم را ارائه می دهند. نسخه عینک دستوری است که توسط یک تجویز کننده عینک مانند اپتومتریست نوشته می شود و مقدار تمام پارامترهایی را که تجویز کننده برای ساخت ویا توزیع لنزهای اصلاحی مناسب برای بیمار را مشخص می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تاریخچه ی سیستم های هشدار
تاریخچه ی سیستم های هشدار

در دهه 1850 اولین خانه الکتریکی مشاهده شد. سیستم هشدار، سیستمی که عمدتاً از آهنربا استفاده می کرد. یک سیم برق از در عبور می کرد و اگر آهنربا حرکت می کرد ،در باز می شدو یک مدار کامل می شد. الکتریسیته از یک زنگ عبور میکندباعث ایجاد ارتعاش می شود و صدایی غیرقابل انکار ایجاد می شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
  طراحی پلان ساختمان
طراحی پلان ساختمان

نقشه های ساختمانی مجموعه ای از نقشه ها هستند ،که شامل پلان طبقات، پلان سایت، مقاطع، ارتفاعات، برق، لوله کشی و نقشه های منظر برای سهولت ساخت و ساز در محل. نقشه ها وسیله انتقال دیدگاه ها و مفاهیم یک معمار یا طراح به واقعیت هستند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کاهش چربی ها
کاهش چربی ها

کاهش چربی ، رژیمی است که اغلب، چربی اشباع شده و کلسترول را محدود می کند. رژیم های کم چرب برای کاهش بروز بیماری‌هایی، مانند :بیماری قلبی و چاقی در نظر گرفته شده است. از جمله روشهای که شامل کاهش چربی غیر جراحی می‌شود کرایولیپولیز مانند:(Coolsculpting) لیپولیز تزریقی به عنوان مثال کیبلا لیپولیز، فرکانس رادیویی (Vanquish). و لیپولیز لیزری(Sculpsure) است. کسانی که باردار یا شیرده هستند نباید از روش‌های فوق استفاده کنند. سالهاست که لیپوساکشن، یکی از پرطرفدارترین و برترین عمل های زیبایی بوده و دلیل خوبی هم دارد، و این روش جراحی ایمن، موثر و دائمی باعث کاهش چربی و اصلاح خطوط بدن می‌شود،اما کاهش چربی غیر جراحی می‌تواند جایگزین خوبی برای کسانی باشد، که برخی از نقاط سرسخت، به کمک کمی نیاز دارند، یا می‌توانند تنها جایگزین در صورت جراحی باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
تزریقات کاهش چربی
تزریقات کاهش چربی

لیپولیز تزریقی، از نظر شیمیایی تعداد سلولهای چربی را در اطراف محل تزریق کاهش می دهد. این ماده شیمیایی به نام اسید دئوکسی کولیک، منجر به از هم گسیختگی سلولهای چربی و مرگ‌میشود. حذف چربی بدون جراحی با پنج روش زیر امکان پذیر است: ١-درمانهای انجماد چربی مانند Coolsculpting ٢-درمانهای لیزر حذف چربی Sculpsure ٣-درمانهای فرکانس رادیویی Vanquish ۴-درمان کاهش چربی اولتراسوند Ultrashape, Liposonix ۵-درمان با نور قرمز Ultra Slim

2 سال پیش
ادامه مطلب
پودر کاهش چربی چیست؟
پودر کاهش چربی چیست؟

چربی سوز، هر نوع مکمل غذایی و مواد مرتبط است که ادعا می کند، چربی اضافی بدن شما را می سوزاند. برخی از این چربی‌ها به طور طبیعی وجود دارند، که شامل کافئین و یوهمبین است، و اما بسیاری از آنها در بهترین حالت بی اثر یا خطرناک هستند. بدن شما، به طور طبیعی می‌تواند از طریق رژیم غذایی و ورزش چربی را بسوزاند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصص ارتوپد
متخصص ارتوپد

