چگونه بیماری های عفونی را کنترل کنیم؟

post-image
تاریخ انتشار : 29 آبان 1402
تاریخ بروزرسانی : 29 آبان 1402 - 6:15
دسته بندی : متخصص بیماری های عفونی

فهرست مطالب

  مشاهده بیشتر

  جنفیرشرمن، دبیر مطبوعاتی کمیته انرژی و بازرگانی مجلس به تخمین منتشر شده توسط دانشگاه پزشکی دانشگاه میشیگان اشاره کرد. تقریباً ۱۰ هزار بیماری وجود دارد که انسان را مبتلا می‌کند، بیشترین بیماری ها آی AP در نظر گرفته می‌شوند. بیماری های عفونی نوظهور در حال افزایش است، که باعث خسارت جانی انسان و حیوان، و همچنین متحمل شدن جامعه به هزینه های زیاد می شود.

  چگونه از بیماری های عفونی پیشگیری کنیم؟

  برای ایمن سازی در برابر بیماری های عفونی، دست های خود را مرتب بشوییم و خشک کنیم. اگر بیمار هستیم در خانه بمانیم، سرفه و عطسه خود را بپوشانیم، سطوح را مرتباً تمیز کنیم، خانه را تهویه کنیم، غذا را با خیال راحت آماده کنیم، و رابطه جنسی را ایمن انجام دهیم.

  چگونه می توانیم بیماری حیوانات را کنترل کنیم؟

  برای کنترل و کاهش عفونت، به محض شیوع بیماری حیوانات بیمار، را جدا کرده و ورود و خروج حیوانات خانگی، محصولات حیوانی، و وسایل نقلیه و افرادی که وارد و خارج مزرعه میشوند را کنترل کنیم. با دامپزشک تماس بگیریم و واکسیناسیون مهاری را هر چه سریعتر انجام دهیم. بازدیدکنندگان را به مزرعه ممنوع کنیم. با این حال تعداد زیادی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که انسانها عوامل بیماری زا را به حیوانات منتقل می کنند. نمونه های اخیر عبارتند از: Aاستافیلوکوکوس اورانوس، مقاوم به متی سیلین، ویروس آنفلوآنزا(کریپتوسپوریدیوم پارووم، آسکاریس لومبریکوئیدس، سرماخوردگی، مونو کلئوز عفونی، آنفلوآنزای HIV, AIDS، ژیار دیازیس، CoLi, Eدیفتری، بیماری لایم، مالاریا، سرخک.

  دینامیک بیماری‌های عفونی

  دوره پویایی بیماری های عفونی، تنها دوره کارشناسی در زمینه اپیدمیولوژی طراحی شده است. NST، بیماریهای عفونی است و برای ارائه آن به تصویر بزرگی از چگونگی تاثیر بیماری های عفونی، برMVSTبرای دانشجویان که به جمعیت های حیوانی و انسانی علاقه‌مند هستند، کمک می کند.

  مطالب مرتبط

  بیماری‌های عفونی پوست و چشم
  بیماری‌های عفونی پوست و چشم

  این مقاله مهم ترین عفونت های ویروسی قارچی باکتریولوژیک و انگلی پوست را در افراد مسن مورد بحث قرار می دهد و درمان مناسب آن بیماری را ارائه داده است. شرایط زندگی نامطمئن و بهداشت ضعیف جوامع قرون وسطایی، مستعد چندین بیماری هم گیر از جمله بیماری‌های عفونی بوده است.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  سرخچه یا سرخک سه روزه
  سرخچه یا سرخک سه روزه

  سرخچه (Rubella) که به سرخک آلمانی یا سرخک سه روزه نیز شناخته می شود، یک بیماری عفونی است و در حال حاضر واکس ندارد. بثورات ناشی از سرخچه ملایم‌ تر بوده و به اندازه بثورات سرخک دوام نمی‌آورد. سرخچه به سرعت شیوع پیدا کرده و بسیار مسری است. در اکثر موارد، این یک بیماری خفیف است و در دوران کودکی ایجاد می‌شود. بين 10 تا 15 درصد در خانم به سرخجه حساس هستند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  کزاز یا تتانوس چیست؟
  کزاز یا تتانوس چیست؟

  کزاز یا تتانوس به انگلیسی tetanus یک عفونت باکتریایی است که می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد و باعث سفت شدن عضلات بدن شود. این عفونت به Lockjaw نیز معروف است زیرا این وضعیت می تواند باعث انقباضات عضلانی در فک و گردن شود. گزارش شده تقریباً 10 تا 20 درصد از عفونت‌های کزاز کشنده هستند. کزاز یک فوریت پزشکی است و نیاز به درمان فوری در بیمارستان دارد که خوشبختانه کزاز از طریق استفاده از واکسن قابل پیشگیری می باشد. با این وجود این واکسن برای همیشه دوام ندارد وهر 10 سال یکبار باید تزریق شود.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  ذات الریه چیست؟
  ذات الریه چیست؟

  به التهاب یکی از ریه‌ها یا هر دوی آنها سینه پهلو یا ذات الریه یا Pneumonia گفته می شود که معمولا ناشی از عفونت باکتریایی است. در این حالت کیسه‌های هوا در انتهای لوله‌های تنفسی‌ ملتهب و با مایعات پر می‌شوند. شیوع این بیماری در پاییز و زمستان بیشتر از سایر فصول است و می‌تواند در تمام سنین اتفاق بیفتد، اما کودکان و سالمندان ، افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند آسم، فیبروز سیستیک و بیماری‌های قلبی، کلیوی- افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد سیگاری شایع تر و خطرناک تر است.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  سینوزیت چیست؟
  سینوزیت چیست؟

  در استخوان بندی جمجمه حفره هایی از هوا وجود دارد که به آن سینوس می گویند سینوس ها در استخوان پیشانی،کف جمجمه و گونه قرار دارند.غیر از هوا ترشحات مخاطی (موکوس) نیز به میزان مشخص در جمجمه قرار دارد زمانی که مجرای سینوس بسته شود یا ترشحات مخاط بیش از حد تولید شود احتمال ابتلا به سینوزیت وجود دارد.در صورت ویروس ها،باکتری ها وقارچ ها به سینوس ها حمله کرده و سبب التهاب و عفونت آنها می شوند که به این حالت سینوزیت می گویند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  هپاتیت چیست؟
  هپاتیت چیست؟

  هپاتیت یک نوع بیماری کبدی است. این بیماری در اثر عفونت ویروسی بوجود می آید، علت های احتمالی دیگری در بوجود آمدن هپاتیت نقش دارند. این موارد مانند هپاتیت خود ایمنی و انواع دیگری هپاتیت است که در نتیجه ی عوارض داروهاو الکل رخ می‌دهند. هپاتیت خود ایمنی شکلی بیماری است که در نتیجه ی تولید پادتن توسط بدن بر علیه بافت کبد ایجاد می شود.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  درباره ما

  مجموعه بازارول یک شرکت تبلیغاتی است که توسط یک تیم از متخصصین با تجربه تشکیل شده، ما در تلاش هستیم که با معرفی کسب و کار ها در تمام نقاط ایران یک پایگاه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم که در آن صاحبان مشاغل بتوانند، کسب و کار خود را با تبلیغات هوشمند، معرفی کنند و کاربرانی که در جست و جوی یک کالا یا خدمات در هر منطقه ای هستند در کمترین زمان ممکن، آن کالا یا خدمات را پیدا کنند.

  bazarol
  تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بازارول میباشد