درمان فیبروم رحم

post-image
تاریخ انتشار : 18 تیر 1401
تاریخ بروزرسانی : 18 تیر 1401 - 8:17
دسته بندی : متخصص زنان و زایمان

فهرست مطالب

  مشاهده بیشتر

  داروها عبارتند از: آگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین با مسدود کردن تولید استروژن و پروژسترون ، فیبروم ها را درمان می کنند و چرخه قاعدگی شما را به حالت موقت یائسگی تبدیل می کنند.

  فیبروم های رحمی و بارداری

  فیبروم های رحم (لیومیوم) تومورهای خوش خیم عضله رحم هستند. اثرات احتمالی فیبروم ها بر بارداری و اثرات احتمالی بارداری بر فیبروم ها یک نگرانی بالینی مکرر است زیرا این تومورها در زنان سن تولید مثل شایع است.

  آیا فیبروم های رحم باعث کاهش وزن می شوند؟

  بیماران فیبروئید رحم تشویق می شوند که وزن خود را کاهش دهند ، اما به چند دلیل می تواند تا حدودی دشوار باشد. برای برخی از خانم ها ، صرفاً داشتن فیبروم ممکن است به وزن بیشتری منجر شود و به عنوان علامت رشد بزرگتر شود.

  آیا فیبروم های رحم می توانند باعث عفونت شوند؟

  پیوومیوما یک عارضه بسیار نادر از فیبروئید رحم است ، اما با عوارض و مرگ و میر بالا همراه است.

  آیا فیبروم های رحم باعث تهوع می شوند؟

  فیبروم هایی که به رحم وصل شده اند می توانند پیچ ​​خورده و خم شوند و باعث ایجاد فشار ، ناراحتی و حالت تهوع بعدی می شوند. سایر فاکتورهای مربوط به فیبروم که می توانند حالت تهوع ایجاد کنند شامل شایع ترین آنها امکان دوره های طولانی غیر طبیعی است.

  فیبروم های رحم قبل از بارداری

  بیشتر اوقات ، آنها بر توانایی شما در بارداری تأثیر نمی گذارند. اما اگر فیبروم های زیادی دارید یا آنها فیبروم های زیرمکوزال هستند ، ممکن است بر باروری تأثیر بگذارد.

  آیا فیبروم های رحم می توانند باعث مشکلات گوارشی شوند؟

  فیبروم های بزرگتر گاهی اوقات به اندامهای همسایه مانند مثانه یا روده فشار می آورند. این می تواند باعث افزایش فشار برای ادرار کردن یا هضم مشکلات (یبوست ، درد) شود.

  فیبروم های رحم بعد از 50 سالگی چگونه است؟

  خطر ابتلا به فیبروم ها پس از یائسگی کاهش می یابد ، اما هنوز هم می تواند رخ دهد. فیبروم ها برای رشد به هورمون استروژن نیاز دارند. پس از یائسگی ، سطح استروژن زن به طرز چشمگیری کاهش می یابد ، که معمولاً خطر ابتلا به فیبروم ها را کاهش می دهد.

  آیا فیبروم های رحم در بین خانم ها شایع هستند؟

  فیبروم بین 20-70 درصد از خانم ها در سال های تولید مثل ایجار می شود و بسیار شایع است. تقریباً 99درصد از آن ها بی ضرر هستند. اما این بدان معنا نیست که شما باید آنها را نادیده بگیرید. فیبروم ها می توانند عوارضی مانند خونریزی بیش از حد و مشکلات تولید مثل ایجاد کنند.

  چگونه فیبروم های رحم می توانند بر بارداری تأثیر بگذارند؟

  بزرگترین نگرانی در بارداری این است که آیا فیبروئید شانس یا زایمان زودرس یا سقط جنین را افزایش می دهد. در بعضی موارد ، فیبروم ها می توانند باعث درد شدید شوند. همچنین ، فیبروم ها می توانند موقعیت کودک را در رحم تغییر دهند.

  چرا فیبروم های رحم باعث خونریزی می شوند؟

  فیبروم های رحم ممکن است به پوشش رحم فشار وارد کنند که می تواند باعث خونریزی بیشتری از حد معمول شود. رحم ممکن است به درستی منقبض نشود ، به این معنی که نمی تواند خونریزی را متوقف کند. فیبروم ها ممکن است رشد رگ های خونی را تحریک کنند و به دوره های سنگین تر یا نامنظم و لکه بینی بین دوره ها کمک می کند.