ارتوپد یک تخصص پزشکی است که بر آسیب‌ها و بیماری‌های سیستم اسکلتی عضلانی شما (استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، مفاصل و بافت‌های نرم) تمرکز دارد. اگرچه این نوع پزشک جراح است اما اغلب به افراد کمک می کند تا با درمان های غیرجراحی تسکین پیدا کنند. شایع ترین نواحی بدن که پزشکان ارتوپد درمان می کنند زانوها و شانه ها هستند. هدف خدمات ارتوپدی درمان سیستم اسکلتی عضلانی است، این شامل استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها و ماهیچه‌ها می‌شود. از دیگر اهداف خدمات ارتوپدی می توان به وارد زیر اشاره کرد: جراحی با حداقل تهاجمی، تثبیت خارجی پیشرفته، استفاده از جایگزین‌های پیوند استخوان و پروتئین جوش‌دهنده استخوان.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصص پوست
متخصص پوست

اولین شواهد مراقبت از پوست و آرایش از مصر باستان شروع شد. حفظ ظاهر و جوانی موضوعی قوی در فرهنگ آنها بوده است و معمولا از موادی مانند روغن کرچک، کنجد و مورینگا استفاده می کردند. آسیب شناسی ریشه در پزشکی باستان دارد، اما با پیشرفت علم توسعه یافته است. متخصص پوست، پزشکی است که در بیماری‌های پوست، مو و ناخن تخصص دارد. متخصص پوست می تواند بیش از 3000 بیماری را شناسایی و درمان کند. این شرایط شامل اگزما، پسوریازیس، و سرطان پوست و بسیاری دیگر است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصصین زنان و زایمان
متخصصین زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که دارای مدارک تخصصی در زمینه زایمان و ارائه مراقبت های پزشکی به زنان در دوران بارداری (مراقبت های قبل از زایمان) و پس از زایمان (مراقبت های پس از زایمان) است. متخصصان زنان و زایمان مهارت های مدیریت بارداری و زایمان های پیچیده یا پرخطر را دارند و می توانند مداخلات و سزارین انجام دهند.آنها ممکن است در زمینه هایی مانند ناباروری، سرطان یا بارداری پرخطر تخصص داشته باشند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصصین غدد
متخصصین غدد

متخصص غدد یک پزشک متخصص است که افراد مبتلا به طیف وسیعی از بیماری‌ها مانند دیابت، یائسگی درمان می‌کند. هورمون ها بخشی از سیستم غدد درون ریز هستند. مجموعه ای از غدد که هورمون ها را تولید و ترشح می کنند بسیاری از عملکردهای مختلف بدن را کنترل می کنند. متخصص غدد آموزش‌های پیشرفته‌ای را در سیستم غدد درون‌ریز ارائه می‌دهد که شامل غدد و اندام های مختلفی است که هورمون هایی مانند تیروئید، پانکراس، دیابت، بیضه ها و غدد فوق کلیوی و غیره ترشح می کنند. متخصصان غدد معمولاً پوکی استخوان را نیز درمان می‌کنند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصصین قلب
متخصصین قلب

رگ‌های خونی شما شریان‌هایی که خون غنی از اکسیژن را حمل می‌کنند و سیاهرگ‌هایی که خون را به قلب برمی‌گردانند ، مسیرهای سیستم گردش خون شما هستند. جراحان عروق متخصصانی هستند که برای درمان بیماری های سیستم عروقی آموزش دیده اند. پزشک عروقی، پزشکی است که در ارائه مراقبت های جامع و موثر برای همه انواع بیماری های عروقی و شرایط سیستم گردش خون تخصص دارد. متخصص قلب در مراقبت از انواع مشکلات عروقی و شرایط سیستم گردش خون از وریدهای واریسی گرفته تا سکته مغزی تخصص دارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
متخصص گوش و حلق و بینی
متخصص گوش و حلق و بینی

