دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟

post-image
تاریخ انتشار : 25 دی 1402
تاریخ بروزرسانی : 25 دی 1402 - 5:39
دسته بندی : دامپزشکی

فهرست مطالب

  مشاهده بیشتر

  تاریخچه تجهیزات دندانپزشکی

  دندانپزشکی دامپزشکی، رشته‌ای از دندانپزشکی است، که برای مراقبت از حیوانات استفاده می شود. این هنر و علم پیشگیری، تشخیص و درمان است. دندانپزشکی حوزه ای از دامپزشکی است که پتانسیل فوق العاده ای برای بهبود سلامت بیمار و درآمد کلینیک ارائه می دهد.

  تجهیزات دندانپزشکی برای دامپزشکی

  دستگاه‌های دندانپزشکی شامل :ابزار پریودنتال، اسکراپرهای تارتار،ابزار پریودنتال Hu-Friedy، آسانسورها و لوکساتورهای دندانی، جراحی هو-فریدی، ابزار استخراج، فورسپس تارتار، فورسپس استخراج، ابزار و تجهیزات مختلف دندانپزشکی می‌شود.

  دامپزشکان از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند؟

  جراحان دامپزشکی از تیغ های برقی، چاقوی جراحی، کلروهگزیدین، دستگاه های تصویربرداری دیجیتال اشعه ایکس، گوشی پزشکی، دستگاه های سونوگرافی قابل حمل، اتوکلاو، اره، دفیبریلاتور، دستگاه های بیهوشی، میکروسکوپ، تجهیزات آندوسکوپی، اسکنر سی تی اسکن، مواد بخیه، دستگاه MRI، لامپ جراحی، وغیره استفاده می کنند.

  چه نوع تجهیزات دندانپزشکی ضروری است؟

  صندلی بیمار دندانپزشکی

  کابینت جراحی

  سیستم های زایمان

  چراغ های جراحی دندانپزشکی

  تجهیزات تصویربرداری اشعه ایکس

  موارد استفاده از ابزارهای دندانپزشکی دامپزشکی

  کاوشگر و پروب پریودنتال

  فورسپس برداشتن جرم

  فورسپس حذف تارتار

  استخراج کننده (DII)

  جرمگیرها

  کورت ها

  پریوستال

  ابزارهای دندانپزشکی دامپزشکی عبارتند از:

  جرمگیر اولتراسونیک برای کمک به حذف جرم، کورت برای خلاص شدن از شر پلاک و جرم، پروب برای درک میزان بیماری پریودنتال حیوان. آسانسورهایی برای کمک به لق شدن دندان از اتصالات آن. سرعت بالا. هندپیس هایی برای کمک به برش دندان استفاده می شوند.

  نقش تجهیزات دندانپزشکی برای دامپزشکی

  یک دامپزشک می تواند به لطف روش های مختلف، دندان های حیوان را خارج کند. ابزارهایی مانند: آسانسورها به لق شدن دندان از محل اتصال آن کمک می کنند nts داخل دهان هندپیس های با سرعت بالا در صورت لزوم به برش یا برش دندان کمک می کنند. فورسپس به بیرون کشیدن دندان از دهان کمک می کند.به منظور انجام ایمن و جراحی موثر دندان، دهان و فک، یک بیمار در مطب باید اطمینان حاصل کند که تجهیزات آن به خوبی نگهداری شود.

  قطعات دستگاه های دندانپزشکی دامپزشکی

  مجموعه کاملی از ماشین ها و ایستگاه های دندانپزشکی برای دامپزشکی مدرن، از واحدهای جرم گیری اولیه تا iM3 Pro 2000 فوق العاده است. این دستگاه دارای مجموعه ای عالی از دامپزشکی است. یونیت دندانپزشکی با قیمت های مقرون به صرفه به شما ارائه می دهد. واحد دندانپزشکی دامپزشکی اساساً ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند

  جرم‌گیر و پولیش‌کننده دندان دامپزشکی

  (بالای لثه) جرم‌گیر، برای از بین بردن پلاک و جرم از سطح دندان استفاده می‌شود. در فضاهای اکلوزال تنگ به خوبی کار می کند.