  فیبروم های رحم چگونه از بین می روند؟

  اگر فیبروم ها علائم ایجاد نکنند ، نیازی به درمان نیست. اگر سطح استروژن در بدن کاهش یابد ، فیبروم ها ممکن است به تنهایی از بین بروند. این به طور معمول در یائسگی اتفاق می افتد و ممکن است هنگام مصرف برخی از داروهای خاص این بیماری از بین برود.

  هیسترکتومی برای درمان فیبروم های رحمی

  هیسترکتومی یک راه حل دائمی برای فیبروم ها است و در صورتی که سایر درمان ها کار نکرده اند یا مناسب نیستند ، گزینه ای مناسب خواهد بود. یک زن پس از داشتن هیسترکتومی نمی تواند باردار شود. اگر تخمدان ها به همراه رحم برداشته شوند ، هیسترکتومی باعث یائسگی فوری می شود.

  چرا فیبروم های رحم باعث نفخ می شوند؟

  علائم شایع فیبروم های فیبروم رحم باعث افزایش وزن و نفخ به دلیل عدم تعادل هورمونی یا اندازه فیبروئید می شوند. فیبروم های بزرگتر ممکن است باعث شود زن در شکم وزن خود را افزایش دهد و ظاهر چربی شکم طبیعی را نشان می دهد. به عبارت ساده تر ، هرچه فیبروئید بیشتر شود ، نفخ بیشتر می شود.

  آیا فیبروم های رحم سرطانی هستند؟

  فیبروم های رحم رشد غیر سرطانی در رحم هستند. آنها بسیار شایع هستند و اغلب علائم خاصی ایجاد نمی کنند. با این حال ، فیبروم ها گاهی اوقات مشکلاتی مانند خونریزی شدید یا طولانی مدت قاعدگی ، فشار لگن یا درد و ادرار مکرر ایجاد می کنند.

  آیا فیبروم های رحم ژنتیکی هستند؟

  برخی از فیبروم ها در نتیجه جهش های ژنتیکی ارثی ایجاد می شوند. با این حال ، همه فیبروم های رحم از دلایل ارثی ایجاد نمی شوند. سایر شیوه زندگی و عوامل محیطی نیز در ابتلا به این بیماری نقش دارند.

  چگونه فیبروم های رحم می توانند باعث ناباروری شوند؟

  فیبروم های رحمی به طور بالقوه می توانند با مسدود کردن لوله های فالوپ یا متوقف کردن یک تخم مرغ بارور شده در رحم ، باعث ناباروری شوند. علاوه بر این ، فیبروم های بزرگ ممکن است به دلیل کاهش فضای رحم از رشد کامل جنین جلوگیری کنند.

  آیا فیبروم های رحم می توانند باعث اسهال شوند؟

  اسهال یک علامت شایع برای فیبروم های رحم نیست ، اما می تواند یکی از علائمی باشد که بیمار تجربه می کند. این بیماری بسته به حساسیت معده شما تعیین می کند که آیا شما اسهال را تجربه خواهید کرد و میزان آن چقدر شدید است.

  مطالب مرتبط

  فیبروئید رحم
  فیبروئید رحم

  فیبروم های رحمی ، که به عنوان لیومیومای رحم یا فیبروم نیز شناخته می شوند ، تومورهای خوش خیم عضله رحم هستند. فیبروم همچنین باعث افزایش تولید فاکتورهای آنژیوژنیک مانند فاکتور رشد فیبروبلاست اساسی و کاهش تولید فاکتورهای انعقادی و در نتیجه قاعدگی های سنگین می شود. بیشتر خانم ها هیچ علامتی ندارند در حالی که برخی دیگر ممکن است دوره های دردناک یا سنگین داشته باشند. اگر به اندازه کافی بزرگ باشد ، ممکن است مثانه را فشار دهد. فیبروم های رحم رشد غیر سرطانی رحم هستند که اغلب در سالهای فرزندآوری ظاهر می شوند. فیبروم های رحمی نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان رحم همراه نیستند و تقریباً هرگز به سرطان مبتلا نمی شوند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  سونوگرافی ترانس واژینال
  سونوگرافی ترانس واژینال