یک پزشک گوش، حلق و بینی (ENT) در همه چیز تخصص دارد . برخی از مورخان بر این باورند که این یکی از قدیمی ترین تخصص های پزشکی در ایالات متحده است. اوایل قرن بیستم رشته‌ های مجزای گوش ‌شناسی و حنجره ‌شناسی به هم پیوستند. در گذشته گوش ‌شناس‌ ها جراح بودند در حالی که حنجره ‌شناسان پزشکانی بودند که بیماری ‌های بینی و قفسه سینه را نیز درمان می‌کردند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
محاسبات ساختاری
محاسبات ساختاری

محاسبات سازه ای به هر جنبه ای از ساخت و ساز نگاه می کند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها منابع مورد نیاز و هزینه های احتمالی انجام کار را محاسبه میکنند. آنها همچنین هرگونه خطر را برجسته می کنند.محاسبات سازه بخشی جدایی ناپذیر از ارائه به کنترل ساختمان است. همراه با طرح‌های فنی، به افسران کنترل ساختمان نشان می‌دهند که شما چه برنامه‌ای انجام می‌دهید، و به آنها کمک می‌کنند تا ارزیابی کنند که آیا نقشه‌های شما با مقررات فعلی ساختمان مطابقت دارد یا خیر؟ این امکان را به مهندسان یا طراحان می دهد تا اطمینان حاصل کنند که یک قطعه از تجهیزات یا سازه برای استفاده تحت بارهای تخمینی که انتظار می رود تحمل کند، ایمن است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
نور پردازی نمای ساختمان
نور پردازی نمای ساختمان

نورپردازی یک تکنیک است و طرحی، برای به نمایش گذاشتن زیبایی نمای ساختمان، خانه. نماها بر دستیابی به زیبایی شناسی برتر تأثیر می گذارند و اینجاست که نورپردازی نما وارد عمل می شود. نورپردازی نماها با نور می تواند یک ساختمان خسته کننده را به یک چشم نواز واقعی تبدیل کند زیرا معماری را برجسته می کند و بر ویژگی های کلیدی ساختمان تأکید می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
نمای معدنی
نمای معدنی

نمای جدید ایزوگام با خواص عایق حرارتی بالای خود که به طور خاص برای نما طراحی شده است، از تلفات و افزایش حرارت در نماها جلوگیری می کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
آندومتریوز
آندومتریوز

آندومتریوز برای اولین بار توسط کارل فون روکیتانسکی در سال 1860 به صورت میکروسکوپی کشف شد . 10٪ از زنان در سراسر جهان آندومتریوز دارند. شیوع آندومتریوز در زنان مبتلا به ناباروری 30-50 ٪ است. آندومتریوز(en-doe-me-tree-o-sis) یک اختلال دردناک است که در آن بافت خارج از رحم شما رشد می کند. این بیماری معمولاً شامل تخمدان ها ، لوله های فالوپ و بافتی است که لگن شما را پوشش می دهد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
19 نکته موثر برای کاهش چربی
19 نکته موثر برای کاهش چربی

کاهش چربی، کاهش چربی ذخیره شده بدن است. کاهش وزن شامل کاهش عضلات ، چربی و آب در بدن است که با کاهش منحصرا چربی متفاوت است و گاهی اوقات می تواند منجر به کاهش سطح آمادگی جسمانی شود . رژیم غذایی چربی و کلسترول اشباع شده غذا را محدود می کند. رژیم های غذایی کم چربی برای کاهش بروز شرایطی مانند بیماری قلبی و چاقی در نظر گرفته شده اند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
عفونتهای دستگاه تناسلی
عفونتهای دستگاه تناسلی