  آیا دستیار دندانپزشکی می تواند از مته استفاده کند؟

  خیر، دستیاران دندانپزشکی نمی توانند دندان ها را سوراخ کنند. دستیارهای دندانپزشکی می توانند به دندانپزشکان کمک کنند، اما آنها مجاز به انجام روش های مته یا سوراخ کردن دندان نیستند.

  درباره تجهیزات دندانپزشکی دامپزشکی

  DRE Veterinary carries مجموعه کاملی از جرم‌گیرهای دندانی جدید کارخانه‌ای، پولیش‌کننده‌های دندان و سایر تجهیزات دندانپزشکی دامپزشکی متناسب با نیازهای امکانات شما می باشد.

  تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی یک آزمایشگاه دندانپزشکی

  انواع تجهیزات آزمایشگاه دندانپزشکی میکروسکوپ های دندانی. میکروسکوپ دندان یک قطعه سنتی از تجهیزاتی است که در اکثر آزمایشگاه های دندانپزشکی پیدا می شود.

  ١- اسکنر دندان.

  ٢- تجهیزات مدل سازی.

  ٣- دستگاه قالب و ریخته گری دندان.

  ۴- ماشین آلات واگذاری.

  ۵- واکس برقی دندانپزشکی.

  ۶- تجهیزات روشنایی.

  ٧- دستگاه تصفیه هوا و سیستم تصفیه.

  تجهیزات مورد استفاده دامپزشکان

  آنچه در هنگام راه اندازی کلینیک کوتر نیاز دارید. اگر هر نوع جراحی را در کلینیک خود انجام دهید، به یک دستگاه کوترز نیاز خواهید داشت.

  نورپردازی.

  گوشی پزشکی دامپزشکی.

  سونوگرافی دامپزشکی.

  اسکنر اولتراسوند قابل حمل.

  دستگاه های تصویربرداری دیجیتال اشعه ایکس.

  دستگاه های بیهوشی.

  پمپ های IV.

  دستورالعمل های پس از عمل دندانپزشکی دامپزشکی

  با ارائه مقدار کمی آب شروع به معرفی مجدد غذا کنید و سپس چند ساعت پس از آن مقدار کمی غذا شروع کنید. تخلیه ی غذای کنسرو شده یا کیبل نرم شده با آب گرم را برای همه حیوانات خانگی در شبی که مرخص می شوند، توصیه می کنیم. حیوانات خانگی که جراحی دهان انجام داده اند به مدت 10-14 روز به غذای کنسرو شده نیاز خواهند داشت.

  کیت دندانپزشکی دامپزشکی

  کیت های دندانپزشکی GV یک عمل جراحی کشیدن دندان حیوانات است. مجموعه های ابزار به طور گسترده برای جراحی های دهان گربه و سگ استفاده می شود.

  معمولاً برای گرفتن دندان و بیرون آوردن آن از سوکت پس از لق شدن دندان استفاده می شود.

  ابزارهای دندانپزشکی دامپزشکی

  بسیاری از سبک ها و انواع قیچی با سطوح مختلف برش در دامپزشکی از جمله مایو استفاده می شود. ، آیریس و متزباوم. · قیچی عنبیه در مورد ابزارهای دندانپزشکی دامپزشکی و کاربردهای آنها استفاده می‌شود. 1) بسته پریودنتال و 2) بسته جراحی.

  درباره ما

  مجموعه بازارول یک شرکت تبلیغاتی است که توسط یک تیم از متخصصین با تجربه تشکیل شده، ما در تلاش هستیم که با معرفی کسب و کار ها در تمام نقاط ایران یک پایگاه اطلاعاتی کامل ارائه دهیم که در آن صاحبان مشاغل بتوانند، کسب و کار خود را با تبلیغات هوشمند، معرفی کنند و کاربرانی که در جست و جوی یک کالا یا خدمات در هر منطقه ای هستند در کمترین زمان ممکن، آن کالا یا خدمات را پیدا کنند.

  bazarol
  تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بازارول میباشد