بیماری‌های عفونی سیستم عصبی

post-image
تاریخ انتشار : 18 تیر 1401
تاریخ بروزرسانی : 18 تیر 1401 - 12:02
دسته بندی : خدمات پرستاری در منزل

فهرست مطالب

  مشاهده بیشتر

  ناتوانی های عصبی شامل طیف گسترده ای از اختلالاتی مانند :صرع، تومورهای Add، ناتوانی های یادگیری، اختلالات عصبی عضلانی، اوتیسم مغزی وفلج مغزی می شود. بیماری های سیستم عصبی بر عملکرد مغز، حافظه و رفتار تأثیر می گذارد، مانند :فلج مغزی، صرع، بیماری نورون حرکتی، مولتیپل اسکلروزیس(MS)، نوروفیبروماتوز(MND)، بیماری پارکینسون.

  انواع بیماری های عفونی سیستم عصبی

  شایع ترین عفونت های عصبی عبارتند از :انسفالیت، التهاب مغز که می تواند توسط باکتری یا ویروس ايجاد مي شود. مانند :عفونت قارچی، عفونت انگلی، بیماری پریون، عفونت های باکتریایی مانند :بیماری لایم، سل، سیفلیس و آبسه ی مغزی.

  چگونه عفونت بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد؟

  ویروس ها از در طریق بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارند :آن ها می توانند مستقیما سلول های سیستم عصبی مرکزی را آلوده و تخریب کنند و در طول بیماری حاد باعث تورم موضعی شوند. در سایر نقاط بدن می توانند باعث حمله سیستم ایمنی وآسیب رساندن به سلول های اطراف اعصاب شوند.

  کدام بیماری ویروسی به سیستم عصبی حمله کرده و باعث فلج بیمار می شود؟

  یک مشکل جدی برای سلامتی است و سیستم دفاعی (ایمنی) بدن به اشتباه به بخشی از سیستم عصبی محیطی حمله می کند و این امر موجب به التهاب عصبی می شود که باعث ضعف یا APفلج عضلانی و سایر علائم می گردد.

  بیماری‌های ویروسی سیستم عصبی مرکزی

  بیماری‌های ویروسی سیستم عصبی مرکزی، طیف وسیعی از فرآیند های مختلف را در بر می‌گیرد، که عمدتاً التهابی که بر مغز تاثیر می گذارد (انسفالیت)، مننژها (مننژیت) یا مننژ و انسفالیت ترکیبی. در این مورد طناب نخاعی نیز می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. (میلیت)

  بیماری‌های ارگانیک سیستم عصبی

  علائمی که منجر به تشخیص بیماری ارگانیک مرکزی می شود، مانند :پارکیستونیسم پس از انسفالیت، مولتیپل اسکلروزیس، اسکلروز کاذب یا تومور مغزی musculorum deformans.

  هاری

  بیماری ویروسی که بر سیستم عصبی پستانداران تاثیر می گذارد و یک بیماری ویروسی مغز است که میزان مرگ و میر آن از خانواده RNAبه 100 درصد است. عامل، یک ویروس بوده و از حیوانات خون گرم منتقل می شود و بر مغز تاثیر گذاشته و باعث ناراحتی عصبی و فلج عضلانی می شود.

  مطالب مرتبط

  پزشکی هسته ای چیست؟
  پزشکی هسته ای چیست؟

  پزشکی هسته ای یکی از تخصص های پزشکی می باشد که به وسیله ی رادیوداروها، عملکردهای بدن را ارزیابی کرده و تشخیص می دهند.برای درمان بیماری ها نیز می توان ازاین تخصص، کمک های شایانی گرفت . در پزشکی هسته ای دوربین هایی به طور ویژه طراحی شده اند، که به پزشکان کمک می کنند تا مسیر ردیاب های رادیواکتیو (رادیو داروها) را ارزیابی کنند.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  اپیدوملوژی
  اپیدوملوژی

  اپیدمیولوژی یا همه گیر شناسی، تحقیق و مطالعه در رابطه با نحوه انتشار عوامل بیماری زا یا هر عاملی که به سلامت انسان مربوط باشد است این اصطلاح به عنوان عبارت ‌های بیماری‌های عفونی به کار گرفته می‌شود؛ ولی امروزه با پیشرفت علوم معنی اپیدمیولوژی شناخت آنچه بر مردم می گذرد می باشد. البته بیشتر وضعیت پزشکی و بهداشتی جامع مدنظر است ولی این لغت با اقتصاد جامعه شناسی مذهب و فرهنگ هم مرتبط است.

  2 سال پیش
  ادامه مطلب
  درباره ما

  مجموعه بازارول یک شرکت تبلیغاتی است که توسط یک تیم از متخصصین با تجربه تشکیل شده، ما در تلاش هستیم که با معرفی کسب و کار ها در تمام نقاط ایران یک پایگاه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم که در آن صاحبان مشاغل بتوانند، کسب و کار خود را با تبلیغات هوشمند، معرفی کنند و کاربرانی که در جست و جوی یک کالا یا خدمات در هر منطقه ای هستند در کمترین زمان ممکن، آن کالا یا خدمات را پیدا کنند.

  bazarol
  تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بازارول میباشد