دستگاه تناسلی زنان از دستگاه تناسلی خارجی و دستگاه تناسلی داخلی با واژن، رحم، لوله‌های فالوپ و تخمدان تشکیل شده است. امروزه عفونت دستگاه تناسلی (RTI) باعث از دست دادن زندگی سالم در بین زنان فعال در سنین باروری در کشورهای در حال توسعه شده است . عفونت‌های دستگاه تناسلی تحتانی (RTIs) در زنان بسیار شایع است و یکی از مهم‌ترین علل ناخوشی به شمار می رود. عفونت‌های دستگاه تناسلی (RTIs) شامل سه نوع عفونت است که عبارتند از: 1- بیماری‌های مقاربتی (STD)، مانند کلامیدیا سوزاک، شانکروئید و ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) 2- عفونت های درون زا، که به دلیل رشد بیش از حد ارگانیسم های موجود در دستگاه تناسلی زنان سالم ایجاد می شود. 3- عفونت مخمری واژن که با نام‌های ولوواژینیت کاندیدیایی و برفک واژن نیز شناخته می‌شود، رشد بیش از حد مخمر در واژن است که منجر به تحریک می‌شود. این شایع ترین علامت خارش واژن است که ممکن است شدید باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
استعمال سیگار و ارتباط آن با بیماری قلبی
استعمال سیگار و ارتباط آن با بیماری قلبی

سیگار کشیدن قابل پیشگیری ترین علت مرگ و میر قلبی و عروقی است. سیگار با افزایش دو تا چهار برابری خطر بیماری عروق کرونر قلب، و بیش از 70 درصد مرگ و میر ناشی از آن با افزایش خطر مرگ ناگهانی مرتبط است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
افزایش حجم لب بصورت دائم
افزایش حجم لب بصورت دائم

افزایش حجم لب یک روش آرایشی پر طرفدار است. این روزها، پرکننده های تزریقی معمول ترین روش افزایش حجم لب است. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می تواند در لب های شما و اطراف دهان شما تزریق شود.

2 سال پیش
ادامه مطلب
خدمات آرایشی آقایان
خدمات آرایشی آقایان

اولین سوابق آرایش مردانه به 3000 سال قبل از میلاد در چین و ژاپن باز می گردد. مردان در این دوره از مواد طبیعی برای ساختن نوعی لاک ناخن استفاده می کردند که نشانه ای از موقعیت و ثروت بود. علاوه بر این، اولین کشف باستان شناسی ابزارهای آرایشی مورد استفاده مردان در چین پیدا شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
شایع ترین بیماری ها در زنان
شایع ترین بیماری ها در زنان

· دیسپلازی دهانه رحم · اختلالات قاعدگی · پرولپس کف لگن · درد لگن · سندرم تخمدان پلی کیستیک · فیبروم رحم · بی اختیاری ادرار از دیگر بیماری های شایع در تمامی افراد که فراموش شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد: سرطان سینه، انفارکتوس ،حمله قلبی، سکته مغزی، سپسیس،سرطان مثانه،آمبولی ریه وخونریزی مغزی.

2 سال پیش
ادامه مطلب
کیست های تخمدان
کیست های تخمدان

کیست تخمدان کیسه های پر از مایع در تخمدان یا روی سطح آن است. زنان دو تخمدان دارند که هر کدام در ازراف رحم قرار دارند . تخمک ها در چرخه های ماهانه در سال های فرزندآوری آزاد می شوند. کیست هایی که بزرگ می شوند می توانند باعث حرکت تخمدان شوند و احتمال پیچش دردناک تخمدان را افزایش می دهد. این علائم می تواند شامل شروع ناگهانی درد شدید لگن ، حالت تهوع و استفراغ باشد. پیچ خوردگی تخمدان همچنین می تواند جریان خون را به تخمدان ها کاهش یا متوقف کند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
مراقبت های پس از لیپوساکشن
مراقبت های پس از لیپوساکشن

به طور کامل استراحت کنید. سعی کنید هر روز پیاده روی کنید. فعالیتهای شدید مانند دوچرخه سواری ، آهسته دویدن ، وزنه برداری یا ورزش هوازی تا زمانی که پزشک شما بگوید اشکالی ندارد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
علت درد لگن چیست؟
علت درد لگن چیست؟