  سونوگرافی ترانس واژینال یک سونوگرافی پزشکی است که از یک مبدل اولتراسوند در واژن برای تجسم اندام های داخل حفره ی لگن استفاده می شود. این سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می‌شود. در اواخر دهه ی 1980، روش جدیدی برای دیدن کیسه های حاملگی در اوایل بارداری با جزئیات بیشتر ارائه شد.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  علت درد لگن چیست؟
  علت درد لگن چیست؟

  استخوان های لگن بخش مهمی از قسمت مرکزی اسکلت هستند.آنها به عنوان یک انتقال از اسکلت محوری و اسکلت آپاندیکولی بدن تحتانی عمل می کنند و در حالی که تحمل نیروهای تولید شده را دارند ، به عنوان یک نقطه به برخی از قوی ترین عضلات بدن انسان خدمت می کنند. درد لگن، دردی مزمن در ناحیه لگن است و ممکن است که به مدت شش ماه طول میکشد. درد لگن می تواند نشانه ای از این باشد که یکی از اندام های تولید مثل در ناحیه لگن زن مشکلی ایجاد کرده است. اگرچه درد لگن اغلب به درد در ناحیه اندامهای تولید مثل داخلی زنان اشاره دارد ، اما درد لگن می تواند در مردان نیز وجود داشته و ناشی از دلایل دیگر باشد.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  کیست های تخمدان
  کیست های تخمدان

  کیست تخمدان کیسه های پر از مایع در تخمدان یا روی سطح آن است. زنان دو تخمدان دارند که هر کدام در ازراف رحم قرار دارند . تخمک ها در چرخه های ماهانه در سال های فرزندآوری آزاد می شوند. کیست هایی که بزرگ می شوند می توانند باعث حرکت تخمدان شوند و احتمال پیچش دردناک تخمدان را افزایش می دهد. این علائم می تواند شامل شروع ناگهانی درد شدید لگن ، حالت تهوع و استفراغ باشد. پیچ خوردگی تخمدان همچنین می تواند جریان خون را به تخمدان ها کاهش یا متوقف کند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  شایع ترین بیماری ها در زنان
  شایع ترین بیماری ها در زنان

  · دیسپلازی دهانه رحم · اختلالات قاعدگی · پرولپس کف لگن · درد لگن · سندرم تخمدان پلی کیستیک · فیبروم رحم · بی اختیاری ادرار از دیگر بیماری های شایع در تمامی افراد که فراموش شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد: سرطان سینه، انفارکتوس ،حمله قلبی، سکته مغزی، سپسیس،سرطان مثانه،آمبولی ریه وخونریزی مغزی.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  عفونتهای دستگاه تناسلی
  عفونتهای دستگاه تناسلی

  دستگاه تناسلی زنان از دستگاه تناسلی خارجی و دستگاه تناسلی داخلی با واژن، رحم، لوله‌های فالوپ و تخمدان تشکیل شده است. امروزه عفونت دستگاه تناسلی (RTI) باعث از دست دادن زندگی سالم در بین زنان فعال در سنین باروری در کشورهای در حال توسعه شده است . عفونت‌های دستگاه تناسلی تحتانی (RTIs) در زنان بسیار شایع است و یکی از مهم‌ترین علل ناخوشی به شمار می رود. عفونت‌های دستگاه تناسلی (RTIs) شامل سه نوع عفونت است که عبارتند از: 1- بیماری‌های مقاربتی (STD)، مانند کلامیدیا سوزاک، شانکروئید و ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) 2- عفونت های درون زا، که به دلیل رشد بیش از حد ارگانیسم های موجود در دستگاه تناسلی زنان سالم ایجاد می شود. 3- عفونت مخمری واژن که با نام‌های ولوواژینیت کاندیدیایی و برفک واژن نیز شناخته می‌شود، رشد بیش از حد مخمر در واژن است که منجر به تحریک می‌شود. این شایع ترین علامت خارش واژن است که ممکن است شدید باشد.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  متخصصین زنان و زایمان
  متخصصین زنان و زایمان

  متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که دارای مدارک تخصصی در زمینه زایمان و ارائه مراقبت های پزشکی به زنان در دوران بارداری (مراقبت های قبل از زایمان) و پس از زایمان (مراقبت های پس از زایمان) است. متخصصان زنان و زایمان مهارت های مدیریت بارداری و زایمان های پیچیده یا پرخطر را دارند و می توانند مداخلات و سزارین انجام دهند.آنها ممکن است در زمینه هایی مانند ناباروری، سرطان یا بارداری پرخطر تخصص داشته باشند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  تست پاپ اسمیر
  تست پاپ اسمیر