استخوان های لگن بخش مهمی از قسمت مرکزی اسکلت هستند.آنها به عنوان یک انتقال از اسکلت محوری و اسکلت آپاندیکولی بدن تحتانی عمل می کنند و در حالی که تحمل نیروهای تولید شده را دارند ، به عنوان یک نقطه به برخی از قوی ترین عضلات بدن انسان خدمت می کنند. درد لگن، دردی مزمن در ناحیه لگن است و ممکن است که به مدت شش ماه طول میکشد. درد لگن می تواند نشانه ای از این باشد که یکی از اندام های تولید مثل در ناحیه لگن زن مشکلی ایجاد کرده است. اگرچه درد لگن اغلب به درد در ناحیه اندامهای تولید مثل داخلی زنان اشاره دارد ، اما درد لگن می تواند در مردان نیز وجود داشته و ناشی از دلایل دیگر باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی ترانس واژینال
سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال یک سونوگرافی پزشکی است که از یک مبدل اولتراسوند در واژن برای تجسم اندام های داخل حفره ی لگن استفاده می شود. این سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می‌شود. در اواخر دهه ی 1980، روش جدیدی برای دیدن کیسه های حاملگی در اوایل بارداری با جزئیات بیشتر ارائه شد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
اولتراپی(Ultherapy)
اولتراپی(Ultherapy)

اولتراپی تنها درمان تأیید شده توسط FDA و غیر تهاجمی است که از انرژی سونوگرافی ایمن برای لیفت کردن و سفت شدن پوست به طور طبیعی استفاده می کند. این فناوری از انرژی میکرو سونوگرافی بسیار فشرده استفاده می کند که در اعماق دقیق منطقه تحت درمان با عمق بافت گرم می شود و یک درمان تقویت کننده کلاژن را ارائه می دهد. اولتراپی تنها روش غیر تهاجمی FDA است که گردن ، چانه و ابرو را لیفت می کند و خطوط و چین و چروک را بهبود می بخشد. با افزایش سن ، کلاژن تجزیه می شود و در نتیجه از بین رفتن قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست می شود. اگر چین و چروک های ناامید کننده و پوست شل را تجربه می کنید ، اما علاقه ای به درمان تهاجمی تر مانند لیفت صورت ندارید که نیاز به جراحی و زمان بهبودی دارد ، اولتراپی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کلیه
سونوگرافی کلیه

کلیه ها سیستم تصفیه بدن شما هستند. آنها مواد زائد را از خون شما فیلتر می کنند و سپس مواد زائد را از بدن شما به عنوان ادرار خارج می کنند.سونوگرافی کلیه یک آزمایش تشخیصی غیرتهاجمی است که تصاویری را تولید می کند که برای ارزیابی اندازه، شکل کلیه استفاده می شود. از سونوگرافی برای ارزیابی جریان خون در کلیه ها نیز استفاده شود. اولتراسوند از مبدلی استفاده می کند که امواج اولتراسوند را با فرکانس بسیار بالایی که شنیده نمی شود، ارسال می کند. سپس یک پروب به آرامی روی پوست شما اعمال می شود. ممکن است از شما خواسته شود چندین بار نفس خود را حبس کنید یا در طول آزمایش به پهلو بغلتید. به طور معمول، انجام سونوگرافی حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کبد
سونوگرافی کبد

سونوگرافی عروقی کبد برای کمک به ارزیابی کبد و شبکه عروق خونی آن در داخل کبد و ورود و خروج به کبدانجام می شود. استفاده از سونوگرافی عروقی می تواند به پزشکان در تشخیص و بررسی نتیجه درمان مشکلات و بیماری های مختلف مرتبط با کبد کمک کند. سونوگرافی یک ابزار تشخیصی عالی در خط مقدم برای ارزیابی کبد است. می‌تواند به ارزیابی وجود بیماری‌های کبدی (مانند کبد چرب، تشخیص ضایعات کبدی و موارد دیگر کمک کند. سونوگرافی کبد بسیار مهم است زیرا جریان خون کبد را در داخل پورتال و وریدهای کبدی بررسی می کند. وریدهای کبدی قبل از تخلیه از کبد به قلب می روند ونقش حیاتی دارند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی تیروئید
سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید از امواج صوتی برای تولید تصاویری از غده تیروئید در گردن استفاده می کند. این کار معمولاً برای ارزیابی توده‌ها یا گره‌هایی که در طول معاینه فیزیکی معمول یا سایر معاینه‌های تصویربرداری شناخته نمی‌شوند، استفاده می‌شود. در این نوع سونوگرافی از پرتوهای یونیزان استفاده نمی‌کنند. به طور کلی، سونوگرافی تیروئید برای تعیین اندازه و شکل غده تیروئید شما انجام می شود. علاوه بر این، می تواند ناهنجاری های تیروئید مانند بزرگ شدن، کیست یا تومور را نیز تشخیص دهد. این روش به آمادگی کمی یا بدون نیاز به آماده سازی خاصی از قبل انجام می گیرد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
فیبروئید رحم
فیبروئید رحم

فیبروم های رحمی ، که به عنوان لیومیومای رحم یا فیبروم نیز شناخته می شوند ، تومورهای خوش خیم عضله رحم هستند. فیبروم همچنین باعث افزایش تولید فاکتورهای آنژیوژنیک مانند فاکتور رشد فیبروبلاست اساسی و کاهش تولید فاکتورهای انعقادی و در نتیجه قاعدگی های سنگین می شود. بیشتر خانم ها هیچ علامتی ندارند در حالی که برخی دیگر ممکن است دوره های دردناک یا سنگین داشته باشند. اگر به اندازه کافی بزرگ باشد ، ممکن است مثانه را فشار دهد. فیبروم های رحم رشد غیر سرطانی رحم هستند که اغلب در سالهای فرزندآوری ظاهر می شوند. فیبروم های رحمی نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم همراه نیستند و تقریباً هرگز به سرطان مبتلا نمی شوند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
درمان فیبروم رحم
درمان فیبروم رحم

داروها عبارتند از: آگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین با مسدود کردن تولید استروژن و پروژسترون ، فیبروم ها را درمان می کنند و چرخه قاعدگی شما را به حالت موقت یائسگی تبدیل می کنند.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی داپلر
سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر، یک سونوگرافی پزشکی است، که اثر داپلر برای انجام تصویر برداری از حرکت بافت ها و مایعات بدن و سرعت نسبی آنها به پروب استفاده می شود. فواید سونوگرافی داپلر، غیرتهاجمی، عموماً بدون درد، می باشد واز اشعه استفاده نمی شود.می تواند نشان دهد،که بیماری شریان های مسدود شده در گردن، بازوها و پاهای خود دارد یا خیر. و مقدار سرعت و جریان خون را در رگ ها و شریان های بیمار به وضوح نمایش می دهد. در طول انجام سونوگرافی بیمار روی میز دراز می‌کشد و ناحیه ای از بدن خود را که در حال آزمایش است را در معرض دید قرار می دهد. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ژل مخصوص روی پوست و روی آن ناحیه پخش می کند، ارائه دهنده، یک دستگاه عصا مانند را حرکت می‌دهد، که این دستگاه امواج صوتی را به بدن بیمار می فرستد.

2 سال پیش
ادامه مطلب
سونوگرافی کاروتید و آئورت شکمی
سونوگرافی کاروتید و آئورت شکمی

شریان های کاروتید، دو رگ خونی هستند که خون اکسیژن دار را به قسمت بزرگ و جلوی مغز می رساند. این جایی است که تفکر، گفتار، شخصیت، عملکرد های حسی و حرکتی در آن قرار دارند. شما می توانید نبض خود را در شریان کاروتید در هر طرف گردن خود، درست زیر زاویه خط فک احساس کنید. شریان های کاروتید رگهای خونی اصلی در رگ هستند، که خون را به مغز، گردن و صورت می‌رسانند. شریان کاروتید، یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ وجود دارد. در گردن، شریان کاروتید به دو بخش منشعب می‌شود. شریان کاروتید داخلی، خون را به مغز می رساند اجسام کاروتید، اندام های حسی هستند که ترکیب شیمیایی خون شریانی را تشخیص می دهند. با فعالیت حسی بدن شریانهای کاروتید، در پاسخ به هیپوکسی شریانی افزایش می‌یابد، و کمورفلکس متعاقب آن عملکردهای هموستاتیک حیاتی را تنظیم می‌کند