  آزمایش پاپ اسمیر یا پاپ تست شامل بررسی آزمایشگاهی و میکروسکوپی سلول‌ های جمع ‌آوری‌شده از دهانه رحم است و هنگام تشخیص سرطان دهانه رحم اهمیت پیدا می کند. نمونه‌ گیری برای آزمایش پاپ اسمیر معمولاً با معاینه لگن توسط پزشک متخصص انجام می ‌شود و در زنان بالاتر از 30 سال، در کنار انجام آزمایش پاپ اسمیرممکن است آزمایش ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV تجویز شود.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  فیبروم چیست؟
  فیبروم چیست؟

  فیبروم رحمی شایع ترین تومور خوش خیم لگنی است وبه کندی در عضلات دیواره ی رحم رشد می کند .در سنین 35 تا 55 سال در بین خانم ها مشاهده می شود .این بیماری یک رشد غیر عادی در رحم زنان می باشند که عضلات و بافت های فیبروز (لیفی)را احاطه می کنند. در زنان سیاه پوست بیشتر دیده شده است . فیبروم به صورت تک یا مجموعه ای بروز می نمایندو فیبروم های بزرگتر معمولا بر قاعدگی و باروری تاثیر مستقیم می گذارند .

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  تنبلی تخمدان چیست ؟
  تنبلی تخمدان چیست ؟

  تنبلی تخمدان یا سندروم پلی کیستیک یک نوع بیماری است که بر سطح هورمون های زنان تاثیر می گذارد .زنان مبتلا به این بیماری معمولا بالاتر از حد طبیعی تولید هورمون های مردانه را دارند .این عدم تعادل هورمون ها عوارض و مشکلات زیادی در پی دارد و حتی بارداری را برای این افراد دشوار می کند.بسیاری از زنان به این بیماری مبتلا هستند اما از وجود آن بی خبرند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  هیسترکتومی شکمی
  هیسترکتومی شکمی

  هیسترکتومی شکمی نوعی روش جراحی است که روی رحم از طریق یک برش در پایین شکم انجام می گیرد. هیسترکتومی اگر جزئی باشد، پزشک تنها رحم را بر میدارد و در هیسترکتومی کلی رحم و گردن رحم را برمی دارد. گاهی اوقات هیسترکتومی شکمی شامل حذف یک یا هردو تخمدان و لوله های فالوپ می باشد که این فرآیند را سالپنگواووفورکتومی نامیده می شود. همچنین هیسترکتومی از طریق یک برش در واژن (هیسترکتومی واژنی) یا با استفاده از یک لاپاروسکوپی یا روش های جراحی رباتی ( ابزارهای بلند و نازک که از طریق یک برش کوچک شکمی عبور داده می شوند) انجام می شود.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  همه ی عوامل نازایی
  همه ی عوامل نازایی

  نازایی نوعی ناتوانی فیزیولوژیک در امر تولید مثل جنسی طلقی می-شود. برخلاف باور عامه مردم ناباروری به معنای عقیم بودن نیست و درصد پایینی از زوج های نابارور عقیم هستند. چه زمانی میتوان گفت زوجی نابارور هستند؟ هنگامی که بین شش ماه تا یکسال رابطه ی جنسی منظم و محافظت نشده به منظور بارداری صورت بگیرد ولی بارداری رخ ندهد، می-توان گفت این زوج درگیر ناباروری هستند. علل کلی این موضوع به دو دسته وراثت و شرایط محیطی تقسیم بندی می¬شود. برخلاف آنچه در گذشته تصور می¬شد که نازایی مشکلی مختص بانوان است، امروزه می¬دانیم این مشکل می¬تواند در هر یک از زوج¬ها بروز پیدا کند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  درباره ما

  مجموعه بازارول یک شرکت تبلیغاتی است که توسط یک تیم از متخصصین با تجربه تشکیل شده، ما در تلاش هستیم که با معرفی کسب و کار ها در تمام نقاط ایران یک پایگاه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم که در آن صاحبان مشاغل بتوانند، کسب و کار خود را با تبلیغات هوشمند، معرفی کنند و کاربرانی که در جست و جوی یک کالا یا خدمات در هر منطقه ای هستند در کمترین زمان ممکن، آن کالا یا خدمات را پیدا کنند.

  bazarol
  تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بازارول میباشد