2 سال پیش
ادامه مطلب
MRI یا تصویر برداری اولتراسوند از لگن
MRI یا تصویر برداری اولتراسوند از لگن

(تصویر برداری تشدید مغناطیسی) یک آزمایش تصویر برداری MRI است که از دستگاهی با آهنربا های قوی و امواج رادیویی برای ایجاد تصویر استفاده می شود .

2 سال پیش
ادامه مطلب
بیماری‌های عفونی پوست و چشم
بیماری‌های عفونی پوست و چشم

این مقاله مهم ترین عفونت های ویروسی قارچی باکتریولوژیک و انگلی پوست را در افراد مسن مورد بحث قرار می دهد و درمان مناسب آن بیماری را ارائه داده است. شرایط زندگی نامطمئن و بهداشت ضعیف جوامع قرون وسطایی، مستعد چندین بیماری هم گیر از جمله بیماری‌های عفونی بوده است.

2 سال پیش
ادامه مطلب
چگونه بیماری های عفونی را کنترل کنیم؟
چگونه بیماری های عفونی را کنترل کنیم؟

جنفیرشرمن، دبیر مطبوعاتی کمیته انرژی و بازرگانی مجلس به تخمین منتشر شده توسط دانشگاه پزشکی دانشگاه میشیگان اشاره کرد. تقریباً ۱۰ هزار بیماری وجود دارد که انسان را مبتلا می‌کند، بیشترین بیماری ها آی AP در نظر گرفته می‌شوند. بیماری های عفونی نوظهور در حال افزایش است، که باعث خسارت جانی انسان و حیوان، و همچنین متحمل شدن جامعه به هزینه های زیاد می شود.

7 ماه پیش
ادامه مطلب
چگونه کار کرد سیستم های تحویل؟
چگونه کار کرد سیستم های تحویل؟

تحویل دارو به رویکردها، فرمول‌ها، تکنیک‌های تولید، سیستم‌های ذخیره‌سازی و فناوری‌های مربوط به انتقال یک ترکیب دارویی به محل مورد نظر برای دستیابی به اثر درمانی مطلوب اشاره دارد.یک سیستم ساخت بشر با هدف، رساندن دارو یا ماده شیمیایی دیگر به طور مستقیم به یک هدف سلولی، مانند یک وزیکول مصنوعی به نام لیپوزوم.

2 سال پیش
ادامه مطلب
دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟
دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟

دندانپزشکی دامپزشکی، رشته‌ای از دندانپزشکی است، که برای مراقبت از حیوانات استفاده می شود. این هنر و علم پیشگیری، تشخیص و درمان است. دندانپزشکی حوزه ای از دامپزشکی است که پتانسیل فوق العاده ای برای بهبود سلامت بیمار و درآمد کلینیک ارائه می دهد.

5 ماه پیش
ادامه مطلب
درباره ما

مجموعه بازارول یک شرکت تبلیغاتی است که توسط یک تیم از متخصصین با تجربه تشکیل شده، ما در تلاش هستیم که با معرفی کسب و کار ها در تمام نقاط ایران یک پایگاه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم که در آن صاحبان مشاغل بتوانند، کسب و کار خود را با تبلیغات هوشمند، معرفی کنند و کاربرانی که در جست و جوی یک کالا یا خدمات در هر منطقه ای هستند در کمترین زمان ممکن، آن کالا یا خدمات را پیدا کنند.

bazarol
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بازارول میباشد